Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apdovanoti geriausieji Utenos regione

Apdovanoti geriausieji Utenos regione. Giedrės Nalivaikaitės nuotr.
Apdovanoti geriausieji Utenos regione. Giedrės Nalivaikaitės nuotr.
Šaltinis: 15min
0
A A

Baigiantis 2007–2013-ųjų metų Europos Sąjungos (ES) struktūrinės paramos finansavimo laikotarpiui, Ūkio ministerija inicijavo geriausių Europos Sąjungos lėšomis pasinaudojusių projektų rinkimus kiekviename Lietuvos regione. Geriausi projektai jau paskelbti ir apdovanoti Utenoje.

Renginio svečius pasveikino Lietuvos verslo paramos agentūros Projektų valdymo departamento direktoriaus pavaduotojas Ignas Paukštys ir Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas.

Į geriausių projektų titulą iš viso pretendavo daugiau nei pusantro šimto projektų. Utenos regione Ūkio ministerijos administruojamose srityse apdovanojimams buvo nominuota 11 projektų – po tris verslo, turizmo, energetikos kategorijose ir du mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros kategorijoje.

Nugalėtojai išrinkti balsavimo specialioje interneto rubrikoje metu. Per dešimt balsavimo dienų projektai Utenos regione surinko iš viso 447 balsus. Šiuose geriausių projektų rinkimuose gyventojai gausiausiai balsavo už energetikos kategorijos projektus.

Už šios kategorijos projektą – rekonstruotą Utenos Aukštakalnio pradinės mokyklos pastatą – apdovanojimą atsiėmė Utenos rajono savivaldybės administracija. Rekonstrukcija ne tik padėjo užtikrinti saugią ir sveiką mokymosi aplinką mokykloje, pagražinti pastatą, bet ir sutaupyti šilumos bei elektros energijos. Mokytis bus šilčiau ir jaukiau, o sutaupytas lėšas bus galima skirti kitoms reikmėms.

Apdovanojimą turizmo kategorijoje atsiėmė taip pat savivaldos institucija, tik šįkart tai – Anykščių rajono savivaldybės administracija. Jos dėka Anykščių miesto Šventosios upės kairiajame krante vykdoma turizmo, aktyvaus poilsio ir sveikatingumo infrastruktūros plėtra. Čia bus įrengtas pėsčiųjų ir dviračių takas, atokvėpio, apžvalgos, sustojimo aikštelės, prieplaukos, sutvarkyti seni ir įrengti nauji paplūdimiai, poilsio parkas.

Apdovanoti geriausieji Utenos regione. Giedrės Nalivaikaitės nuotr.
Apdovanoti geriausieji Utenos regione. Giedrės Nalivaikaitės nuotr.

Utenoje veikianti bendrovė „Umaras“, sukūrusi keturis naujus polietileno gaminių prototipus, skirtus Lietuvos ir užsienio verslo įmonėms, atsiėmė apdovanojimą mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros kategorijoje.

Verslo kategorijos apdovanojimas taip pat atiteko uteniškiams AB „Utenos trikotažas“.  Bendrovės įgyvendintas projektas „Eksporto plėtra“ prasidėjo naujų eksporto rinkų paieškomis ir plėtra esamose rinkose, o rezultatuose numatomas bendrovės finansinių bei ekonominių rodiklių augimas ir ambicija gerinti Lietuvos pramonės įmonių sukuriamos pridėtinės vertės įvaizdį užsienio šalyse.

Projektų vykdytojai, atsiimdami apdovanojimus, žadėjo būti aktyvūs ir naujuoju – 2014–2020-ųjų metų – ES paramos laikotarpiu, tęsti pradėtus darbus ir būti pavyzdžiu kitiems pareiškėjams ir projektų vykdytojams, taip pat siekti, kad įgyvendinamų projektų naudą pajustų visi gyventojai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką