-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

JAV uždaro daugiau parduotuvių nei per krizę: darbo netenka tūkstančiai

Tūkstančiai amerikiečių netenka darbo mažmeninėje prekyboje. Priežastys paprastos – JAV yra pastatyta pernelyg daug parduotuvių, be to, populiarėja elektroninė prekyba, rašo „Business Insider“.
Apsipirkimas
Apsipirkimas / 123rf.com

„The Wall Street Journal“ dar balandį rašė, kad fizinės parduotuvės yra uždaromos rekordiniu greičiu. Prognozuojama, kad Amerikoje šiemet bus uždaryta net 8,6 tūkst. įvairių parduotuvių – daugiau negu per 2008 metų recesiją.

Dėl to smarkiai mažėja ir parduotuvėse dirbančių žmonių skaičius. Mažmeninėje prekyboje gegužę, palyginti su sausiu, dirbo 19 tūkst. mažiau darbuotojų.

Parduotuves tenka uždaryti, nes nuo dešimtojo dešimtmečio jų tiesiog pristatyta per daug. Negana to, smarkiai populiarėja elektroninė prekyba.

Pasižiūrėjus statistiką matyti, kad mažmeninės prekybos sektoriuje sukuriamų darbo vietų dalis visoje darbo rinkoje mažėja nuo devintojo dešimtmečio pabaigos.

Mažmeninės prekybos sektorius susiduria su struktūriniais pokyčiais, tačiau jie nėra tokie dideli, kad į recesiją nusitemptų visą ekonomiką, – aiškino analitikas.

„Tai reiškia, kad mažmeninės prekybos sektoriuje mes matėme mažesnį augimą nei kituose ekonomikos sektoriuose. Nieko naujo, kad šiam sektoriui, vertinant pagal darbo rinką, sekasi ne taip gerai. Tačiau, vertinant absoliučiais skaičiais, darbo vietų skaičius mažmeninėje prekyboje yra artimas didžiausiam per du dešimtmečius rodikliui“, – rašo „Deutsche Bank“ analitikas.

Taigi nors absoliučiais skaičiais darbo vietų šiame sektoriuje daugėjo, jų dalis visoje darbo rinkoje traukėsi. Tai reiškia, kad prastesni būtent šio sektoriaus įdarbinimo rodikliai neturi žiauraus poveikio visai darbo rinkai ir ekonomikai.

„Mažmeninės prekybos sektorius susiduria su struktūriniais pokyčiais, tačiau jie nėra tokie dideli, kad į recesiją nusitemptų visą ekonomiką“, – pridūrė analitikas.

Sektoriaus specialistai aiškina, kad prieš tris dešimtmečius prasidėjo tikras parduotuvių statymo bumas. Lengvų pinigų ir entuziastingų pirkėjų nudžiuginti verslininkai puolė statyti parduotuves.

„Atsidarė tūkstančiai naujų parduotuvių ir dėl to pabrango patalpų nuoma. Tai sukūrė burbulą, panašiai kaip nekilnojamojo turto rinkos, ir jis dabar sprogsta“, – „The Wall Street Journal“ yra sakęs „Urban Outfitters“ vadovas Richardas Hayne.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius