Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Filmavimo įmonės „Triplenode“ vadovas M.Galkus: „Svarbiausia – turėti patirties srityje, į kurią eini“

Mindaugas Galkus
Kęstučio Žilionio nuotr. / Mindaugas Galkus
Šaltinis: 15min
0
A A

Prieš pusantrų metų įkurta kino ir reklamos postprodukcijos paslaugas teikianti įmonė „Trimazgis“ – trijų ne vienerius metus filmavimo aikštelėse besisukančių vyrų Mykolo Tuitos, Tomo Rugevičiaus Rugio ir Mindaugo Galkaus bendras kūrinys. Geriau „Triplenode“ pavadinimu žinomos įmonės vadovas M.Galkus tikino, kad suvienyti jėgas bičiulius paskatino siekis įgyvendinti didesnius ir profesine prasme patrauklesnius projektus. „Triplenode“ vadovo teigimu, didžiausias įmonės privalumas – komandos patirtis, kurią vertina ne tik Lietuvos, bet jau ir užsienio partneriai.

Profesionalų sąjunga

M.Galkus tapti verslininku nesvajojo nuo mažens, o ir dar prieš kokius 5 metus veikiausiai nebūtų pasakęs, kad tokiu taps. Daugiau nei 10 metų dirbo montažo režisieriumi, turėjo daug projektų, pasiūlymų – tiesiog sukosi mėgstamoje srityje.

„Kinas ir fotografija nei man, nei mano kolegoms nėra naujiena. Mes su bičiuliu studijavome fotografiją ir videomeną Vilniaus dailės akademijoje. Šia kryptimi iš tiesų tikslingai judėjome nuo studijų laikų“, – pasakojo M.Galkus, pabrėždamas, kad jokioje kitoje srityje kurti įmonės veikiausiai ir nebūtų sugalvojęs.

Su M.Galkumi „Triplenode“ įkūrę kolegos – daugiau nei 20 metų televizijoje išdirbę savo srities profesionalai.

„Nebuvo taip, kad sėdėtume ir mąstytume – štai po pusmečio kursime įmonę. Tiesiog supratome, kad norime įgyvendinti didesnius, kokybiškesnius ir profesine prasme patrauklesnius projektus, ateityje dirbti su užsienio klientais. O visa tai aprėpti vienam – neįmanoma, – bičiulių sprendimą sukti viena kryptimi aiškino M.Galkus. O galiausiai, nusijuokdamas pridūrė: – su puikia komanda, juk ir dirbti smagiau, ir sekasi geriau.“

Tiesiog supratome, kad norime įgyvendinti didesnius, kokybiškesnius ir profesine prasme patrauklesnius projektus, ateityje dirbti su užsienio klientais.

Įmonei draugai vadovauja trise, visų trijų žodis vienodai svarus, tačiau išrinkti vadovą, bent jau oficialų, vis dėlto reikėjo.

„Kadangi viską darome kartu, nuspręsti buvo sunku. Taigi – tiesiog burtai nulėmė, kad juo tapau aš“, – nusijuokė M.Galkus.

Svarbiausia – patirtis

Įkurti įmonę, anot „Triplenode“ vadovo, nėra sunku. „Kai sukiesi savo srityje ne vienerius metus, su ja susiję niuansai išsisprendžia savaime. Dokumentacija ir visa kita, natūralu – jos yra, tačiau nepavadinčiau to sunkumu. Mano galva, didžiausias iššūkis – finansai“, – tikino verslininkas.

„Tik sukūrus įmonę ir jos gyvavimo pradžioje stengėmės išsisukti savo lėšomis. Aišku, atėjo laikas, kai norėjome žengti platesnius žingsnius, o tam, savaime aišku, reikia lėšų. Norint sukurti papildomą darbo vietą, imtis didesnių projektų, įkurti bent mažytę kino studiją reikia ne ko kito, o pinigų“, – mintimis dalijosi M.Galkus.

Kosto Kanapecko nuotr./Mindaugas Galkus
Kosto Kanapecko nuotr./Mindaugas Galkus

„Triplenode“ vadovo teigimu, svarbiausias įmonės tikslas buvo įsitvirtinti aukščiausiame rinkos laiptelyje, kalbant apie įrangos, technologijų ir paslaugų kokybę, o tam reikėjo įsigyti geriausią įmanomą įrangą. Pastaroji, anot M.Galkaus, savaime aišku, yra brangi, taigi teko žvalgyti išorinių finansavimo galimybių.

„Svarbius plėtros žingsnius mums padėjo žengti paskola iš Verslumo skatinimo fondo su „Invegos“ garantija.

Nors iš pradžių galvojome imti mažiau, pasiskolinome didžiausią galimą sumą 24 907 Eur. Tiesą sakant, dabar galvoju, kad jei būtų galima dar daugiau, būtume pasiryžę ir didesnei paskolai“, – atvirai kalbėjo montažo režisierius.

„Triplenode“ sėkmingai pasinaudojo lengvatine Verslumo skatinimo fondo paskola, kuri finansuojama Europos socialinio fondo lėšomis. Tai viena iš galimybių, kai jauni verslai be pernelyg didelių papildomų įsipareigojimų gali gauti investicinę arba vartojamąją paskolą.

M.Galkus tikino, kad rizikos baimė ar abejonės nuo skolinimosi jo neatgrasė, atvirkščiai – dėl sprendimo jis buvo tikras, nes įmonė labai gerai įvertino savo galimybes: „Rizikos dėl atidavimo nejaučiau. Apskaičiavome, kokios mūsų pajamos, ir žinojome, kad atiduosime tą paskolą net greičiau nei reikia. Šios galimybės privalumas, kad gali tą pinigų sumą gauti iš karto ir investuoti į įrangą.“

Manau, kad vienas svarbiausių dalykų kuriant įmonę yra patirtis. Turi puikiai išmanyti tą sritį, žmonės tavimi turi pasitikėti.

Be finansinių sunkumų, anot M.Galkaus, jaunai įmonei koją galėtų pakišti patirties stoka.

„Manau, kad vienas svarbiausių dalykų, kuriant įmonę yra patirtis. Turi puikiai išmanyti tą sritį, žmonės tavimi turi pasitikėti. Mūsų pavyzdys būtent toks, jau turėjome savų kontaktų, sužinoję, kad dirbsime trise, žmonės ėmė pasitikėti dar labiau. Manau, tai ir yra mūsų įmonės privalumas“, – neabejojo verslininkas.

„Triplenode“ vykdomų projektų skaičius, per pusantrų gyvavimo metų pasikeitė nesmarkiai, tačiau, anot M.Galkaus, patys projektai kur kas didesnis ir rimtesni, savaime suprantama, ir pelningesni. Per šių metų ketvirtį įmonės pajamos viršijo pusę pirmaisiais metais gautų pajamų.

Įmonė taip pat mezga ryšius ir su užsieniu, jau dirbo su Gruzijos, Rusijos ir Dubajaus partneriais. Šia kryptimi ketinama judėti ir toliau. Be to, „Triplenode“ gali pasigirti tuo, kad net trys įmonės gaminti filmai nominuoti „Sidabrinės gervės“ apdovanojimams.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką