Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2011 01 10, 10:00

Žemės ūkio ministras: kasos aparatai – visiems turgų prekeiviams

Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius remia idėją įpareigoti su kasos aparatais prekiauti visus turgų prekeivius, o ne tik tuos, kurie pardavinės maisto produktus.
Centrinis Kauno turgus
Centrinis Kauno turgus. / „Urmas“ nuotr.

Pasak jo, tada nebus ir tiek darbo pasieniečiams, mokesčių inspekcijai, policijai, kitoms struktūroms, kurios dabar bando sumažinti šešėlinės ekonomikos mastą turguose, pirmadienį informuoja savaitraštis „Veidas“.

„Pasakyta A, tad turi būti pasakyta ir B. Kaip Ministrų kabineto narys sieksiu, kad visi turgaus prekiautojai privalėtų turėti kasos aparatus. Reikia kartą ryžtis ir tai padaryti“, – sako ministras.

Pasak jo, įvedus kasos aparatus turguose yra reali galimybė ir kovoti su kontrabanda, ir užtikrinti didesnę maisto saugą, jos kokybę.

„Žinoma, šešėlis turguose yra ne tik maisto srityje – kitose jis gal net kokius tris kartus didesnis, todėl ir ten turi būti privalomi kasos aparatai, visiems prekiautojams turi būti taikomos vienodos sąlygos“, – sako K.Starkevičius.

Skaičiuojama, kad kasos aparatų įvedimas prekiaujantiems turguose maisto produktais biudžetą papildys 100 mln. litų.

Ministro teigimu, Agrarinės ekonomikos instituto tyrimas parodė, kad šiuo metu turguose tik maždaug trečdalis maisto produktų parduodama legaliai.

„Be to, Halės turguje atlikome eksperimentą – skaičiavome, už kiek parduodama produktų naudojantis kasos aparatu ir kiek vidutiniškai deklaruoja pardavę turgaus prekiautojai. Taigi per dieną vidutiniškai vienoje darbo vietoje be kasos aparato deklaruojama prekiaujant už 300 litų, o su aparatu – už tūkstantį litų“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką