TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tarptautinį apdovanojimą pelnęs lietuvių startuolis „Ferentis“ patirties semsis JAV

„Ferentis“ komanda
„Ferentis“ nuotr. / „Ferentis“ komanda
Šaltinis: 15min
0
A A

Vienam inovatyviausių biotechnologijų startuolių „Ferentis“ 2014-ieji buvo itin sėkmingi. Rudenį „Verslios Lietuvos“ organizuotoje startuolių programoje „Ferentis“ buvo pripažintas vienu perspektyviausių savo srityje, vėliau įmonė tapo „Life Sciences Baltic 2014“ konkurso nugalėtoja, be to, buvo įvertinta ir Europoje – laimėjo geriausios naujos Europos gyvybės mokslų bendrovės apdovanojimą Barselonoje. „Ferentis“ direktorius Vygandas Jūras neslėpė, kad tokiais pasiekimais yra patenkintas, bet tikino neketinantis užmigti ant laurų, o atkakliai dirbti toliau. Tokia Lietuvos gyvybės mokslų startuolio sėkme džiaugėsi ir „Verslios Lietuvos“ atstovė: „Tikiuosi, kad gyvybės mokslų startuoliai artimiausiu metu parodys itin didelę pažangą, nes visi vieningai pritaria, kad mes turime daug potencialo ir galime daug pasiekti!“

Geriausia Europoje

Rudenį vyko vienas didžiausių gyvybės mokslų startuolių renginių Baltijos šalyse – „Life Sciences Baltic 2014“. Prieš jį VšĮ „Versli Lietuva“ organizavo intensyvių mokymų programą, kurioje dalyvavo 24 startuoliai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Slovėnijos. Pasidalinti savo patirtimi su mokymų dalyviais buvo pakviesti geriausi savo sričių ekspertai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Bostono.

„Mokymų programos tikslas buvo išmokyti gyvybės mokslų srityje dirbančius startuolius tinkamai save pristatyti, patikslinti ar galbūt atrasti veiklos kryptį. Taip pat suteikti jiems galimybę pasisemti neįkainojamos patirties bendraujant su šios srities ekspertais ir pasinaudoti jų asmeniniais patarimais“, – mokymų siekius vardijo Raminta Kaleinikaitė, VšĮ „Versli Lietuva“ projektų vadovė.

Mokymų programos tikslas buvo išmokyti gyvybės mokslų srityje dirbančius startuolius tinkamai save pristatyti, patikslinti ar galbūt atrasti veiklos kryptį.

Kompetentinga komisija, įvertinusi 24 mokymuose dalyvavusius startuolius, atrinko 10 tų, kuriems buvo suteikta galimybę vykti į „Life Sciences Baltic 2014“ ir pristatyti save daugiau nei 2 000 žiūrovų ne mažiau kaip iš 30 pasaulio šalių.

Viename didžiausių Baltijos regiono startuolių renginių sėkmingiausiai pasirodė biotechnologijų startuolis iš Lietuvos – „Ferentis“. „Life Sciences Baltic 2014“ nugalėtojui atiteko kelionė į JAV esantį biomedicinos klasterį „Akron Biomedical Corridor“.

Įmonės „Ferentis“ vadovas Vygandas Jūras neslėpė, kad įmonės sėkmė džiugina, tačiau pabrėžė nepamirštantis, kad dar laukia daug ir sunkaus darbo. Taip pat, anot startuolio bendraįkūrėjo, ketinama ir toliau dalyvauti jaunoms įmonėms organizuojamuose renginiuose, nes tai atneša didelę naudą.

„Ferentis“ nuotr./„Ferentis“ produktai
„Ferentis“ nuotr./„Ferentis“ produktai

„Mokymuose, pavyzdžiui, tokiuose kaip buvo organizuoti „Verslios Lietuvos“, dalyvaujame siekdami kelių tikslų. Pirmiausia tai yra galimybė susipažinti su kolegomis – naujų įmonių Lietuvos gyvybės mokslų srityje įkūrėjais. Taip pat užmegzti kontaktus ir pasisemti patirties iš mokymų pranešėjų – savo srities profesionalų, tokių kaip dr. Teo Dagi, Remio Bistro ir Rūtos Laukien. Ir galiausiai pasipraktikuoti efektyviai pristatyti savo bendrovę laikantis griežtų reglamentų“, – kalbėjo „Ferentis“ vadovas.

„Ferentis“ – kas tai?

„Ferentį“ su V.Jūru prieš pusantrų metų įkūrė ne vienerius metus kartu tarptautinius tyrimus vykdę mokslininkai bendraminčiai – Fizikinių ir technologijos mokslų centro Nanoinžinerijos skyriaus vedėjas daktaras Ramūnas Valiokas, pasaulyje garsi regeneracinės medicinos ekspertė prof. May Griffith, jaunieji tyrėjai Indrė Lebedytė, Gintarė Garbenčiūtė, Vytautas Cėpla ir Linšiopingo universiteto Fizikos, chemijos ir biologijos fakulteto docentas dr. Jaywant'as Phopase'as. Vieno perspektyviausių šalies biotechnologijų startuolio mokslininkai sukūrė unikalią biosintetinę medžiagą – žmogaus tarpląstelinės matricos pakaitalą. Ši medžiaga turi puikias žmogaus audinių regeneracines savybes ir plačiai taikoma audinių inžinerijos, regeneracinės medicinos ir laboratorinių tyrimų srityse.

Labiausia verslui pradėti prireikė tvirto pasiryžimo ir praktinės verslo struktūravimo pagalbos bei, aišku, pradinių investicijų, kurias suteikė į komandą atėję verslo partneriai.

Paklaustas, ar pradėti savo verslą buvo sunku, V.Jūras tikino, kad bene svarbiausias dalykas – pasiryžimas: „Verslą pradėjo ne vienas žmogus, o bendraminčių mokslininkų komanda. Labiausia verslui pradėti prireikė tvirto pasiryžimo ir praktinės verslo struktūravimo pagalbos bei, aišku, pradinių investicijų, kurias suteikė į komandą atėję verslo partneriai. Itin svarbus sėkmingo įmonės įkūrimo veiksnys buvo ir Europos Sąjungos struktūrinių fondų mokslinių tyrimų programų finansavimo pinigai“, – pasakojo „Ferentis“ vadovas.

Nors per trumpą laiką pasiekta jau nemažai – pateiktos 3 tarptautinės patentinės paraiškos svarbių intelektinės nuosavybės išradimų biomedžiagų, audinių inžinerijos ir regeneracinės medicinos srityje apsaugai, įvykdyti pirmieji pardavimai, įmonė pripažinta geriausia nauja kompanija 2014 m. Europos Gyvybės mokslų apdovanojimuose, sustoti neketinama.

„Ferentis“ nuotr./„Ferentis“ produktai
„Ferentis“ nuotr./„Ferentis“ produktai

Vienas iš artimiausių tikslų – balandžio pabaigoje sėkmingai sudalyvauti Akrono Biomedicinos klasterio programoje. „Tikimės ši kelionė suteiks galimybę atrasti naujų kontaktų, partnerių, klientų JAV rinkoje. Taip pat susitikti su mokslo komercializavimo ekspertais, patarėjais, o tai bus labai naudinga patirtis“, – lūkesčiais dalijosi JAV Ohajo verslo ir mokslo centrą bei Sinsinatį ir Klivlendą aplankysiantis V.Jūras ir jo kolega verslo bendrasavininkas dr. Ramūnas Valiokas, Fizinių mokslų ir technologijų centro Nanoinžinerijos skyriaus vadovas.

„Ferentis“ atskleidė ir lūkestį artimiausiu metu pasiūlyti produktų pasaulinei biotechnologijų rinkai. Šiuo metu turima produktų, kurie yra baigiamajame technologinės platformos vystymo etape, jų prototipai testuojami konkrečių klientų taikymo srityse.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką