Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pažįstama problema: 100 tūkst. darbo vietų Suomijoje, kurių niekas neužima

Apleistas biuras
123rf.com nuotr. / Apleistas biuras
Šaltinis: 15min
0
A A

Suomija susiduria su didžiuliu darbo jėgos trūkumu, sako šalies ekonomikos reikalų ministras Mika Lintilä, rašo „Yle.fi“.

Suomijoje laisvos darbo vietos yra skaičiuojamos tūkstančiais, tačiau kandidatų, kurie galėtų jas užimti, nėra. Dėl darbo jėgos trūkumo kenčia ne tik Helsinkis – problema yra paplitusi kur kas labiau, tikino ministras.

„Aš keliavau per provincijas ir visose girdėjau kartojant tą patį – trūksta darbo jėgos“, – sakė M.Lintilä.

Tai yra nacionalinė problema – Suomijoje darbo neturi 300 tūkst. žmonių, tačiau jie niekaip nesugeba užimti 100 tūkst. laisvų darbo vietų, kurias siūlo darbdaviai.

Kvalifikuotų darbuotojų poreikis išaugo dėl paspartėjusio ekonomikos augimo, atsigavusios laivų statybos pramonės Turku ir Raumoje, Ūsikaupunkio automobilių gamyklos veiklos. Pastarasis miestelis tikisi papildomo tūkstančio darbuotojų sulaukti jau iki vasaros pradžios. Taip pat daugiau darbuotojų reikia miškų ir statybos pramonei.

„Mes privalome galvoti, kaip spręsti šią problemą, kaip nukreipti darbo jėgą į regionus, kur jos trūksta“, – kalbėjo ministras.

Jo teigimu, vyriausybė šiuo metu ruošia atitinkamą pasiūlymą – sprendimus tikimasi pasiūlyti iki balandžio pabaigos.

„Galima būtų remti žmones, nusprendusius dėl darbo išsikelti į kitą miestą, arba padidinti kelionės kompensacijas“, – aiškino M.Lintilä.

Problemą aštrina faktas, kad darbo vietos yra tiesiog per toli nuo žmonių. Jie nėra linkę dėl darbo keltis į kitą šalies galą ir palikti savo artimuosius, nutraukti santykius. Kai kurioms pramonės šakoms tiesiog trūksta darbuotojų su tinkamomis kvalifikacijomis.

Įstatymas numato, kad darbdaviai gali samdyti žmones, gyvenančius ne toliau nei 80 kilometrų nuo darbo vietos, arba kelionė ten ir atgal turi trukti ne ilgiau nei 3 val.

„Galiausiai mes turėsime apsvarstyti, kaip padidinti darbo vietas pasikviečiant daugiau imigrantų. Šiuo metu jų skaičius, palyginti su kaimyninėmis šalimis, yra mažas“, – aiškino ministras.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką