TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Talentai Lietuvai“ programa kviečia po studijų užsienyje „pasimatuoti“ Lietuvos karjeros galimybes

Startavo penktasis programos „Talentai Lietuvai“ etapas
Startavo penktasis programos „Talentai Lietuvai“ etapas
Šaltinis: 15min
0
A A

Startuoja jau penktasis „Talentai Lietuvai“ programos etapas. Tai unikali karjeros pradžios Lietuvoje programa, skirta užsienio universitetų absolventams ir jauniesiems lietuvių profesionalams, kurie dairosi galimybių grįžti. Lyderiaujančios įmonės, organizacijos ir startuoliai kviečia prisijungti prie jų kolektyvų daugiau nei 30-yje skirtingų pozicijų, į kurias visi norintys paraiškas galės pateikti iki lapkričio 16 dienos.

Šįkart pozicijas savo komandose siūlančių lietuviškų ir tarptautinių įmonių sąraše – įmonės, veikiančios įvairiausiose srityse: nuo vadybos, finansų ar IT sektorių iki inžinerijos ir gamybos sektorių.

Penktojo programos etapo metu karjeros galimybes Lietuvoje grįžtančiam jaunimui siūlo tokios kompanijos kaip „Euromonitor International“, „Harbourtouch“, „Telia“, „MARS“, „KPMG“, Viešosios politikos ir vadybos institutas, „Kalba.lt“, „Eika“, „Swedbank“, „StrategyLabs“, „Lietuvos energijos“ grupė, ESO, „Altechna“, „Žemaitijos pienas“, „CUJO“ ir kitos, galinčios pasiūlyti įdomias pozicijas, kurių metu dirbama su konkrečiais projektais sprendžiant realius iššūkius ir užtikrinančias galimybes dirbti su įdomiais, taip pat tarptautinę patirtį sukaupusiais kolegomis.

„Talentai Lietuvai“ nuotr./Programos „Talentai Lietuvai“ koordinatorė Kamilė Naraitė
„Talentai Lietuvai“ nuotr./Programos „Talentai Lietuvai“ koordinatorė Kamilė Naraitė

„Pradėjusi tarptautines studijas JAV bei įgijusi patirties Malavyje bei Jungtinėje Karalystėje, supratau, kad noriu ir privalau prisidėti ir prie savo Tėvynės kūrimo.

Todėl jau studijų užsienyje metu pradėjau ieškoti kelių atgal į Lietuvą, aktyviai įsitraukiau į JAV lietuvių bendruomenės veiklą, išbandžiau stažuotes „Verslioje Lietuvoje“ bei Lietuvos Generaliniame konsulate Niujorke. Esu labai dėkinga „Talentai Lietuvai“ programai, kuri po studijų padėjo man surasti poziciją Viešosios politikos ir vadybos institute. Džiaugiuosi, nes tai inovatyvi ir ambicinga kompanija, kurios dalimi būdama galiu ne tik tobulėti, bet ir prisidėti prie savo šalies ir visos Europos stiprinimo“, – teigia Sonata Brokevičiūtė, dabar dirbanti „PPMI“.

Sonata Brokevičiūtė
Sonata Brokevičiūtė

Tarptautinių profesionalų tinkle „Global Lithuanian Leaders“ inicijuotos „Talentai Lietuvai“ programos tikslas – suteikti jaunimui galimybę įgyti patirties dirbant su konkrečiais projektais Lietuvoje, spręsti įmonėms kylančius iššūkius ir kurti aukštos kokybės profesinių pažinčių tinklą. Kartu tai galimybė sugrįžti ir „pasimatuoti“ Lietuvą, įgyti praktinės patirties, dirbti su aukšto lygio įkvepiančiais vadovais.

„Džiugu, kad trečius metus skaičiuojanti programa sulaukė didelio įmonių ir kandidatų susidomėjimo. Į Lietuvos darbo rinką sėkmingai integravosi jau 53 užsienio patirties sukaupę jaunieji profesionalai. Pasibaigus sutartam praktikos laikui 80 proc. projekto dalyvių nusprendė ir toliau darbus tęsti Lietuvoje, didelė dalis jų ir toliau liko dirbti tose įmonėse, kiti – panašiuose Lietuvos sektoriuose“, – sako programos koordinatorė Kamilė Naraitė.

Tuos, kurie dar tik pradėjo studijas užsienyje, programa taip pat kviečia sekti naujienas ir palaikyti ryšį. Interaktyviame internetiniame žemėlapyje pažymint, kur ir ką studijuoja. Nuo programos pradžios šiame žemėlapyje jau pasižymėjo daugiau nei 1400 lietuvių studentų visame pasaulyje.

Programoje jau trečią kartą dalyvaujančios įmonės „Telia“ generalinis vadovas Kęstutis Šliužas pažymi, kad „projekto dalyvių istorijos labai įvairios, tačiau visi jie, semdami žinias ir kaupdami patirtis, žinojo, kad anksčiau ar vėliau sugrįš. Kai kurie sugrįžo, pradėjo nuo tuščio popieriaus lapo ir padarė nuostabių dalykų.“

„Talentai Lietuvai“ nuotr./„Telia“ generalinis vadovas Kęstutis Šliužas
„Talentai Lietuvai“ nuotr./„Telia“ generalinis vadovas Kęstutis Šliužas

Studijas užsienyje baigę ar jau turintys tarptautinės patirties kviečiami sugrįžti darbuotis Lietuvoje ir prisijungti prie „Talentai Lietuvai“ programos. Tą padaryti galima svetainėje www.stazuokis.lt išsirinkus dominančią sritį ir poziciją bei išsiuntus savo gyvenimo aprašymą.

Daugybė inovatyvių kompanijų, organizacijų ir startuolių Lietuvoje laukia registracijos penktajame programos „Talentai Lietuvai“ etape. Kandidatuokite spalio 11 – lapkričio 16 dienomis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką