Dabar populiaru
Publikuota: 2018 spalio 18d. 08:59

Dovana tik profsąjungų nariams: papildomos apmokamos ir mokymosi atostogos

Ibisa
123rf.com nuotr. / Ibisa

Trys profesinės sąjungos su Vyriausybe pasirašys kolektyvinę sutartį, kuri profsąjungų nariams ne tik padidins atlyginimus, bet ir suteiks papildomą atostogų dieną. Be to, darbuotojai gaus papildomų 10 dienų apmokamų mokymosi atostogų. Kolektyvinė sutartis galios tik viešojo sektoriaus tarnautojams, gaunantiems atlyginimus iš biudžeto.

Papildymas. Jau pasirodžius publikacijai, viena iš profesinių sąjungų –Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ – nutarė nacionalinės kolektyvinės sutarties nepasirašyti, motyvuodama šitaip: „Nutarė nepasirašyti Nacionalinės kolektyvinės sutarties, jei Vyriausybė nevykdys 2017 m. gruodžio 7 d. Seimo protokolinio nutarimo Nr. XIIIP-1243(3), kuris nurodo iki 2020 m. atstatyti bazinį pareiginės algos dydį iki 142 eurų.“

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija, Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ ir Respublikinė jungtinė profesinė sąjunga baigė derybas su Vyriausybe ir per pora savaičių turėtų pasirašyti Nacionalinę kolektyvinę sutartį.

Pagal sutartį profesinės sąjungos nariui suteikiamos 10 darbo dienų mokymosi atostogos, paliekant už jas jo vidutinį darbo užmokestį, arba suteikiamos 20 darbo dienų mokymosi atostogos, paliekant už jas 50 procentų jo vidutinio darbo užmokesčio.

Ji galios tik šioms profesinėms sąjungoms priklausantiems viešojo sektoriaus darbuotojams – mokytojams, daliai medikų, savivaldybės įstaigų darbuotojams ir kitiems, kurie atlyginimą gauna iš biudžeto.

Kaip 15min informavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, yra susitarta dėl papildomos apmokamų kasmetinių atostogų dienos sutartį pasirašiusių profesinių sąjungų nariams.

Kiekvienas profesinei sąjungai priklausantis, viešajame sektoriuje dirbantis asmuo asmuo galės atostogauti ilgiau. „Tai yra normali ES praktika, kai profesinių sąjungų nariams suteikiamos papildomos garantijos. Žengiame naują etapą – nustatysime socialines garantijas“, – sutartį 15min komentavo Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė.

Jos teigimu, profesinių sąjungų nariais yra apie 10 proc. visų biudžetininkų.

Be to, pagal sutartį profesinės sąjungos nariui suteikiamos 10 darbo dienų mokymosi atostogos, paliekant už jas jo vidutinį darbo užmokestį, arba suteikiamos 20 darbo dienų mokymosi atostogos, paliekant už jas 50 procentų jo vidutinio darbo užmokesčio.

I.Ruginienė 15min informavo, kad pagrindinis kolektyvinės sutarties punktas yra pareiginis atlyginimas valstybės tarnautojams.

Kai tik sutartis bus pasirašyta, profesinių sąjungų nariams kils atlyginimas – bazinis pareiginės algos dydis (šiemet jis yra 132,5 euro) dydis kyla 1,71 euro. Tiesa, I.Ruginienė tuo nesidžiaugia.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Inga Ruginienė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Inga Ruginienė

„Bazinis dydis auga 1,71 euro. Tačiau jis nėra tikslinis dydis nes jis padarys paslaugą tiems, kurie daug uždirba. Nuo kitų metų derėsimės dėl koeficientų, kad tą labiau pajustų ir mažiau dirbantieji. Negalime kovoti vien tik dėl prokurorų ir Seimo narių atlyginimo“, – aiškino I.Ruginienė.

Jos teigimu, sutartis turėtų būti pasirašyta vėliausiai lapkričio pabaigoje.

„Kolektyvinė sutartis įsigalioja iškart. Galiojimas – metai, todėl kitą pavasarį jau prasidės naujos derybos“, – paaiškino I.Ruginienė.

Gali būti, kad prie sutarties prisijungs ir profesinė sąjunga „Sandrauga“, kuri išreiškė tokį norą deryboms einant į pabaigą.

Temos: 2 Atostogos Alga

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką