Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 03 28, 14:17

Pasibaigus Tarptautinei duomenų inžinierių akademijai, jau planuojama kita

Kovo viduryje trijose Europos šalyse baigėsi tarptautinė duomenų inžinierių akademija, kurią organizavo viena sėkmingiausių Nyderlandų informacinių technologijų (IT) bendrovė „Macaw“, nuo 2017-ųjų metų turinti padalinį ir mūsų šalyje. Tarptautinėje akademijoje specialistai buvo ruošiami Nyderlanduose, Lietuvoje ir Vokietijoje.
Pasibaigus Tarptautinei duomenų inžinierių akademijai, jau planuojama kita
Pasibaigus Tarptautinei duomenų inžinierių akademijai, jau planuojama kita / Macaw nuotr.

„Macaw“ kompetencijų centro Lietuvoje vadovė Justė Stasinienė pasakoja, kad mokymuose iš viso dalyvavo dvidešimt specialistų. Šešių savaičių kursuose jie įgijo duomenų analizės ir inžinerijos žinių.

„Pagrindinis akademijos tikslas buvo rengti žmones skirtingose šalyse ir per trumpą laiką suteikti jiems pagrindines duomenų inžinieriams reikalingas žinias. Ši specialybė dabar ypač paklausi, todėl norėjome patys rasti kitų sričių talentingų specialistų ir išmokyti juos dirbti su mums reikalingomis technologijomis“, – sako J.Stasinienė.

Anot J.Stasinienės, tokie projektai mūsų šalyje ypač reikalingi, nes Lietuvoje būtina plėsti IT specialistų ratą.

„Tokiomis akademijomis siekiame ne tik susirasti darbuotojų, kurie prisijungtų prie mūsų komandos, bet kartu norime į IT sritį pritraukti naujų talentų. Iš devynių žmonių, sėkmingai baigusių mūsų akademiją Lietuvoje, tik keli anksčiau dirbo IT bendrovėse. Taigi ir toliau investuosime į specialistų mokymą, nes matome to prasmę“, – sako J.Stasinienė.

„Idėja ir projektas pasiteisino. Jau dabar pradedame galvoti, kada vėl inicijuoti tokią akademiją, ir manau, kad iki šių metų galo dar viena tokio pobūdžio akademija tikrai bus organizuojama. Kalbant apie rezultatus, jie yra labai geri, nes per trumpą laiką visose trijose šalyse parengėme dvidešimt duomenų inžinierių, kurie dabar dirba su įvairiais projektais“, – sako J.Stasinienė.

Po šešių savaičių kursų akademijos dalyviai sėkmingai įgijo du „Microsoft“ sertifikatus – AZ-900 ir DP203.

Macaw nuotr./Pasibaigus Tarptautinei duomenų inžinierių akademijai, jau planuojama kita
Macaw nuotr./Pasibaigus Tarptautinei duomenų inžinierių akademijai, jau planuojama kita

Akademijos dalyviai – iš įvairių sričių

Vienas akademijos dalyvių Justinas prieš akademiją dirbo viešosios politikos analizės srityje bendrovėje „Smart Continent LT“, kur užėmė projektų vadovo pareigas ir savo darbe daug susidurdavo su duomenimis, be to, sako, kad ne vienus metus galvojęs apie karjerą IT kompanijoje.

„Nelankiau jokios programavimo mokyklos, bet tikrai daug laiko savarankiškai mokydavausi tokiose platformose, kaip „Dataquest“ ar „Udemy“. Labai džiaugiuosi būdamas „Macaw“, nes matau, kaip ši įmonė vertina darbuotojus – daug investuoja į jų tobulėjimą ir kvalifikacijos kėlimą, stengiasi mums suteikti galimybęs dirbti su naujausiomis technologijomis. O tai yra vienas svarbiausių dalykų specialistams, kadangi tik tobulėdami galime pasiūlyti geriausius sprendimus savo klientams “, – pasakoja akademiją baigęs „Macaw“ specialistas.

Kita akademijos dalyvė Gabrielė prieš ateidama į „Macaw“ dirbo įmonėse „Ignitis“ ir „CGI Lithuania“ ir yra atlikusi praktiką bendrovėje „Nasdaq“: „Nors dirbu „Macaw“ vos kelis mėnesius, bet jau dabar galiu jausti, kodėl ši įmonė tokia ypatinga – buvimas čia mane stipriai motyvuoja stengtis ir tobulėti. O ypač džiaugiuosi, kad bendrovė sudaro tokias sąlygas žmonėms, kurie nori pradėti karjerą IT srityje.“

Ilgą laiką Didžiojoje Britanijoje gyvenęs lietuvis Bruno, prieš pradėdamas karjerą „Macaw“, dirbo finansų departamente bendrovėje „Outokumpu Stainless“ Lietuvos padalinyje. Jis pasakoja, kad IT darbo patirties ir žinių sėmėsi savarankiškai: „Daug laiko investavau mokydamasis savarankiškai. Man tai visada buvo įdomi sritis ir džiaugiuosi, kad savo pomėgį galiu paversti darbu.“

Kitas akademijos dalyvis Tautvydas, prieš prisijungdamas prie „Macaw“, dirbo bendrovėje „Euromonitor International“ duomenų vientisumo analitiku ir sako, kad dar universitete ėmė domėtis duomenų inžinerija: „Dar studijuodamas ekonomiką universitete pradėjau gilintis į „Power BI“, programuoti su SQL . Žinoma, darbas paskatino dar labiau gilinti duomenų mokslo žinias ir šiandien džiaugiuosi galėdamas dirbti būtent šį darbą.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką