Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žemės ūkio ministerija siūlo kompensacijas už miestuose išperkamą žemę mokėti dalimis

Lietuvos žemės pardavimas užsieniečiams
BFL/Vyginto Skaraičio nuotr. / Lietuvos žemės pardavimas užsieniečiams
Šaltinis: 15min
0
A A

Žemės ūkio ministerija siūlo nustatyti, kad piniginė kompensacija piliečiams už valstybės išperkamą žemę miestų teritorijose būtų pradedama mokėti kitais kalendoriniais metais po sprendimo atkurti nuosavybės teises priėmimo ir išmokama dalimis ne vėliau kaip per 5 metus nuo šio sprendimo priėmimo. Jei likusi mokėti suma mažesnė nei 1 tūkst. litų, pinigai išmokami iš karto, neskaidant jų dalimis.

Atsižvelgiant į Konstitucinio teismo išaiškinimą įstatymo projekte taip pat siūloma numatyti, kad tuo atveju, kai piliečio, kuriam priimtas sprendimas atkurti nuosavybės teises už nekilnojamąjį turtą, sąskaita yra nežinoma, institucija, nagrinėjanti piliečių prašymus atkurti nuosavybės teises į išlikusį nekilnojamąjį turtą, Vyriausybės nustatyta tvarka šią piniginę kompensaciją pervestų į notaro depozitinę sąskaitą.

„Prognozuojama, jog 2014–2029 m. laikotarpiu į valstybės biudžetą už parduotą valstybinę žemę bus pervesta apie 550 mln. Lt, tuo tarpu už  minėtąją valstybės išperkamą žemę kompensuoti preliminariai  reikėtų apie 134 mln. Lt“, – pažymi žemės ūkio ministras prof. Vigilijus Jukna.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką