Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žemės ūkiui modernizuoti – 20 mln. litų ES parama

Darius Šarskus
Darius Šarskus
Šaltinis: 15min
0
A A

Europos Sąjungos (ES) finansinė parama padeda jauniesiems ūkininkams kurti šiuolaikiškus ūkius. Vien šiemet paramos lėšos skirtos beveik pusantro šimto ūkininkauti pradėjusių Lietuvos ūkininkų. Jiems bus išmokėta 20 mln. litų paramos lėšų.

Paramą jauniesiems ūkininkams ES teikia skatindama juos imtis žemės ūkio veiklos ir siekdama suteikti galimybes jiems, jų šeimos nariams bei kitiems ūkiuose dirbantiems asmenims užsitikrinti pakankamas pajamas ir tinkamą gyvenimo lygį. Parama yra skiriama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos (KPP) priemonę „Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas“.

Šiemet priemonės įgyvendinimui skirta 20 mln. litų. Paraiškas paramai gauti Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) Kontrolės departamento teritoriniams skyriams šiais metais pateikė daugiau kaip 700 jaunųjų ūkininkų. 142 paraiškos įvertintos teigiamai, o su 125 ūkininkais jau pasirašytos sutartys.

Parama skirstoma pagal pirmumo kriterijus       

Tačiau svarbu akcentuoti, kad ne visi, šiemet pateikę paraiškas, gaus paramą dėl ribotų lėšų. Pateiktose paraiškose paramai pagal KPP priemonę „Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas“ gauti, prašoma

Parama

paramos suma viršijo šiais metais skirtą sumą. Todėl buvo atliktas paraiškų pirmumo vertinimas (pirmumo vertinimo kriterijai yra nustatyti KPP priemonės „Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas“ įgyvendinimo taisyklėse) ir parama skirta tik tiems pareiškėjams, kurių paraiškos patenkino pirmumo vertinimo kriterijus.

„Beveik su visais jaunaisiais ūkininkais, atitinkančiais pirmumo prioriteto kriterijus, jau pasirašytos paramos sutartys. Labai džiaugiamės, kad vien šiemet paramos lėšos skirtos beveik pusantro šimto ūkininkauti pradėjusių Lietuvos žemdirbių“, – paramos eigą apibendrina NMA Kontrolės departamento Metodikų rengimo ir mokymo skyriaus vedėjas Vladislovas Kiškis. 

Įrangai modernizuoti – 138 tūkst. litų

Vienas paramą gausiančių jaunųjų ūkininkų – 28 metų Darius Šarskus iš Miežonių kaimo (Molėtų r.). Jaunasis ūkininkas šiuo metu valdo apie 160 ha žemės. Nuosavos žemės jaunas vyras kol kas turi 18 ha, kita naudojasi pagal žodinį susitarimą ir nuomojasi. D.Šarskus ūkininkauja jau antrus metus ir savo valdose augina įvairias kultūras: rapsus, grikius, miežius. Imtis žemės ūkio veiklos

Parama

vyrą paskatino ūkininkaujančių artimųjų pavyzdys, kurie visada padeda patarimais, kartais paskolina ir technikos. Tačiau jaunas ūkininkas svajoja apie nuosavą modernią žemės ūkio įrangą – todėl kreipėsi ES paramos pagal KPP priemonę „Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas“.

Jo paraiška buvo įvertinta teigiamai. Ūkiui modernizuoti ir kasdieniams darbams palengvinti D.Šarskus ruošiasi įsigyti įvairios žemės ūkio technikos: kultivatorių, sėjamąją, plūgą, smulkintuvą, grūdų pūtiką, puspriekabę. Šiai įrangai jis pasiruošęs išleisti maksimalią ES skiriamos paramos sumą – 138 tūkst. litų. Beveik visą šią sumą jaunajam ūkininkui kompensuos ES.

kpf logo naujausias

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką