Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žilvinas Šilgalis aiškinasi, kurie Seimo nariai atsiėmė indėlius iki „Snoro“ kracho

bankas „Snoras“
Aliaus Koroliovo nuotr. / Bankas „Snoras“
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo narys Žilvinas Šilgalis aiškinasi, ar kuris nors parlamentaras iki banko „Snoras“ žlugimo skubiai atsiėmė jame laikytus indėlius. Mišrioje Seimo narių grupėje dirbantis tautos išrinktasis prašo parlamentarų ir Vyriausybės narių raštiškai patvirtinti, kad jie sutinka viešinti informaciją apie jų ar jų giminaičių bei jiems priklausančių įmonių iki lapkričio 16-osios „Snore“ atliktas operacijas. Ž.Šilgalis 15min.lt sakė, kad jau atsirado atsisakiusiųjų dėti parašą.

Ž.Šilgalis teigė rinkti parašus pradėjęs tam, kad išsiaiškintų, ar tarp politikų sklandančios užuominos, jog kai kurie Seimo nariai galėjo iš anksto žinoti apie artėjantį „Snoro“ krachą, yra tiesa.

„Labai svarbu atsakyti į visus klausimus. Juk dabar šešėlis yra mestas visiems, visi apie tai kalba ir spekuliuoja tais dalykais, bet niekas neturi patikimos informacijos. Kito kelio išsiaiškinti tiesą nėra“, – kalbėjo jis.

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas trečiadienį pareiškė negalintis Seimui suteikti informacijos apie parlamentarus, kurie galėjo atsiimti indėlius iš „Snoro“. Jis pabrėžė, kad tokia informacija gali būti skelbiama tik asmeniui sutikus.

Ž.Šilgalis per dvi valandas surinko 126 parašus. „Buvau sutikęs finansų ministrę Ingridą Šimonytę, ir jos parašą turiu. Bet kokiu atveju, kai baigsiu rinkti parašus, įtariamųjų ratas susiaurės. Vėliau, kai matysime, kas nepasirašė, tie žmonės patys galės atsakinėti į dėl to kilusius klausimus“, – sakė Ž.Šilgalis.

Kol kas leidimą viešinti informaciją atsisakė pasirašyti 5 politikai.

„Jeigu žmonės niekuo dėti, jie neturi būti kaltinami dėl tokių dalykų. Nes kaltinimai yra labai rimti. Tai nėra vien moralės dalykai, nes jeigu buvo pasinaudota tarnybine padėtimi, tai apibrėžia Baudžiamasis Kodeksas“, – pabrėžė politikas.

Apie tai, kad renkami parašai, Ž.Šilgalis kolegas žada informuoti elektroniniu paštu. Parašų rinkimą parlamentaras ketina baigti ateinantį antradienį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką