Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 26d. 14:24

Bendradarbiavimas su personalo atrankos agentūra: kaip jam pasiruošti?

Pokalbis dėl darbo
123rf.com nuotr. / Pokalbis dėl darbo

Paprastai verslo pasaulyje prasidėjus naujiems metams neapsieinama be darbuotojų metinės veiklos vertinimų, naujo biudžeto įgyvendinimo veiksmų, o tai savaime lemia komandos narių papildymą ar pakeitimus. Naujų žmonių paieška įmonėms dažnai tampa dideliu galvos skausmu – kaip rasti ir išsirinkti tinkamiausią kandidatą?

Tam verslas kartais pasitelkia išorinius personalo atrankų konsultantus. Tokiu atveju abiem pusėms tenka susitarti – kaip bendradarbiausime?

Kada kreiptis į personalo atrankų agentūrą?

Svarbu į personalo atrankos agentūrą kreiptis likus protingam laikotarpiui iki tos dienos, kai jau būtinai reikės darbuotojo, – teigė R.Sokolovienė.

Norint rasti naują komandos narį personalo pokyčius patartina planuoti iš anksto – tai turėtų būti vienas iš pirmųjų darbų nusimatant būsimų metų strategiją. Naujo darbuotojo suradimo procesas nuo susitarimo su personalo atrankų agentūra ir reikiamos informacijos pateikimo iki darbuotojo įdarbinimo paprastai užtrunka ne trumpiau kaip 6 – 8 savaites.

Taip pat reikia įvertinti 14 darbo dienų įspėjimo išeiti iš darbo laikotarpį, jeigu pasirinktas kandidatas yra dirbantis. Todėl sprendimą dėl reikiamo darbuotojo vertėtų priimti likus mažiausiai dviem su puse mėnesio iki norimo įdarbinimo laiko.

Fotolia nuotr./Darbo pokalbis
Fotolia nuotr./Darbo pokalbis

„Svarbu į personalo atrankos agentūrą kreiptis likus protingam laikotarpiui iki tos dienos, kai jau būtinai reikės darbuotojo. Atrankos procesas gali užtrukti ir dėl kitų nenumatytų aplinkybių – sprendimą priimančių vadovų komandiruočių, atostogų, ligos ir pan.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kas laukia darbuotojų robotų amžiuje?

Vis dėlto kreiptis per anksti, tik dėl darbo rinkos apžvalgos, taip pat nėra naudinga – jei įdarbinti naują komandos narį galėsite negreitai, pavyzdžiui, po pusmečio, per tą laiką pasirinktas kandidatas gali susirasti kitą darbo vietą. Be to, jei tokie atvejai pasikartoja kelis kartus, tai gali pakenkti įmonės įvaizdžiui, nes ilgais procesais nepatenkinti kandidatai apie tai „kalba“ ir „siunčia žinutę“ rinkai“, – pasakoja Rita Sokolovienė, personalo atrankų įmonės „Grafton Recruitment Lietuva“ direktorė.

Personalo atrankų ekspertas – jūsų atstovas darbo rinkoje

Nebijokite pasigirti įmonės pasiekimais, planais, vizijomis, tačiau nenutylėkite ir to, ką viduje įvardijate kaip problemas, kurias esate pasirengę spręsti.

Nusprendus darbuotojų ieškoti pasitelkiant personalo atrankų agentūrą svarbu suprasti, kad šios agentūros specialistai viso paieškos ir atrankos proceso metu atstovaus jūsų įmonei.

„Svarbiausia, kad prieš pradedant bendradarbiauti, būsimą darbuotojų paiešką ir atranką aptartų ją vykdysiantis personalo atrankos konsultantas ir samdantis tiesioginis būsimo darbuotojo vadovas. Personalo atrankos ekspertai pirmųjų susitikimų metu užduos daug klausimų – svarbu į juos atsakyti kuo išsamiau, nes nuo to tiesiogiai priklauso paieškos sėkmė. Nebijokite pasigirti įmonės pasiekimais, planais, vizijomis, tačiau nenutylėkite ir to, ką viduje įvardijate kaip problemas, kurias esate pasirengę spręsti“, – pasakoja R. Sokolovienė.

Pasak jos, išsamūs atsakymai į atranką vykdysiančio konsultanto klausimus padės jam sudominti potencialius kandidatus bei perteikti realų įmonės, darbo vietos vaizdą, o tai sumažins riziką, kad  darbuotojas ateis į įmonę turėdamas nesusijusių ar realybės neatitinkančių lūkesčių.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Nedarbas
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Nedarbas

„Be to, vis dažniau pagrindine darbuotojų ieškančių klientų poreikių aptarimo tema tampa ne reikalavimai kandidatams, o sąlygos, kurių reikia, kad darbdavys taptų patrauklus darbo rinkoje. Šia tema atrankų konsultantai tikrai gali būti vertingi patarėjai, turintys galimybę sekti ryškėjančias tendencijas. Klientai taip pat tampa atviresni, dalijasi su konsultantais savo patirtimi ir nori išgirsti jų nuomonę, kokie darbdavio įvaizdžio vystymo veiksmai padėtų sėkmingoms atrankoms“ – teigia Rita Sokolovienė.

Bendradarbiavimas darbuotojų atrankos metu

Dar vienas svarbus dalykas, kuriam reikia būti pasiruošus kreipiantis į personalo atrankų agentūrą – nuolatinis ryšys su personalo atrankos konsultantu paieškos ir atrankos metu.

„Įmonės, kuriai personalo atrankų agentūra ieško darbuotojų, vadovas ar šiam darbui deleguotas asmuo visada išlieka svarbia atrankų dalimi. Mes parengiame skelbimus, juos platiname, patys ieškome kandidatų pasitelkdami socialinius tinklus, turimas duomenų bazes bei asmenines pažintis, atliekame pirmuosius pokalbius, tačiau klientas visada turi išlikti pasiekiamas“, – sako R.Sokolovienė.

Pasak R. Sokolovienės, kad ir kaip išsamiai būtų įgyvendinti pirmieji etapai, aiškinantis kliento įmonės subtilybes, visada gali atsirasti klausimų iš kandidatų, į kuriuos geriausiai gali atsakyti tik esamas įmonės darbuotojas. Tad labai svarbu greitai reaguoti į konsultanto klausimus, pasiūlymus ir pastebėjimus.

Temos: 2 Nedarbas Bedarbis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos
Interviu

Video

17:24
00:38
13:16

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką