Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 17d. 10:07

„Lietuvos energijos“ darbuotojai savo patirtimi dalinsis su moksleiviais

„Lietuvos energija“
„Lietuvos energijos“ nuotr. / „Lietuvos energija“

Nacionalinė elektros energijos gamintoja „Lietuvos energija“ prisijungė prie profesinės savanorystės iniciatyvos „Kam to reikia?!“. Bendrovės darbuotojai sieks moksleiviams savo pavyzdžiu parodyti, kuo mokykloje įgyjamos žinios padeda siekiant profesinių aukštumų.

„Lietuvos energijos“ darbuotojų branduolį sudaro energetinį, inžinerinį išsilavinimą turintys asmenys, kurie rūpinasi, kad bendrovei priklausantys elektros gamybos pajėgumai veiktų saugiai ir patikimai. Bendrovės dalyvavimas iniciatyvoje „Kam to reikia?!“ atvers dar didesnes galimybes moksleiviams iš arti pamatyti kasdienę bendrovės veiklą ir daugiau sužinoti apie tai, iš kur ir kaip atsiranda elektra. Be to, tikimasi, kad, dalindamiesi savo patirtimi ir pasakodami apie darbą strateginiuose šalies elektros energijos gamybos objektuose, „Lietuvos energijos“ darbuotojai padės populiarinti tiksliuosius mokslus, inžinerines specialybes ir paskatins daugiau mokyklą baigiančių jaunuolių rinktis tokio pobūdžio studijas.

„Lietuvos energija“, kaip ir visas šalies energetikos sektorius, sparčiai keičiasi. Siekiame būti šiuolaikiška įmonė ir efektyviai veikti integruotoje Europos elektros rinkoje. Tikiu, kad žinios, kurias yra sukaupę įvairaus profilio bendrovės darbuotojai, gerokai praplės mokinių akiratį ir paskatins domėtis ir tais dalykais, kurių mokymo programose šiandien galbūt ir visai nėra“, – sako Dalius Misiūnas, „Lietuvos energijos“ generalinis direktorius.

Pasak jo, bendrovė didelę reikšmę skiria techninei ir mokslinei pažangai, specialistų ugdymui, savo veikloje intensyviai diegia mokslo ir technikos naujoves. Tai reikalauja aukštos darbuotojų kvalifikacijos ir kruopštaus darbo. Tuo pačiu „Lietuvos energija“ skatina darbuotojus būti atsakingais visuomenės nariais.

„Kam to reikia?!“ direktorė Ieva Dirvonskaitė teigia, kad dalyvavimas profesinės savanorystės veiklose yra abipusiai naudingas tiek darbuotojams, tiek įmonei ar organizacijai: „Darbuotojai turi galimybę ugdyti profesines kompetencijas, o įmonė – didinti darbuotojų lojalumą ir įsitraukimą. Ne vienas darbuotojas džiaugiasi galėdamas dirbti socialiai atsakingoje bendrovėje, skatinančioje savanoriškas veiklas. Tuo pačiu profesinė savanorystė gali tapti priemone, mažinančia kompetentingų specialistų trūkumą darbo rinkoje.“

Iki šiol ryšį su mokyklomis „Lietuvos energija“ palaikė vykdydama edukacinę veiklą ir kviesdama moksleivių ar studentų grupes aplankyti elektrinę Elektrėnuose, Kruonio hidroakumuliacinę elektrinę ir Kauno hidroelektrinę. Ekskursijų metu jaunuoliai supažindinami su šių valstybės valdomų elektrinių istorija, veikla, technologija, savo akimis pamato svarbiausius įrenginius. Per metus įvyksta apie pusę šimto tokių ekskursijų.

Prisijungus prie iniciatyvos „Kam to reikia?!“, bendrovės darbuotojai ir toliau kvies moksleivius lankytis „Lietuvos energijos“ valdomose elektrinėse, taip pat siūlys mokiniams kartu praleisti dieną ar dalį dienos ir stebėti kasdienį darbą, padėti atlikti tam tikras darbines užduotis. Be to, planuojama, kad, bendradarbiaudami su mokytojais, įmonės praktikai kurs pamokų planus ir ves pamokas mokyklose.

kamtoreikia.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką