-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Atrankos į valstybinių įmonių valdybas tvarka šiurpina užsienyje patirties įgijusius lietuvius

Vyriausybės sprendimo, pagal kurį iki šių metų rugsėjo pradžios stambiųjų valstybės įmonių (VĮ) valdybose būtų bent trečdalis nepriklausomų narių, įgyvendinimui negailima kritikos. Teigiama, kad kandidatams į valdybas keliami reikalavimai yra pertekliniai ir užkerta kelią talentingiems, užsienyje gyvenantiems lietuvių kilmės specialistams savo įgūdžius panaudoti mūsų šalyje. Ūkio ministerija atšauna, kad nusiskundimai nepagrįsti ir jeigu reikalavimai iš tiesų būtų pernelyg aukšti – dabartinio kandidatų antplūdžio nebūtų.
Pokalbis dėl darbo
Pokalbis dėl darbo / „Shutterstock“ nuotr.

Sudaromos kliūtys užsienyje gyvenantiems specialistams

VšĮ „Global Lithuanian Leaders“ direktorė Kotryna Stankutė–Jaščemskienė teigia, kad nemažai aukšto lygio užsienyje išsilavinimą įgijusių arba ten dirbančių lietuvių kilmės profesionalų skundžiasi nesuprantamai dideliais reikalavimais atrankose į VĮ valdybas.

Jos teigimu, tokiu būdu Lietuvai naudingi žmonės yra paliekami už borto.

„Aukšto lygio profesionalai norėtų prisidėti prie VĮ valdybų lygio pakėlimo“ , – tikino K.Stankutė–Jaščemskienė.

lithuanianleaders.org nuotr./VšĮ „Global Lithuanian Leaders“ direktorė Kotryna Stankutė – Jaščemskienė
lithuanianleaders.org nuotr./VšĮ „Global Lithuanian Leaders“ direktorė Kotryna Stankutė–Jaščemskienė

„Vyriausybė tikrai nepadėjo supaprastinti visų kriterijų ir biurokratinių žingsnių“, – sakė „Global Lithuanian Leaders“ vadovė ir pridūrė, kad liūdina tai, jog galimybe dalyvauti atrankose susidomėjo žmonės, retai skiriantys dėmesį pašaliniams reikalams, tačiau dėl biurokratinių kliūčių jiems tikslo pasiekti nepavyko.

K.Stankutė–Jaščemskienė mano, kad erdvės kandidatų į VĮ valdybas vertinimo šališkumui palieka tai, kad nepriklausomų narių atranką vykdo pačios bendrovės ir jų žmogiškųjų išteklių skyriai.

K.Stankutė–Jaščemskienė mano, kad erdvės kandidatų į VĮ valdybas vertinimo šališkumui palieka tai, kad nepriklausomų narių atranką vykdo pačios bendrovės ir jų žmogiškųjų išteklių skyriai.

„Pretendentų, kurie išsilavinimą arba darbo patirtį įgijo užsienyje, paraiškoms keliami pertekliniai, per skiriamus pateikimo terminus sunkiai įgyvendinami arba net neįgyvendinami reikalavimai.

Pavyzdžiui, reikia bet kuria užsienio kalba išduotus dokumentus – universitetų diplomus, darbo sutartis versti į lietuvių kalbą ir šiems vertimams gauti notaro patvirtinimą, taip pat pateikti užsienyje įgyto išsilavinimo pripažinimo Lietuvoje pažymas“, – vardino K.Stankutė–Jaščemskienė.

„Iš šiuo metu užsienyje esančių aukšto lygio kandidatų, norinčių pateikti paraiškas elektroniniu paštu, taip pat prašoma turėti elektroninio parašo sertifikatą, kuriam įgyti – reikia būti Lietuvoje“, – pridūrė ji.

Anot „Global Lithuanian Leaders“ vadovės, atrankos komisijos pokalbiams su kandidatais taip pat skiria per mažai laiko, todėl pretendentai negali atskleisti savo kompetencijų.

Reikalavimai – nesuvokiami protu

K.Stankutei–Jaščemskienei antrino ir asociacijos „Baltic Institute for Corporate Governance“ prezidentas Paulius Martinkus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius