Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 03 26, 09:21

Startuoja naujas verslumo ugdymo projektas Lietuvoje: net 100 moksleivių kurs savo verslus

Ekonominio švietimo ir verslumo ugdymo programų lyderė „Lietuvos Junior Achievement“ kartu su Mariaus Jakulio Jason (MJJ) fondu įgyvendins naują verslumo ugdymo projektą Lietuvoje – „X Klasė“. Pirmajame projekto etape dalyvaus ir verslo idėjas kurs net 100 dešimtų bei vienuoliktų klasių moksleivių iš Alytaus, Jonavos ir Šiaulių mokyklų.
Mokiniai
Mokiniai / Junior Achievement Lietuva nuotr.
Temos: 2 Verslas Mokiniai

Pirmosiose verslumo ir finansinio raštingumo ugdymo klasėse moksleiviai, padedami ekonomikos ir verslumo mokytojų, iki metų pabaigos sukurs net 15 inovatyvių verslo idėjų. Projekte taip pat dalyvaus ir profesionalūs verslo mentoriai, kurie su moksleiviais dalinsis savo patirtimi, praktiniais patarimais ir įžvalgomis.

„X Klasė“ – tai kultūrinį pokytį švietime pažyminti iniciatyva. Išradingas problemų sprendimas, galimybėms atvira mąstysena, atkaklumas siekiant tikslų ir pasitikėjimas savo galia veikti – tai sėkmingos karjeros 21 amžiuje X faktorius. Šių įgūdžių „X klasėje“, sukursiančioje palankią erdvę moksleiviams mokytis vieni iš kitų, dalintis atradimais, išmoktomis pamokomis, ir mokysime“,

– startavusiu projektu džiaugiasi „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė Andželika Rusteikienė.

Pasak MJJ filantropinio fondo įkūrėjo ir verslininko Mariaus Jakulio Jason, reikalingų ekonominių ir finansinio raštingumo žinių šiandien negauna net 50% penkiolikmečių moksleivių Lietuvoje.

„Jaunųjų bendrovių kūrimas – ugdo moksleivių verslumą ir finansinį raštingumą. Išbandydami realaus verslo valdymą dar mokykloje, jaunuoliai stiprina savo supratimą apie ekonomiką iš praktinės patirties. Tyrimai rodo, kad verslumo ugdymo kelią perėję jaunuoliai, pamato, kiek daug galima pasiekti tėvynėje, ir nusprendžia čia likti studijuoti bei kurti savo ateitį. Džiaugiuosi, kad MJJ fondas investuoja į sumanų švietimą ir padeda auginti verslią Lietuvos ateities kartą“, - sako Marius.

Projekto pabaigoje sėkmingiausias jaunąsias bendroves įkūrusių komandų atstovai dalyvaus jaunųjų lyderių stovykloje, kurios metu jie susitikinės su verslininkais, lankysis inovatyviose įmonėse, dalyvaus papildomų lyderystės kompetencijų ugdymo programose.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką