Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 20d. 20:10

Svečių antplūdžio laukiantys pajūrio verslininkai neranda darbuotojų

„Mojo Lounge“ lauko terasos lankytojai
Ginto Bružo nuotr. / Baro darbuotojos

Nors sezono atidarymo šventės jau įvyko, pajūrio verslininkai teigia, kad tikrasis poilsiautojų sezonas dar neprasidėjo. Daugelis jų tikisi įprastą darbą pradėti nuo Joninių. Iki to laiko viešbučių, restoranų ir kavinių savininkai turi pasirūpinti ne tik malonia aplinka klientams, bet ir tinkamu aptarnaujančiu personalu.

Nors patirties neturinčio, bet užsidirbti norinčio jaunimo netrūksta, kvalifikuotų darbuotojų rasti sudėtinga. Ypač trūksta virėjų ir barmenų. Darbo paieškos specialistai pastebi, kad sezoniniam darbui pritraukti patyrusių profesionalų nėra lengva ir darbuotojų nerandantiems verslininkams siūlo objektyviai įvertinti, ar jų siūlomos sąlygos atitinka rinkos situaciją.

Trūksta darbuotojų, bet algos nekyla

Tikimės, kad rimtesnis darbas prasidės nuo Joninių. Iki to laiko darbdaviai gali įvertinti darbuotojus. Dažnai būna, kad samdomi atvažiavę žmonės, apie kuriuos vietiniai verslininkai nieko nežino. Dažnai išlenda visokių niuansų, – teigė D.Miklovas.

„Vasara jau atėjo, tačiau sezonas realiai dar neprasidėjo. Nors sezono atidarymas jau buvo, verslas vis dar laukia“, – 15min.lt teigė Palangos restoranų ir viešbučių asociacijos pirmininkas Darius Miklovas.

Pasak jo, darbuotojų trūkumas jaučiamas. Ypač patyrusių virėjų, barmenų. „Darbuotojų paieškos būdai nesikeičia. Kažkas duoda skelbimus į laikraštį, kažkas pasikabina skelbimą prie savo restorano. Dabar populiarėja darbuotojų ieškoti internete. Verslininkai kreipiasi ir į Darbo biržą. Naudojami visi būdai“, – pasakojo asociacijos vadovas.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Poilsiautojai Palangoje
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Poilsiautojai Palangoje

Darbuotojų trūkumas jaučiamas. Ypač patyrusių virėjų, barmenų, – teigė asociacijos vadovas.

Paklaustas, kaip šiais metais keitėsi darbuotojų algos, pašnekovas teigė, jog didelių pokyčių lyginant su pernai nėra: „Darbuotojų atlyginimai panašūs kaip ir pernai. Tai priklauso nuo konkrečių susitarimų. Kiek kokybiškai žmogus gali dirbti, kokia jo kvalifikacija, kokios pareigos. Dauguma darbuotojų jau pasamdyti.

Tikimės, kad rimtesnis darbas prasidės nuo Joninių. Iki to laiko darbdaviai gali įvertinti darbuotojus. Dažnai būna, kad samdomi atvažiavę žmonės, apie kuriuos vietiniai verslininkai nieko nežino. Dažnai išlenda visokių niuansų.“

c
ES skatina jaunimo mobilumą ieškant darbo

Nors atlyginimai stipriai nekilo, tikimasi, kad po euro įvedimo klientus aptarnaujantis maitinimo įstaigų personalas sulauks dosnesnių arbatpinigų.

Šansas jaunimui

Jaunimui siūlomos pardavėjo, skrajučių platintojo, pagalbinio darbuotojo, kambarinės pareigos.

Vasarą darbo rinkoje padaugėja jaunimo. Šansas užsidirbti atsiranda ir moksleiviams.

Klaipėdos teritorinės darbo biržos duomenimis, šiuo metu uostamiestyje darbo ieško 94 nepilnamečiai, tačiau sezono įkarštyje jų į pajūrį suplūs gerokai daugiau.

Tomo Petrovskio nuotr./Linksmybės Palangos paplūdimyje
Tomo Petrovskio nuotr./Linksmybės Palangos paplūdimyje

Jaunimui siūlomos pardavėjo, skrajučių platintojo, pagalbinio darbuotojo, kambarinės pareigos. Tiesa, daugeliui nepilnamečių siūlomas minimalus darbo užmokestis. Be to, darbdavių norą aktyviau darbinti jaunus žmonės stabdo darbo saugos reikalavimai bei kiti pakankamai griežti įstatymų reikalavimai.

Paklaustas, ką naujo šiais metais išvys Palangos svečiai, D.Miklovas siūlė nepraleisti restauruotų Tiškevičių rūmų: „Šiai metais didžioji naujiena svečiams bus restauruoti Tiškevičių rūmai. Žmonės ten gali apsilankyti ir pabūti to amžiaus aplinkoje. Yra baigiamas įrengti fontanas. Kiekvienais metais atsidaro naujų kavinių, viešbučių, kuriuos galės aplankyti poilsiautojai.“

Kvalifikuotų darbuotojų trūksta visada

Laikinam darbui rasti kvalifikuotų darbuotojų, tokių kaip virėjai, yra itin sunku. Tokių specialistų trūksta visus metus, – sakė T.Toleikis.

Darbo paieškos portalo cvbankas.lt vadovas Tomas Toleikis 15min.lt teigė, kad darbo skelbimų padaugėja prieš kiekvieną sezoną.

„Laikinam darbui rasti kvalifikuotų darbuotojų, tokių kaip virėjai, yra itin sunku. Tokių specialistų trūksta visus metus. Vasarą kur kas lengviau rasti nekvalifikuotos darbo jėgos, nes darbo rinkoje atsiduria jauni žmonės – moksleiviai ir studentai“, – paaiškino pašnekovas.

Pasak jo, tie darbdaviai, kurie siūlo palankias sąlygas, darbuotojų stygiumi nesiskundžia. Kita vertus, tie darbdaviai, kurie stengiasi sutaupyti mažiau mokėdami darbuotojui, susiduria su problemomis.

Tomas Toleikis
Tomas Toleikis

Jis atkreipė dėmesį, kad virėjo galimybė gauti atlyginimą gali būti labai skirtinga. Vienas darbo sąlygas turės geruose restoranuose dirbantys virėjai ir kitas tie, kurie dirba kur nors paprastoje valgykloje. Viskas priklauso nuo virėjo kvalifikacijos ir lygio.

„Tai, kad nemaža dalis virėjų uždirba tikrai nedidelius pinigus, stabdo žmones rinktis šią specialybę. Taip rinkoje atsiranda darbuotojų trūkumas, nes jų tiesiog pakankamai neparuošiama“, – minėjo portalo vadovas.

„Aš galiu“ 0520
„Aš galiu“ 0520
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką