-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 01 14 /2015 01 16

Fotografavimo iš oro įmonės įkūrėjas Saulius Sėjūnas: „Žmonės pasiekia tiek, kiek nori“

UAB „Fotoras“ savininkas Saulius Sėjūnas yra vienas iš tų verslininkų, kurie nepuola vardyti verslo įkūrimo Lietuvoje sunkumų. Prieš pusantrų metų fotografavimo iš oro įmonę įkūręs vyras teigė, kad kiekvienoje gyvenimo situacijoje viskas priklauso nuo paties žmogaus. „Manau, kad kiekvienas pasiekia tiek, kiek iš tiesų nori – su uždarbiu taip pat“, – ryžtingai teigė S.Sėjūnas. Anot „Fotoro“ įkūrėjo, žmonės patys pasirenka, vieni ieško pasiteisinimų ir kaltų, o kiti – galimybių savo tikslams įgyvendinti.
„Fotoro“ įkūrėjas Saulius Sėjūnas
„Fotoro“ įkūrėjas Saulius Sėjūnas / „Fotoro“ nuotr.

Sunku nebuvo

Mintis įkurti savo įmonę S.Sėjūnui kilo natūraliai. „Ši mintis kilo savaime. Mano pagrindinis darbas – stadionų, bėgimo takų statyba. Atstovauju jų gamintojams Baltijos regione ir Suomijoje. Dirbant šį darbą man neretai prisireikdavo nuotraukų iš oro. Iš pradžių tokią paslaugą pirkdavau, o po to kilo mintis – kodėl gi neužsiimti tuo pačiam?“ – pasakojo „Fotoro“ įkūrėjas.

Verslininkas atviravo, kad rizikos baimę jautė, kaip ir daugelis kitų pradedančiųjų, tačiau ji nebuvo tokia didelė, jog atbaidytų nuo minties pradėti. „Manau, kad nerimo nejaučia tik tie, kurie nieko nedaro. Aišku, galvojau, svarsčiau – manau, tai yra natūralus dalykas“, – svarstė vyras.

Manau, kad nerimo nejaučia tik tie, kurie nieko nedaro.

Nuo pirmosios S.Sėjūno minties įkurti fotografavimo ir filmavimo iš oro įmonę iki pirmosios paslaugos suteikimo prabėgo pusė metų – verslininkas tikina, kad viskas vyko sklandžiai ir greitai. „Nesutikčiau su tuo, kad verslą įkurti Lietuvoje sunku. Reikiamus dokumentus susitvarkiau palyginti greitai, jokių trukdžių nebuvo. Aišku, galbūt reikėtų pridurti ir tai, kad verslo įkūrimo procedūra man nebuvo naujiena. Turėjau to praktikos ir prieš tai, domėjausi“, – pasakojo „Fotoro“ savininkas.

Verslininkas taip pat pridūrė manantis, kad didžiausią dalį idėjos įgyvendinimo sėkmės vis dėlto lemia pats idėją įgyvendinti norintis žmogus. „Aš skųstis neturiu kuo. Iš tiesų manau, kad labai daug kas gyvenime priklauso nuo paties žmogaus. Kiek žmogus nori uždirbti – tiek ir uždirba, kiek žmogus nori pasiekti – tiek ir pasiekia. O tie, kurie tenori ieškoti pasiteisinimų ir kaltų – tai ir daro“, – kalbėjo S.Sėjūnas.

Valstybė padeda

„Fotoro“ įkūrėjas pripažino, kad vienu opiausiu klausimų, pradedant verslą, vis dėlto išlieka investicijos. „Situacija tokia, kad bankai visiškai nepadeda. Jei nebūtų tokių valstybinių įstaigų kaip UAB „Investicijų ir verslo garantijų“ („Invegos“) paramos, garantijos, palūkanų kompensavimo ar pan., tai nežinau, kaip išvis gautum tą paskolą“, – svarstė S.Sėjūnas.

Įmonės, teikiančios fotografavimo ir filmavimo iš oro paslaugas, įkūrimui verslininkas pasiėmė 15,93 tūkst. € (55 tūkst. Lt) Verslumo skatinimo fondo lengvatinę paskolą. „Norint pradėti teikti paslaugas reikėjo įsigyti kamerų, objektyvų, droną ir pan., maždaug už 17,38 tūkst. € (60 000 Lt). Taigi tam tikslui ir panaudojau pasiskolintas lėšas ir šiek tiek asmeninių“, – apie pirmuosius žingsnius pasakojo įmonės „Fotoras“ savininkas.

Paklaustas, ar jau atsipirko investicijos, verslininkas tikino, kad tam dar reikia laiko. „Investicijos dar neatsipirko, bet viskas juda teigiama linkme. Gyvuojame jau pusantrų metų, planuojame šiek tiek padidinti kolektyvą, taigi dabartinius pasiekimus vertinčiau gerai“, – dėstė S.Sėjūnas.

„Fotoro“ nuotr./„Fotoro“ nuotrauka
„Fotoro“ nuotr./„Fotoro“ nuotrauka

Nepaisant to, kad įmonė juda į priekį ir rezultatai nėra prasti, verslininkas pripažino, jog šiokių tokių klaidų padaręs buvo: „Kai tik pradedi verslą, norisi viską daryti vienam. Būtent tai, veikiausiai, ir yra didžiausia klaida, kurios kaina vėliau gali būti labai didelė.“

S.Sėjūnas pradedantiems verslininkams patarė nepagailėti vieno kito lito ir darbus, kuriuos turi atlikti profesionalai, būtent jiems ir patikėti. Anot „Fotoro“ savininko, kitu atveju gali tekti sumokėti labai daug.

Konkurencijos nebijo

Nuotraukas ir filmavimą iš oro siūlanti S.Sėjūno įmonė tokiomis paslaugomis klientus vilioja toli gražu ne viena, tačiau „Fotoras“ konkurencijos nebijo. „Konkurentų yra nemažai, tačiau mes jų nebijome. Mano galva, sveika konkurencija yra netgi privalumas. Konkurentai leidžia tau pamatyti savo klaidas, nestovėti vietoje, tobulėti, ieškoti naujų sprendimų“, – neabejojo verslininkas.

Savo privalumu „Fotoro“ įkūrėjas įvardijo tai, kad įmonė dar maža ir brangina kiekvieną savo klientą, rečiau nei didesnės bendrovės atsisako vienų ar kitų pasiūlymų: „Mes esame labai nedidelė įmonė, todėl mums rūpi kiekvienas, kuris į mus kreipiasi. Didesnės įmonės kartais nesiima darbų, nes joms per maža apimtis, neapsimoka, o mums, aišku, tai privalumas.“

 „Fotoras“ nuotr./Fotografavimo įranga
„Fotoras“ nuotr./Fotografavimo įranga

S.Sėjūnas pasakojo, kad dažniausiai jiems tenka dirbti su įmonėmis, privatūs asmenys kur kas rečiau kreipiasi dėl tokių paslaugų. „Ši paslauga kol kas nėra orientuota į privačius asmenis, galbūt labiausiai dėl kainos. Įranga yra brangi ir kokybiška, todėl, nors žmogus gal ir norėtų nusifilmuoti ar nusifotografuoti savo namą, jam veikiausiai tai bus per brangu. Dažniausiai filmuojame reklamas, filmus ar vykdome įmonių užsakymus“, – pasakojo S.Sėjūnas.

Kai tik pradedi verslą, norisi viską daryti vienam. Būtent tai, veikiausiai, ir yra didžiausia klaida, kurios kaina vėliau gali būti labai didelė.

Plėtros planai – dar tolimi

Įkūręs įmonę, iš pradžių S.Sėjūnas joje dirbo vienas pats. Dabar „Fotore“ dirba jau 3 žmonės, o artimiausiu metu kolektyvą papildys dar du žmonės. Verslininkas tikino, kad vienas svarbiausių dalykų jam – suburti darnų darbo kolektyvą.

„Komanda, su kuria dirbi, yra bene svarbiausias dalykas. Ekonominiai, politiniai ir kiti veiksniai nuolat kinta, tačiau jei turi puikų kolektyvą – tikimybė išgyventi kur kas didesnė“, – neabejojo verslininkas.

Kalbėdamas apie tolimesnius tikslus „Fotoro“ savininkas yra atsargus: „Kol kas pirkti naujos įrangos ar labai užsimoti neketiname – reikia tvirtai atsistoti ant kojų, atiduoti paskolą, palaukti, kol atsipirks investicijos – tada bus galima galvoti apie ateitį.“

Vis dėlto vieną didžiausių tikslų S.Sėjūnas atskleidė – žengti į užsienio rinką: „Lietuvos rinka nėra tokia didelė, kad galėtumėme orientuotis tik į ją. Taigi natūralu, kad vienas iš svarbiausių siekių kada nors teikti filmavimo ir fotografavimo iš oro paslaugas ir užsienio valstybėms. Taip pat, aišku, planuojame praplėsti ir paslaugų spektrą“, – ateities planais dalijosi „Fotoro“ įkūrėjas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius