Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nacionalinės karjeros savaitės dalyviai sukurs ateities darbuotojų kartą

Nacionalinė karjeros savaitė
Nacionalinė karjeros savaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos įmonių darbuotojai bei mokyklų mokytojai lapkričio paskutinę savaitę ketina dalyvauti Nacionalinėje karjeros savaitėje. Jos metu daugelyje šalies miestų dirbantys savo srities profesionalai susitiks su mokiniais ir vaikams pasakos apie savo profesiją. Nacionalinę karjeros savaitę organizuojančios iniciatyvos „Kam to reikia?!” teigimu, šių susitikimų tikslas – padėti mokiniams susipažinti su darbo rinka bei apgalvotai pasirinkti savo profesiją. Nacionalinę karjeros savaitę globoja ir prisijungti šalies organizacijas bei mokyklas kviečia LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Jauni žmonės – mūsų šalies ateitis. Todėl kviečiu visus dalyvauti Nacionalinėje karjeros savaitėje, papasakoti moksleiviams apie savo profesiją ir padėti jiems pasirinkti. Kiekvienas savo pavyzdžiu prisidėkime prie Lietuvos sėkmės istorijos kūrimo, mokykimės ir tobulėkime visą gyvenimą“, – sakė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimą dalyvauti Nacionalinėje karjeros savaitėjei galite peržiūrėti paspaudę šią nuorodą.

Siūlo prisidėti prie daugiau nei 400 įmonių ir mokyklų

Nacionalinė karjeros savaitė Lietuvoje vyks lapkričio 24-28 dienomis. Renginių ciklą organizuoja profesinės savanorystės iniciatyva „Kam to reikia?!“. Jos direktorė Živilė Drėgvaitė teigia, kad šiemet mokyklose tikisi sulaukti dar daugiau dalyvių nei pernai.

Vaikai klausė darbuotojų paskaitų, lankėsi įmonėse kaip „šešėliai“ ir kartu su specialistais praleido darbo dieną, taip pat dalyvavo ekskursijose po įmones.

„Praėjusiais metais apie savo darbą įvairiausių sričių darbuotojai – teisininkai, ekonomistai, inžinieriai ir kt. – pasakojo daugiau nei 7 tūkst. moksleivių. Vaikai klausė darbuotojų paskaitų, lankėsi įmonėse kaip „šešėliai“ ir kartu su specialistais praleido darbo dieną, taip pat dalyvavo ekskursijose po įmones“, – pasakojo Nacionalinę karjeros savaitę organizuojanti „Kam to reikia?!“ direktorė Živilė Drėgvaitė.

Pasak Ž. Drėgvaitės, tokių susitikimų naudą jaučia ne tik mokiniai, bet ir susitikimuose dalyvaujantys mokytojai ir organizacijų darbuotojai: „Suaugusieji vaikams tokiu būdu tampa lyg kelrodėmis žvaigždėmis, kurios padeda apsispręsti ir pasirinkti savo karjeros kelią. O tai puikus būdas puoselėti socialinę atsakomybę ir prisidėti prie brandžios visuomenės kūrimo. Juk nuo vaikų ateities priklauso ir mūsų visų gerovė“.

Kviečia jungtis ir regionuose

Nacionalinės karjeros savaitės organizatoriai teigia, kad šiais metais planuoja pritraukti daugiau regionuose veikiančių organizacijų bei mokyklų. Pasak „Kam to reikia?!“ vadovės, mažų miestų ir miestelių mokiniams ypatingai reikalingas sėkmingų darbuotojų pavyzdys – jis padėtų ne tik siekti savo tikslų, bet ir patikėti, kad Lietuvoje viskas įmanoma.

Dauguma mažesniuose miestuose esančių mokyklų mokytojų tvirtina, kad vaikams miesteliuose ypatingai reikia gerų pavyzdžių.

„Bendraujame su mokytojais iš daugiau nei 750 šalies mokyklų ir dauguma mažesniuose miestuose esančių mokyklų mokytojų tvirtina, kad vaikams miesteliuose ypatingai reikia gerų pavyzdžių. Daugelis vaikų savo ateitį mato užsienyje, taip pat galvoja, kad Lietuvoje pasiekti karjeros aukštumas be galo sunku. Pozityvus įmonių specialistų pavyzdys vaikams padėtų pamatyti, kad mūsų šalyje taip pat daug galimybių bei parodytų, kokiu keliu geriausiai eiti norint tapti savo svajonių profesijos atstovu“, – pabrėžė „Kam to reikia?!” direktorė.

Nacionalinė kajeros savaitė vyks visoje Lietuvoje. Norintys dalyvauti įmonių darbuotojai bei mokytojai gali užsiregistruoti internete, adresu: www.kamtoreikia.lt Daugiau informacijos apie Nacionalinę karjeros savaitę čia.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimą dalyvauti Nacionalinėje karjeros savaitėjei galite peržiūrėti paspaudę šią nuorodą.

„Kam to reikia?!“ yra iniciatyva, prie kurios prisijungę organizacijų atstovai visoje Lietuvoje padeda mokiniams sužinoti apie skirtingas profesijas bei karjeros galimybes.

Savo sričių profesionalai važiuoja į mokyklas pasakoti apie savo profesijas, priima mokinius į savo darbą vienai dienai „šešėliauti“ arba pasikviečia į ekskursiją įmonėje ar organizacijoje pamatyti, kuo gyvena ir ką veikia viena ar kita įmonė ar įstaiga. Prieš trejus metus šią programą inicijavo „Swedbank“ ir „Omnitel“, o šiandien prie jos prisijungusios daugiau nei 260 įmonių bei 750 mokyklų. Visi, kuriems rūpi vaikų pasirinkimai, gali prisijungti prie „Kam to reikia?!“ spausdami www.kamtoreikia.lt

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką