TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Dešimt dalykų, kuriuos jūs nedelsdami turite ištrinti iš savo CV

Nuovargis darbe
„Shuterstock“ nuotr. / Nuovargis darbe
Šaltinis: 15min
0
A A

Seniai žinoma, kad geras gyvenimo aprašymas darbo paieškas gali gerokai palengvinti. Deja, daugelis darbo ieškančių žmonių remiasi taisykle „Kuo daugiau – tuo geriau“. Personalo įmonių atstovai siūlo keisti požiūrį ir nurodo dešimt dalykų, kuriuos iš savo gyvenimo aprašymo turėtumėte išimti tuoj pat. Jų patarimus skelbia businessinsider.com.

1. Išbraukite darbo patirtį, kuri nesusijusi su siekiamu darbu

Taip, jūs galite būti geriausias mėsainių kepėjas arba puikiai suktis prie baro kavinėje, tačiau to visai nereikia nurodyti gyvenimo aprašyme, jei pretenduojate į poziciją, kur nereikia maisto gamybos ar gėrimų pilstymo įgūdžių.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Maskvoje uždarytas „McDonald's“ restoranas
AFP/„Scanpix“ nuotr.„McDonald's“ restoranas

Kai teisininku dirbti norintis žmogus nurodo, jog jam puikiai sekėsi darbuotis kasininku prekybos centre – vargu ar tai padarys tinkamą įspūdį darbuotojo ieškančios bendrovės atstovams.

2. Praleiskite asmeninio gyvenimo detales

Jums tikrai nereikia nurodyti savo religinių ar politinių įsitikinimų, išvardyti visų pomėgių ir detaliai aprašyti savo šeimos ryšių. Tai nėra svarbi informacija, ji tik suerzins šimtus CV gaunantį darbdavį.

3. Venkite žodžių „Aš“, „Mano“, „Man“

Žinoma, tai jūsų gyvenimo aprašymas, tačiau ir pristatant save reikia vengti arogancijos. Būkite dalykiški ir objektyviai įvertinkite savo stipriąsias puses. Per didelis susireikšminimas gali būti tiesiausias kelias į nesėkmę.

4. Nurodykite tinkamą elektroninio pašto adresą

Alausfanas123@gmail.com arba mazute@gmail.com jums galėjo atrodyti puikus pasirinkimas mokykloje ar universitete, tačiau tokie adresai tikrai nesustiprins pasitikėjimo jumis. Jei jau naudojate tokį elektroninės pašto dėžutės adresą, tai naudokite jį asmeninėms reikmėms. Darbui susikurkite naują.

5. Neminėkite dabartinės darbovietės

Jei nusprendėte aktyviai ieškoti naujo darbo, pasistenkite, kad dabartiniai jūsų vadovai apie tai nesužinotų. Vargu ar jie labai apsidžiaugs tokiu darbuotojo lojalumu. Nurodyti dabartinę darbovietę savo CV yra ne tik pavojinga, bet ir kvaila. Ar jūs tikrai norite, kad kažkas skambintų jūsų darbdaviams ir klaustų, kaip jums sekasi?

6. Nenurodykite gaunamos arba norimos algos

Tai subtilus klausimas. Daugelis darbdavių prašys jūsų nurodyti, kiek gavote paskutinėje darbovietėje ir kiek tikitės gauti naujoje. Jums gali tekti atsakyti į šiuos klausimus, tačiau pasistenkite, kad tai įvyktų kuo vėliau.

Tomo Urbelionio/BFL nuotr./Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr./Pinigai

CV tokią informaciją nurodyti gali būti žalinga. Pirmiausia todėl, kad taip bus siunčiama neteisinga žinutė – „Jums svarbus tik atlyginimas“. Be to, jūs prarasite derybines pozicijas.

7. Nenaudokite įmantrių arba pasenusių šriftų

Šiuo atveju puikiai tinka patarimas: „Stebinkite turiniu, o ne forma.“ Daugelis teksto programų jums gali pasiūlyti tūkstančius įvairiausių šriftų. Kiekvienas jų turi savo paskirtį, tačiau jums dėl to galvos sukti nereikėtų. Bandydami išsiskirti jūs greičiausiai tik apsijuoksite. Naudokite standartinius šriftus, tokius kaip „Arial“.

Taip pat atkreipkite dėmesį į šrifto dydį. Jūsų CV turi atrodyti gražiai, tačiau raidės turi būti įskaitomos.

8. Venkite banalių frazių ir profesinės terminologijos

„Sinergija“, „Komunikabilumas“, „Iniciatyva“ – šiuos žodžius galima rasti daugelyje CV ir jie tikrai nieko gero nežada. Save apibūdindami banaliai jūs tik parodote fantazijos ir kūrybiškumo stoką, o bandydami įterpti įmantrų profesinį terminą rizikuojate likti nesuprasti.

9. Pamirškite vidurinės mokyklos pasiekimus

Darbdaviams gali rūpėti jūsų akademiniai pasiekimai universitete. Jie taip pat gali pasidomėti, kokią vidurinę baigėte, tačiau daugeliui jų nerūpės jūsų pažymiai ar lankytas dramos būrelis. Apie savo pasiekimus galėsite užsiminti pokalbyje, jei darbdavys to paklaus, tačiau gyvenimo aprašyme koncentruokitės į informaciją, kuri daugeliui darbdavių bus tikrai svarbi – jūsų darbo patirtis, akademinis laipsnis, specialybė ir pan.

10. Ar tikrai norite pridėti savo nuotrauką?

Šiuo metu darbdaviai gali nesunkiai rasti informaciją apie jus internete. Pakanka pasinaudoti „Google“ ar panaršyti socialiniuose tinkluose. Pridėdami nuotrauką prie CV jūs norite išsiskirti, o tai ne visada gerai.

123RF nuotr./Merginos paplūdimyje
123RF nuotr./Merginos paplūdimyje

Prie CV tikrai netinka nuotrauka daryta šeimos šventės metu ar deginantis paplūdimyje. Net tokios smulkmenos, kaip veido išraiška, gali lemti įspūdį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką