Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Viči“ produktai įvertinti Briuselyje

 „Viči“ produktai įvertinti Briuselyje
„Vičiūnų grupės“ nuotr. / „Viči“ produktai įvertinti Briuselyje
Šaltinis: 15min
0
A A

Europos žuvies produktų rinkoje vis labiau pastebimos „Vičiūnų grupės“ produktus Briuselyje gerai įvertino šios srities ekspertai. Geriausiems naujiems produktams Europos rinkai skirtame konkurse „Seafood Expo Global“ pristatyti du nauji „Viči“ produktai pateko į konkurso finalą.

Šiuos produktus „Vičiūnų grupė“ pristato ir balandžio 21 dieną Briuselyje prasidėjusioje parodoje „European Seafood Exhibition“.

Briuselyje organizuojamame konkurse „Seafood Expo Global“ savo produktus „Vičiūnų grupė“ pristato jau 14 kartą. Į konkurso finalą pateko dvi šių metų „Viči“ naujienos – visiškai vartojimui paruošti „Fried Surimi Fritters 160 gr“ ir „Salmon Nachos with dip 140 gr“.  Šiuos produktus įvertino ir į finalą atrinko  „Expo Global“ jūros gėrybių naujų produktų atrankos komisija. 

„Mūsų išradingų specialistų kūrybiškumo impulsas – išrankūs ir labai skirtingų skonių vartotojai viso pasaulio rinkose. Į konkurso finalą patekę „Viči“ produktai, ko gera, atitinka esminius šių laikų vartotojo lūkesčius bei mūsų strateginį tikslą – siūlyti geriausios kokybės, skonio bei patogiai paruošiamą maistą“, – sakė parodoje dalyvaujantis bendrovės „Vičiūnų grupė“ prekybos ir marketingo vystymo vadovas Dainius Matijošaitis.

„Vičiūnų grupės“ nuotr./ „Viči“ produktai įvertinti Briuselyje
„Vičiūnų grupės“ nuotr./ „Viči“ produktai įvertinti Briuselyje

„Fried surimi Fritters. 160 gr” yra surimio su daržovėmis gaminys. Daržovės – brokoliai, morkos ir svogūnai – sudaro net 20 procentų produkto. Aliejuje apkeptame produkte, skirtingai nei paniruotuose džiuvėsėliuose analoguose, yra labai mažai riebalų. Produktą sudaro 7 gramų formos kamuoliukai, jie gali būti vartojami šalti, pašildyti ar kepti. Šildyti mikrobangų krosnelėje juos galima neišėmus iš pakuotės. Vartotojo patogumui pakuotės sudėtyje yra šakutė.  

„Salmon Nachos with dill dip 140 gr“ yra džiovinti lašišos trikampio formos griežinėliai. Jie pagaminti iš lašišos ir jalapeno bei paskaninti meksikietiškais prieskoniais. Šiuos griežinėlius galima valgyti su padažu, krapais arba be papildomų priedų. Padažas yra bendroje gaminio pakuotėje. Tai aštrus produktas, kurio skonį sušvelnina padažas.

Pirmą kartą surengė priėmimą

Pirmąją parodos dieną „Vičiūnų grupė“ pakvietė į lietuvišką vakarą savo  stende.

Didžiausią šioje parodoje stendą pristačiusi Lietuvos bendrovė ir Lietuvos Respublikos ambasada Belgijos karalystėje į šalies įvaizdį puoselėjantį vakarą subūrė politikus, tautiečius, verslo atstovus. Į stendo erdvę pakviesti Lietuvos atstovai Europos Parlamente, Lietuvos ambasados Briuselyje darbuotojai, „Vičiūnų grupės“ verslo partneriai bei derybininkai.

„Vičiūnų grupės“ nuotr./Liudas Skierus ir Valentinas Mazuronis
„Vičiūnų grupės“ nuotr./Liudas Skierus ir Valentinas Mazuronis

Bendrovės stendą aplankė ES paralamento narys Valentinas Mazuronis, Lietuvos ambasadoriaus Belgijoje pavaduotoja  Liliana Jaroslavska, Lietuvos ambasadorius Albinas Zananavičius su žmona Jūrate ir sūnumi Andriumi, žemės ūkio viceministrė Lina Kujalytė ir kiti.

„Mūsų gaminių kokybė yra tai, kas palaiko gerą Lietuvos įvaizdį. Tačiau nė kiek ne mažiau mums rūpi puoselėti aukščiausią verslo kultūrą, kuria geriausiai atstovautume Lietuvai – šaliai, išauginusiai puikiausius, kūrybingiausius mūsų bendrovės specialistus. Kurdami verslą negalime pamiršti tautinių, valstybingumo sąsajų“, – sakė parodoje dalyvaujantis „Vičiūnų grupės“ bendraturtis Liudas Skierus.

Du dešimtmečius „European Seafood Exhibition“ parodoje dalyvaujanti „Vičiūnų grupė“ tokį priėmimą Briuselyje surengė pirmą kartą. Į Lietuvai skirtą vakarą pakviesta 300 žmonių.

informacija
VIČIŪNAI IR PARTNERIAI, UAB
Vadovas: Mindaugas Pocius Darbuotojų sk.: 510 2015m . Pajamos: 50 - 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką