Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 8d. 08:59

Strateginės valstybės įmonės vadovas spėja šeimininkauti ir privačiame versle

„Klaipėdos naftos“ generalinis direktorius Mindaugas Jusius 15min tema
A.Jašinskienės/15min.lt nuotr. / „Klaipėdos naftos“ generalinis direktorius Mindaugas Jusius

Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalą valdančios „Klaipėdos naftos“ vadovas Mindaugas Jusius greičiausiai yra puikus laiko planuotojas, nes tuo pačiu metu spėja valdyti ir privačią bendrovę. M.Jusius rūpinasi ne tik naftos ir dujų reikalais, bet yra ir bendrovės „InsurTech solutions“ valdybos pirmininkas. Negana to, „Klaipėdos naftos“ viešųjų pirkimų konkursus laimi bendrovė, kurioje vadovu dirba M.Jusiaus tėvas – dėl to jau susirūpino energetikos ministras.

Reklamuoja ir draudimo startuolį

„Parodyk bankui pirštą“ – su tokiu šūkiu vasarą startavo naujas draudimo rinkos startuolis, valdantis prekinį ženklą „Switch4sure“, žadantis sumažinti draudimo kainas, o riziką perdrausti pasaulinėje kompanijoje „Gen Re“, kurią valdo Warrenas Buffetas.

Startuolio reklama
Startuolio reklama

„Esame bene pirmieji Europoje, kurie po naujųjų reglamentavimo normų ir atsivėrusių finansų sektoriaus plėtros galimybių pristato inovatyvų sprendimą. Pirmiausia pritaikysime algoritmą Lietuvoje gyvybės draudimo sektoriuje“, – pranešime spaudai cituotas M.Jusius, pats beveik aštuonerius metus vadovavęs draudimo bendrovei.

Jis privačios bendrovės pranešime spaudai įamžintas su kitais investuotojais ir verslo partneriais. Todėl šiandien M.Jusius rūpinasi ne tik dujomis ir biržoje kotiruojama „Klaipėdos nafta“, bet ir draudimo startuoliu.

Savo feisbuko paskyroje „Klaipėdos naftos“ vadovas dabar skelbia žinias ne apie SGD kainas ar „Independence“, o apie privatų verslą.

Sudėjo šeimos santaupas

M.Jusius teigė laukęs tokių klausimų ir tikėjosi jų, kai investavo į privačią bendrovę. „Į šį verslą sudėjau šeimos santaupas, o projektas yra iš srities, kur daug metų dirbau. Todėl dabar stengiuosi padėti startuoliui“, – 15min paaiškino M.Jusius.

Pasak jo, privati įmonė yra technologinė, jokio interesų konflikto nėra, o valdybos posėdis kol kas tėra buvęs tik vienas. „Kai pristatinėjome šią įmonę visuomenei, buvau pasiėmęs laisvą dieną“, – tikino „Klaipėdos naftos“ vadovas.

Valstybei priklausanti AB „Klaipėdos nafta“ perkrauna ir saugo naftą.

"Klaipėdos nafta"
"Klaipėdos nafta"

Taip pat rūpinasi ir suskystintų gamtinių dujų terminalu bei „Independence“ laivu, kurį ketina valstybė išpirkti.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Suskystintų gamtinių dujų laivas-saugykla „Independence“
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Suskystintų gamtinių dujų laivas-saugykla „Independence“

Privačioje bendrovėje M.Jusius kartu su kitais investuotojais naujam verslui skyrė 100 tūkstančių eurų. Bendrovėje "Klaipėdos nafta" jo mėnesinis atlyginimas siekia 6500 eurų, tačiau metų pabaigoje gali pretenduoti į premiją, siekiančią trijų mėnesių algą.

Valstybės įmonė: konflikto nėra

Kaip į tai žiūri „Klaipėdos nafta“? Valstybei priklausanti įmonė 15min komentare teigė, kad jokie teisės aktai nedraudžia generaliniam direktoriui eiti kitų pareigų, jei jos nesukelia interesų konflikto.

„Nors šiuo atveju interesų konflikto ir nėra, M.Jusius, vadovaudamasis gerosios valdysenos praktika, yra iš anksto informavęs apie tokią savo veiklą „Klaipėdos naftos“ valdybą, taip pat pagrindinę bendrovės akcininkę, kitus asmenis, kuriems tokia informacija gali būti aktuali“, – teigiama bendrovės komentare.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Mindaugas Jusius, KN gen. direktorius
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Mindaugas Jusius, KN gen. direktorius

Beje, M.Jusius VTEK pateiktoje deklaracijoje neviešina aplinkybių, galinčios sukelti interesų konfliktą. Kodėl? „Interesų konflikto šiuo atveju nėra, nes bendrovės veikia skirtinguose veiklos sektoriuose, tarpusavyje nekonkuruoja, paslaugų viena kitai neteikia ir įtakos viena kitos veiklai neturi“, – sakoma „Klaipėdos naftos“ komentare.

Akcijų turi, bet skelbti nebūtina

Viešai skelbiama, kad M.Jusius valdo 12,4 proc. UAB „InsurTech solutions“ akcijų ir yra vienas pagrindinių privačios bendrovės investuotojų.

Tačiau „Klaipėdos naftos“ interneto svetainėje iki trečiadienio vakaro buvo teigiama, kad M.Jusius „neturi akcijų paketų, kurie sudarytų daugiau nei 5 proc. kokios nors įmonės kapitalo“.

Įrašas apie M.Jusiaus akcijas
Įrašas apie M.Jusiaus akcijas

Dabar tiek pati „Klaipėdos nafta“, tiek M.Jusius teigia, kad čia yra klaida. „Reikia pripažinti, kad tai pražiopsojom pataisyti“, – pripažino M.Jusius.

„Dėkojame, kad atkreipėte dėmesį į informaciją tinklalapyje, ją atnaujinsime artimiausiu metu“, – teigiama 15min atsiųstame „Klaipėdos naftos“ komentare.

Po to, kai žurnalistas pradėjo domėtis, įrašas apie turimas akcijas buvo pataisytas.

VTEK pateiktoje deklaracijoje matyti, kad M.Jusius šių metų liepą tapo valdybos nariu, taip pat ir akcininku. Tačiau bendrovės pavadinimas deklaracijoje yra neviešinamas. Taip pat neviešinamos ir aplinkybės, dėl kurių gali kilti interesų konfliktas.

Pats M.Jusius aiškina nenorintis viešinti privačių investicijų, tačiau deklaruoja taip, kaip privalo tai padaryti. „Nesu deklaracijų pildymo specialistas“, – prisipažino jis.

Konkursus laimi įmonė, kurioje dirba tėvas

M.Jusius „Klaipėdos naftai“ pradėjo vadovauti praėjusių metų balandį. Jis pristatytas kaip gabus vadybos specialistas, anksčiau dirbęs draudimo versle. Jo bičiuliai M.Jusių vadino skaidriu ir talentingu verslininku.

Tačiau „Klaipėdos naftoje“ viešųjų pirkimų konkursus sėkmingai laimi IT sprendimų kompanija ATEA. Pastarojoje direktoriaus pavaduotojo postą užima M.Jusiaus tėvas Valdas Jusius.

Pavyzdžiui, šių metų rugsėjo 17 dieną „Klaipėdos nafta“ iš UAB „Atea“ viešųjų pirkimų būdu įsigijo tarnybinę stotį už beveik 10 tūkstančių eurų, rodo Viešųjų pirkimų portalo duomenys. Tarnybines stotis iš tos pačios bendrovės už 17 tūkstančių eurų įsigijo ir praėjusių metų gruodžio 1 dieną.

Negana to, „Klaipėdos naftos“ skelbiamus konkursus laimi ir „ATEA grupei“ priklausanti įmonė „EIT sprendimai“. Pavyzdžiui, šių metų rugsėjo 20 dieną bendrovė laimėjo „Klaipėdos naftos“ skelbtą konkursą dėl Fizinių saugos sistemų remonto ir montavimo paslaugų pirkimo. Sutarties vertė – 7,5 tūkstančio eurų. Birželio mėnesį ta pati bendrovė laimėjo konkursą tiekti „Klaipėdos naftai“ Garsinių pranešimų sistemos įrenginius už 11 tūkstančių eurų.

Nežinojo, kiek įmonė laimėjo

„Taip, mano tėtis dirba toje bendrovėje, todėl aš viešai deklaravau tai“, – neslėpė M.Jusius. Jis pridūrė, kad dėl susiklosčiusių šeimyninių aplinkybių jis nedaug bendrauja su tėvu.

„Aš jo nesiginsiu, todėl ir deklaravau. Tačiau pirkimo procese tikrai nedalyvauju, kad nekiltų korupcinio šešėlio. Tiesą sakant, iki jūsų klausimo net nežinojau, kokie ATEA laimi konkursų „Klaipėdos naftos“, – sakė M.Jusius.

Bendrovė 15min informavo, kad iš bendrovių „Atea“ ir „EIT sprendimai“ 2017-2018 m., lyginant su ankstesniais laikotarpiais, pirkimai mažėjo, o „sumos yra mažai reikšmingos KN viešųjų pirkimų ir sąnaudų prasme, tai yra, sudaro apie 0,1 proc.“

Ministras susirūpinęs

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas 15min teigė, kad jis informuotas apie M.Jusiaus vadovavimą privačiam verslui.

„Buvo užtikrinta, kad tai deklaruota viešųjų ir privačių interesų deklaracijoje ir tai nekelia interesų konflikto, o minėtos įmonės veikla nėra susijusi su energetikos sektoriumi“, – teigiama ministro komentare.

J.Andriejauskaitės/15min.lt nuotr./Energetikos ministras Ž.Vaičiūnas, susisiekimo ministras R.Masiulis ir „Klaipėdos nafta“ vadovas M.Jusius.
J.Andriejauskaitės/15min.lt nuotr./Energetikos ministras Ž.Vaičiūnas, susisiekimo ministras R.Masiulis ir „Klaipėdos nafta“ vadovas M.Jusius.

O kaip ministras vertina "Atea" pergales „Klaipėdos naftos“ viešųjų pirkimų konkursuose?

„Į bendrovę „Klaipėdos nafta“ kreiptasi su prašymu pateikti informaciją apie viešuosius pirkimus“, – informavo energetikos ministras.

Pats M.Jusius tvirtina, kad visuomenė turi teisę žinoti jo verslo interesus ir turimas akcijas. „Kai investavau į tą bendrovę, pasirinkau skaidrumo kelią – nieko neslėpiau ir nedariau tai per kitus asmenis, o į visus klausimus aš pasirengęs atsakyti. Norėčiau, kad ir kitų valstybinių įmonių vadovai atskleistų visus interesus“, – dėstė „Klaipėdos naftos“ vadovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Vis daugiau grasinimų sulaukiantys antstoliai savo apsauga turi rūpintis patys

Aktualu

S.Karoso laidotuvės: „Lietuva brangi“ ir 18-mečio sūnaus įsipareigojimas: „Tėveli, pažadu nenuvilti“

Aktualu

Gdanskas atsisveikino su nužudytu meru P.Adamowicziumi: dukra paprašė saugoti iš dangaus

Gyvenimas

A.Varnos karjera Londone – nuo garsenybių vairuotojo iki brangaus fotografo: kodėl grįžo į Lietuvą?

Aktualu

Buvusio Aleksandro Stulginskio universiteto studentas sunerimo: „VDU uzurpavo ASU turtą“

Tiesiogiai 24sek

Nepralaiminčių ir nelaiminčių mūšis LKL: „Rytas“ – „Lietkabelis“

Vardai

Šviesiaplauke tapusi Palmira Kelertienė: „Vyrai pasidarė mandagesni, paslaugesni“

Maistas

Cinamonu ir kardamonu kvepiantys kepiniai: 12 užburiančių receptų

„Vieni vartai“: didžiausios Lietuvos futbolo viltys, „Atlanto“ laidotuvės ir E.Jankausko nauja stotelė

Pasaulio savaitės įvykiai – įspūdingiausiuose kadruose (2019 sausio 13 – 19d.)

Vardai

Žvaigždės pasidavė 10 metų iššūkio manijai: vieni iš pokyčių pasijuokė, kiti nė kiek nepasikeitė

24sek

Graikų žiniasklaida: lietuviai išmokę ištverti visas 40 minučių, o „Žalgiris“ – tikra komanda 

Verslas

Įvertino: moterys Lietuvoje uždirba mažiau, bet dėl to kaltos ir pačios

Gyvenimas

45-erių supermodelio Kate Moss stilius: kas jai padeda išsiskirti iš minios?

24sek

D.Motiejūno ir Ty Lawsono tandemas nukalė pergalę prieš G.Krapiko treniruojamą ekipą

Kultūra

2018 m. Nacionalinės viktorinos prizininkai: svarbiausia ne laimėti, o dalyvauti

Gazas

Kelionė tvarkomu Palemono keliu – kraupus nuotykis gyventojai

24sek

Už „skubantį“ L.Lekavičių iškalbingesnis buvęs R.Pitino gyrė ir sirgalius, ir žurnalistą

Aktualu

Meksikoje per pažeisto naftotiekio sprogimą žuvusių žmonių skaičius išaugo iki 66

Sportas

Futbolo tinklaraščiai priėmė „10 metų iššūkį“: apibendrino liūdną padėtį šalyje

Vardai

Dueto „Lilas ir Innomine“ narys Konstantinas Kiveris susituokė su mylimąja Juste Mikelkevičiūte

Vardai

Ramūnas ir Justina Rudokai paskutinę akimirką buvo priversti praleisti apdovanojimus: „Buvo ašarų“

Gyvenimas

Varlių kolekcininkė Reda siekia Lietuvos rekordo – vyras eksponatams pastatė net specialų namelį

Aktualu

Ž.Šilėnas: valdžia brangsta labiau nei kalafiorai

Aktualu

Sostinėje autobusas „pametė“ ratą

Naujienos

Aktualu

Per šaudynes Kalifornijoje žuvo mažiausiai 12 žmonių, įskaitant policijos pareigūną

24sek

„Rytas“ griebiasi gelbėjimosi rato – baigia derybas su įžaidėju

Verslas

Saulius Skvernelis: nesidomiu Ramūno Karbauskio verslo interesais

Vardai

15min studijoje – S.Prūsaičio staigmena: mini koncertu pristatė naujausią albumą „39“

Mokslas.IT

Kinijoje žmonės automatiškai atpažįstami ne tik pagal veidą, bet ir pagal eiseną

Gyvenimas

15min studijoje R.Vaičiūnas pasakojo, ką reikia žinoti apie riebalų nusiurbimo operacijas

24sek

Šarūnas Jasikevičius prieš kovą su autsaideriais perspėja: „Reikės kentėti“

Gazas

Kijevo centrą paralyžiavo automobiliai su lietuviškais ir kitų ES šalių registracijos numeriais: vyksta protestas

Verslas

„Maxima grupė“ kitąmet į plėtrą investuos 100 mln. eurų

Aktualu

Andrius Kubilius kandidatuos į Europos Tarybos generalinius sekretorius

Aktualu

Alvydas Nikžentaitis: Lietuva ir Baltarusija – kariauti, izoliuoti ar bendradarbiauti?

Sportas

Čempionų lyga kelia aistras – nesuvokiama teisėjo klaida ir J.Mourinho akibrokštas

Verslas

LRT tyrimas. R.Karbauskio verslas prekiauja trąšomis, kurias gamina V.Putino draugo fabrikas

Verslas

R.Karbauskis: Rusijos įmonei, iš kurios „Agrokoncernas“ perka trąšas, netaikomos sankcijos

Verslas

„Teslos“ valdybos pirmininke tapo Robyn Denholm, pakeitusi Eloną Muską 

Verslas

Seimas pakluso prezidentės veto dėl metro

Verslas

Tiesioginė vaizdo transliacija iš didžiausios finansinių technologijų konferencijos Baltijos šalyse

Gyvenimas

M.Dargužaitė apie lyčių stereotipus: moteriai pasakys, kad ji blogai dirba, vyrui – galėtum dirbti efektyviau

Maistas

Įdaryti cukinijų „šulinėliai“

Aktualu

Prie Norvegijos krantų susidūrė naftos tanklaivis ir fregata, sužeisti septyni žmonės

Kultūra

Lietuvą papuoš unikali analogų pasaulyje neturinčios raidės „ė“ skulptūra

24sek

Trečio kėlinio košmarą paaiškinęs D.Adomaitis pyksta dėl „Ryto“ įpročių

Verslas

Migracijos departamentas imigrantų kalbą vers beveik už 5 mln. eurų

Mokslas.IT

Kazachai, kurių kieme stovi Baikonūro kosmodromas, savo palydovus kels su „SpaceX“ raketa

Aktualu

VDU rektorius J.Augutis: vykdant universitetų prijungimą neliko 158 darbuotojų etatų

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:21
20:23
01:49

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką