-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Monte Pacis“ įkūrėja I.Ramanauskienė: „Mintis kurti viešbutį vienuolyne savaime intrigavo ir jaudino“

Mintis kurti svetingumo kompleksą Indrai ir Algirdui Ramanauskams brangiame Pažaislio vienuolyne sutuoktinius ir intrigavo, ir jaudino. Nors abu žinojo, kad lengva nebus – sunkumų teko įveikti daugiau nei tikėtasi, tačiau pasiektas rezultatas abu verslininkus džiugina – svetingumo centras auga, pritraukia vis daugiau lankytojų. Sėkmės formulės I.Ramanauskienė įvardyti negalėjo, tik neabejojo, kad svarbiausia kuriant verslą – turėti gerą idėją ir siekiant jos įgyvendinimo nesiblaškyti.
Indra Ramanauskienė
Indra Ramanauskienė / Asmeninio arch. nuotr.

Idėja gimė savaime

Konkretaus tikslo kada nors įkurti savo verslą I.Ramanauskienė neturėjo, ta kryptimi judėjo tiesiog natūraliai.

„Darbinę veiklą pradėjau besimokydama magistrantūroje. Iš pradžių didelėje įmonėje atlikau smulkius administracinius darbus, vėliau – mažesnėje įmonėje, didesnius projektus. Pirmoji rimtesnė veikla, išaugusi į verslą, buvo susijusi su medicinos paslaugomis. Įmonė sėkmingai veikė, beje, veikia iki šiol, tačiau vidinio pasitenkinimo trūko – vis jaučiau, kad galiu daugiau, kad neišnaudoju savo kūrybinio potencialo“, – pirmuosius žingsnius verslo pasaulyje prisiminė moteris.

Taigi vėliau I.Ramanauskienė pradėjo svajoti apie vaišingumo arba svetingumo verslą. „Taip nuo mažos maitinimo įstaigos Laisvės alėjoje su vyru Algirdu ir pradėjome. Išsinuomojome nedideles, apleistas patalpas, kuriose įkūrėme „Gero vyno rūsį“.

Asmeninio arch. nuotr./Indra ir Algirdas Ramanauskai
Asmeninio arch. nuotr./Indra ir Algirdas Ramanauskai

Intensyviai dirbome, įgijau someljė sertifikatą, pradėjome ir vyno importo verslą ir užaugome didesnei įstaigai. Tada Rotušės aikštėje jau didelėse beveik 600 kv. m autentiškose patalpose įkūrėme restoraną „Sadutė“. Plėtėsi klientų ratas, didėjo svečių pasitikėjimas mumis bei mūsų pačių patirtis, dalykiniai ryšiai ir santykiai“, – apie įmonės augimo etapus kalbėjo verslininkė.

Projektas viliojo savo unikalumu ir nestandartiškumu – viešbutis ir maitinimo įstaiga veikiančiame vienuolyne.

Galiausiai Indrai ir Algirdui Ramanauskams, kaip patys sako, labai natūraliai gimė ir svetingumo komplekso „Monte Pacis“ idėja.

„Pirmiausia, ilgai svarstėme galimybę dalyvauti konkurse tiek idėjiniu, tiek finansiniu požiūriu. Projektas viliojo savo unikalumu ir nestandartiškumu – viešbutis ir maitinimo įstaiga veikiančiame vienuolyne, moraliai mums brangiame objekte, Pažaislio vienuolyne, jau savaime intrigavo ir jaudino“, – atviravo I.Ramanauskienė.

Sprendimą dalyvauti konkurse sutuoktiniai priėmė, tada ėmė intensyviai ieškoti informacijos apie panašias įstaigas Europoje, keletą jų aplankė. „Tada labai natūraliai parašiau projektą – svetingumo komplekso „Monte Pacis“ viziją, misiją, tikslus, uždavinius ir veiklos gaires, kurių, beje, laikomės ir šiandien“, – tikino verslininkė.

Sunkumų buvo

I.Ramanauskienė neslėpė, kad sunkumų buvo gal kiek daugiau nei pati tikėjosi. Nors, kaip sako, puikiai žinojo, kad tai – atsakingas ir jautrus projektas.

„Atsakomybė prieš seseris kazimierietes (Pažaislio vienuolyno šeimininkes), Kauno miesto ir Lietuvos visuomenę – nes Pažaislio vienuolynas brangus ne tik mums, bet ir daugeliui Lietuvos gyventojų. Taip pat žinojome, kad tai – itin vertinamas ir branginamas Lietuvos paveldo objektas. Patirties įrengiant paveldo objektą įgijome kurdami restoraną „Sadutė“ Kauno Rotušės aikštėje“, – pasakojo „Monte Pacis“ vadovė.

Tik išgirdę, kokiam verslui norime gauti paskolą, išgirsdavome atsakymą „ne“.

Sunkiausi, anot I.Ramanauskienės, atrodė vizijos įgyvendinimo praktiškai ir visuomenės požiūrio klausimai. Tačiau kai susidūrė su finansiniais klausimais, verslininkė suprato, kad vizijos įgyvendinimo sprendimai nebuvo tokie sunkūs.

„Didžioji dalis Lietuvoje veikiančių bankų restoranų ir viešbučių verslui buvo „uždegę“ raudoną šviesą. Tik išgirdę, kokiam verslui norime gauti paskolą, išgirsdavome atsakymą „ne“. Buvo siūlymų mažinti biudžetą, įsigyjant pigesnius baldus, tokius, kokius perka studentai bendrabučiams, kad negaila būtų palikti mokslo metų pabaigoje“, – sunkiai įveikiamą finansinį barjerą prisiminė verslininkė.

I.Ramanauskienei su vyru jau buvo kilę minčių, kad įgyvendinti šio projekto taip, kaip buvo nusprendę, vis dėlto nepavyks, tačiau išeitį sutuoktiniai rado. „Esame dėkingi UAB „Medicinos bankui“, kad patikėjo mūsų verslo sėkme, sukaupta patirtimi restoranų versle ir suteikė kreditą. Aišku, reikia pripažinti, kad projektas unikalus Lietuvos ar net Europos mastu. Kai kas, o ypač užsieniečiai, galvoja, kad esame dotuojami iš Kauno miesto savivaldybės ar Lietuvos biudžeto“, – kalbėjo „Monte Pacis“ įkūrėja.

Kaip minėjau anksčiau, viešbučių ir restoranų verslas Lietuvoje buvo beveik nefinansuojamas, todėl be „Invegos“ suteiktos garantijos nebūtume galėję gauti paskolos.

Verslininkė teigė, kad šios sėkmės nebūtų buvę ir be „Invegos“ (UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ – red. past.) suteiktos paskolos garantijos: „Kaip minėjau anksčiau, viešbučių ir restoranų verslas Lietuvoje buvo beveik nefinansuojamas, todėl be „Invegos“ suteiktos garantijos nebūtume galėję gauti paskolos. Norint gauti kreditą reikia arba labai didelės įmonės investuojamos dalies, arba labai didelių garantijų, kurių mes neturėjome. Būtent jas ir suteikė „Invega“, – pasakojo I. Ramanauskienė.

Skolindamasi iš kredito įstaigų verslo pradžiai ar plėtrai, ne viena įmonė susiduria su nepakankamo užstato problema. Tokiu atveju labai pagelbsti INVEGOS suteiktos paskolų garantijos, kurios ir atstoja dalį kredito įstaigos prašomo užstato. Dalis paskolų garantijų yra įtraukiamos į Garantijų fondą, finansuojamą iš Europos regioninės plėtros fondo, kuris veikia kaip garantijų portfelio nuostolių pergarantavimo schema, t. y. Garantijų fondo dėka užtikrinama, kad INVEGA turės lėšų išmokėti kredito įstaigoms išmokas už smulkiojo ir vidutinio verslo atstovų neįvykdytus įsipareigojimus, už kuriuos garantavo INVEGA.

Svarbiausia – judėti kryptingai

2013-ais įsikūręs „Monte Pacis“ jau turi 41 darbuotoją, I. Ramanauskienė džiaugiasi, kad užsakymai ir apyvarta nuolat auga. Planų ir tikslų verslininkė sakė turinti, bet atskleisti jų per anksti nenorinti: „Vienas konkretesnių tikslų – didinti viešbučio užimtumą, mažinti sezoninius svyravimus. O tolesnius tikslus ir planus dar būčiau linkusi pasilaikyti sau. Bet, žinoma, kad jų turime!“

Paklausta, ką galėtų patarti dar tik pradedantiems verslininkams, I.Ramanauskienė teigė, kad svarbiausia – judėti kryptingai: „Manau, kad visada atsiras baimių, abejonių ar priežasčių, kodėl ko nors nedaryti, ne tik naujo verslo.

Nuosavas verslas vienus labai žavi (nes lyg ir pats sau šeimininkas), kitus gąsdina atsakomybė. Tikriausiai svarbiausia turėti tikrą savo idėją ir kryptingai siekti ją įgyvendinti.“

„Monte Pacis“ vadovė siūlė įsiklausyti į kitų patarimus, bet nesiblaškyti – iš savo patirties galinti patvirtinti, kad sėkmingiausios yra pirminės, t. y. grynos idėjos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius