Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 24d. 11:17

Kretingiškis Tautvydas vasaros atostogas kasmet keičia į darbą Palangoje

Tautvydas Jonušas
Projekto partnerių nuotr. / Tautvydas Jonušas

Aštuoniolikmetis iš Kretingos, Tautvydas Jonušas, trečius metus iš eilės iškeičia mokyklos vasaros atostogas į darbą Palangoje. Jaunuolis domisi politika, veda renginius ir turi aibę kitų veiklų mokslo metu. Kretingoje jis puikiai pažįstamas kone kiekvienam miestelėnui, nes yra užkietėjęs savanoris. Jis vadovauja Kretingos „Sniego gniūžtės“ organizacijai, yra savanoris Lietuvos moksleivių sąjungoje, taip pat priklauso Kretingos jaunimo reikalų tarybai. Vis dėlto atėjus vasaros sezonui kimba į darbus Lietuvos pajūrio kurorte.

Pagrindine jo darboviete kasmet tampa didžiausias batutų parkas Lietuvoje – Palangos vasaros parkas.

Palangos vasaros parke yra įdiegtas veiklos standartas ir Tautvydas sėkmingai pagal jį dirba.

„Įmonėms turėti standartus yra būtina, nes prisiimant naujus darbuotojus, jiems yra iškarto aiškiau viskas ir suprantamiau, – sako Tautvydas. – Naujas darbuotojas neturi rinkti informacijos iš kolegų ir bandyti „įsivažiuoti“, jam tiesiog nuo pirmos darbo dienos aišku, ką reikės daryti. Įmonės, kurios veikia pagal standartą, labai lengvai gali skirstyti užduotis, pagal darbuotojo kompetencijas, planuoti darbus ir taip kurti aiškią darbo viziją. Taip pat aiškiai pateikiama dienotvarkė. Darbuotojai žino, kaip valdyti stresines situacijas, ir dėl to patys jaučiasi daug geriau.

Į Palangą atvykau dirbti, kai man buvo 16 metų. Konkrečios priežasties nebuvo, tiesiog sąmonė pati pasakė, kad vasarą sėdėti namie tikrai negalima ir reikia eiti dirbti, ir užsidirbti. Kadangi Palanga ne per toliausiai, o darbo pasiūlymų jaunimui ten daugiausia, tai ir nusprendžiau savo darbą pradėti Palangoje“, – sako Tautvydas.

Palangos Vasaros parkas buvo kol kas pirmas ir vienintelis Tautvydo darbas. Parke, Tautvydui labiausia patinka bendrauti – tiek su kolegomis, tiek su klientais. „Šiame darbe bendravimo tikrai netrūksta, – atvirauja Tautvydas. – Kasdien galima sutikti naujų, įvairių žmonių, kurie turi skirtingus požiūrius, nuomones ir suvokimą.“

Paklaustas apie įdomiausias situacijas darbe, Tautvydas ilgai negalvojęs papasakojo: „Kurioziškiausių situacijų su klientais būna įvairių kiekvieną dieną, ir tikrai neišskirsiu nė vienos, tačiau smagiausią atsimenu. Ginčijausi su vyriškiu, kuris mane gal 10 minučių įtikinėjo, kad lynų trasos sistema yra visiškai nepatikima ir tai yra labai nesaugu, o kai jam įrodžiau, jog yra visiškai saugu ir patikima, jis man atėjo, paspaudė ranką ir nuoširdžiai atsiprašė, nežinau, ar tai kurioziška, tačiau man tai įsimintina.“

Kalbėdamas apie kurorto atmosferą Tautvydas teigė, kad Palanga turi dvi puses. Vasarą čia triukšminga ir yra daug veiksmo, na o žiemą tuščia ir ramu. Paklaustas, ar, be darbo, čia yra ką veikti jaunam žmogui, Tautvydas atsakė: „Veiklos jaunimui, manau, yra užtektinai, vyksta įvairūs renginiai, beveik kiekvieną dieną, vedami pasikalbėjimai, yra daug vietų kur galima tiesiog atsisėsti pasikalbėti prie kavos puodelio.“

Paklaustas, ką patartų sezoniniam darbuotojui, Tautvydas buvo kategoriškas: „Palinkėčiau nenusivylimo. Prisiminkite, Palangoje vasarą gyvenimas verda visą parą ir dirbti teks išties daug ir sunkiai, tačiau prisiminkit, kad tai jus išugdys į gerąją pusę ir galbūt labiau atvers mąstymą į pinigų tausojimą ir duos supratimo, kaip sunkiai jie uždirbami. O jeigu darbas nėra įdomus, pasistenkite kiek galite patys pasiversti sau jį įdomiu, sukurkite savo atmosferą, savo nuotaiką ir tada patiems bus lengviau.”

Kalbant apie ateities planus, Tautvydas siekia politiko arba renginių organizatoriaus karjeros. Kadangi Palangos vasaros parke vyksta nemažai renginių, Tautvydui tenka bent dalele prisiliesti prie kiekvieno jų. Matyti planavimo, pasiruošimo procesus – analizuoti, ką buvo galima padaryti kitaip – jis gali matyti tai, ko renginio dalyvio ar žiūrovo akys net nepastebės.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Ekspertai pataria

Video

01:04
01:19
01:59

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką