Dabar populiaru
Publikuota: 2016 lapkričio 6d. 15:24

Valgomas puokštes kurianti kaunietė: „Kam išmesti, jei gali suvalgyti – originalu“

Kaunietės Karolinos Samalės kūrybinės dirbtuvėlės namuose
Justo Samaliaus nuotr. / Kaunietės Karolinos Samalės kūrybinės dirbtuvėlės namuose

Pajutusi varginančią rutiną bei vis viduje nerimstančią kūrybinę dvasią, kaunietė Karolina Samalė prieš metus metė darbą valdiškoje įstaigoje ir ėmėsi savęs paieškų. 26-erių moteris nusprendė sveiką gyvenseną suderinti su pomėgiu draugams dovanoti originalias savomis rankomis pagamintas dovanas: taip ir gimė valgomų puokščių idėja, kuriose rožes keičia, pvz., česnakai.

„Šiokią tokią puokštę, su valgomomis detalėmis, šių metų spalio pradžioje pamačiau pas draugus. Tai buvo česnakai, surišti su sausomis gėlėmis. Dar padiskutavome, kad kažkada buvo kilusi mintis kažką panašaus daryti, bet taip ir nepadariau. Ir viskas! Šį kartą jau nepaleidau šios minties. Net nepaklausiau draugų, kur jie pirko tą originalią puokštę, nes jau sukosi mintys apie savos gamybą. Užmigt nebegalėjau, kol pati nepadariau“, – kaip kilo idėja, atskleidė kineziterapijos specialybę baigusi Karolina.

Iki tol 3,5 metų ji dirbo valstybinėje įstaigoje, bet prieš metus nusprendė atsidėti tik mėgstamoms veikloms. Ir nors šiuo metu vis dar užsiima darbu pagal specialybę – individualiai veda privačius kineziterapijos užsiėmimus kūdikiams ir suaugusiems – laisvu metu visą save atiduoda tikrajam pašaukimui – kūrybai.

Karolina patikino, jog jai labai aktualus sveikas gyvenimo būdas, tad norėjosi, kad žmonės į savo maisto racioną įtrauktų kuo daugiau vaisių ir daržovių. Puokštės padėjo įgyvendinti šį tikslą.

„Visuomet mėgau užsiimti keliomis veiklomis. Po darbo daug laiko skirdavau rankdarbiams, maisto gamybai, eksperimentams su juo. Šalia viso to labai mėgau gaminti ir dovanoti įvairias rankų darbo dovanas. Su floristika niekada neturėjau nieko bendro ir apie tai net nesvajojau. Kurį laiką tik buvo okupavusios mintys įkurti nuosavą restoraną. Bet staiga pomėgis gaminti maistą ir dovanoti dovanas susijungė į sintezę ir virto valgomomis puokštėmis“, – prisipažino ji.

Susidomi originalūs žmonės

Karolina patikino, jog jai labai aktualus sveikas gyvenimo būdas, tad norėjosi, kad žmonės į savo maisto racioną įtrauktų kuo daugiau vaisių ir daržovių. Puokštės padėjo įgyvendinti šį tikslą.

Pagrindinė kūrybinė mintis – daržovės gali būti naudojamos ne tik ant pietų stalo. Tai originalu. Juk gėlių puokštės galiausiai atsiduria šiukšlių dėžėje, o šios, pagamintos iš valgomų produktų, gali būti panaudojamos virtuvėje. Tiksliau, grožis panaudojamas ir praktiniais tikslais.

Justo Samaliaus nuotr./Populiariausia puokštė
Justo Samaliaus nuotr./Populiariausia puokštė

„Pirmoji sukurta puokštė buvo labai paprasta. Po jos pagaminimo mėnesį skyriau apgalvojimui, kaip turėtų atrodyti kitos puokštės. Per tą laiką išsigrynino idėja – labiau pasitikėjau savo gaminiais. Sukūriau paskyrą „Facebook“. Ateityje atsiras ir internetinis puslapis. Pirmąją puokštę pardaviau tiesiog patalpinusi internete jos nuotrauką. Pamenu tik tiek, kad pirmoji klientė jau buvo visa išsipuošusi ir pakeliui į šventę“, – šyptelėjo Karolina.

Kaip prisipažįsta pašnekovė, klientų grupę išskirti kol kas sunku. Dažniausiai jos kūrybos vaisiais susidomi tiesiog originalūs žmonės.

„Labiausiai puokštes perka įvairaus amžiaus moterys. Pardaviau jų tiek, kad idėja pasiteisino, ir pajutau, kad žmonėms tai tikrai patinka. Puokštes klientai renkasi iš nuotraukų „Facebook“, kartais užsako individualiai. Apie katalogą, iš kurio būtų galima rinktis puokštę, negalvoju. Tai – gyvas procesas, nenoriu, kad viskas virstų į konvejerį. Dauguma klienčių pasitiki ir palieka svogūnų skaičių nuspręsti man. Retai kada prašo pakeitimų.

Puokštė pirmiausia gimsta spalviniu pavidalu. Po to ieškoma, kaip tas spalvas išreikšti vaisiais ar daržovėmis.

Mano žiniomis, Lietuvoje daugiau tokių puokščių niekas negamina. Nežinau, kiek laiko be perstojo galėčiau kurti. Nelaikau to net verslu. Mintis buvo daryti tai, kas patinka man ir žmonėms. Pažiūrėsime, kaip laikas viską sudėlios“, – patikino valgomų puokščių kūrėja.

Viena puokštė – 8 ingredientai

Viena puokštė sveria 2-3 kg, o pagaminti ją užtrunka apie valandą. Dar kiek laiko užima ir produktų paieškos. Karolina nenori, kaip ji pati teigia, „atidirbti rankos“ ir gaminti vieno ir to paties šablono. Ji siekia, jog puokštė būtų ideali. Daržoves, vaisius, riešutus ir prieskonines žoleles Karolina perka vietiniuose turgeliuose ir prekybos centruose. Kūrėja išreiškė viltį atrasti smulkių ūkininkų, iš kurių į kūrybines jos dirbtuves keliautų dar šviežesni produktai. Ji atvira pasiūlymams.

Justo Samaliaus nuotr./Teminė, skirta Helovynui, puokštė
Justo Samaliaus nuotr./Teminė, skirta Helovynui, puokštė

„Vienai puokštei, kurioje visi produktai, išskyrus medinius sutvirtinimus, yra valgomi, pagaminti naudojami vidutiniškai 8 ingredientai. Jie keisis atsižvelgiant į sezonus. Ingredientus perku puokštės gamybos dieną, tad ji gaivi išsilaiko 1-2 dienas“, – teigia Karolina.

Vaizdiniai, kaip atrodys naujasis kūrinys, jai kyla pavarčius receptų blogus internete, peržiūrėjus spalvų paletes. Puokštė pirmiausia gimsta spalviniu pavidalu. Po to ieškoma, kaip tas spalvas išreikšti vaisiais ar daržovėmis.

Nori suvienyti kūrybingas moteris

Šiuo metu ji ieško patalpų gamybai, nes darbai vyksta namuose – nusistovėjusiame kūrybiniame kampelyje-dirbtuvėlėse. Ar nesunku namus paversti darbine aplinka? Galbūt dėl to kiek pyksta vyras?

„Oi ne, vyras į mano užmojus reaguoja labai teigiamai. Jis pripratęs prie mano avantiūrų, nes kas pusę metų, o gal net dažniau, atsiranda naujų minčių ką dar noriu veikti. Jis visada mane palaiko ir labai padeda – tvarko marketingą, fotografuoja kūrinius. Tai, galima sakyti, bendras šeimos užsiėmimas“, – patikino Karolina.

Šiuo metu moteris ieško ne tik gamybinių patalpų, bet plėtros į kitus miestus galimybių. Kaip ji patikina, puokščių labai laukia Vilnius, tačiau kurjeriais pasitikėti ji negali. Juk parduodama prekė – gyva ir reikalaujanti priežiūros. Tad svarstoma samdyti puokščių kūrėją sostinėje.

Ateityje ji taip pat tikisi sukurti „butiką“, jungiantį visas kūrybingas Lietuvos moteris.

„Noriu paskatinti tas, kurios jaučia kūrybinį alkį, kurios moka kurti, išlaisvinti save. Nebijoti palikti kėdžių valdiškose įstaigose ir imtis savarankiškos veiklos. Norėtųsi, kad mano internetiniame puslapyje kūrybingos moterys dalintųsi savo kūrybos vaisiais. Tikiuosi, tai pavyks“, – viltį išsakė Karolina.

Justo Samaliaus nuotr./Valgomas puokštes kurianti kaunietė Karolina Samalė
Justo Samaliaus nuotr./Valgomas puokštes kurianti kaunietė Karolina Samalė

Paklausta, o kaip jos valgomas puokštes jau spėjo įvertinti Lietuvos žmonės, ji patikino, jog reakcijos buvo tik giriančios ir skatinančios. Kai kurie prisipažįsta nežinantys, valgyti jos kūrinį, ar tik grožėtis juo. Galbūt kils idėja pagaminti puokštę rekordininkę, pvz, kelių dešimčių kilogramų?

„Negalvoju apie rekordus. Mano puokštės – tiesiog gera dovana. Nes geriausios dovanos yra praktiškos dovanos“, – šyptelėjo pašnekovė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Šakočių kepėja iš Kaišiadorių rajono neatsigina kvietimų demonstruoti savo sugebėjimus

Aktualu

30 įdomiausių dalykų, kuriuos apie lietuvius atskleidžia visą Europą apimanti apklausa

Gazas

Lošti ar palaukti? „Teleloto“ laimėtas „Peugeot 206“ po 15 metų kainavo 750 eurų

Aktualu

Žiežmarių gimnazijos mokytojos tonas kirčiavimo pamokoje verčia gūžtis: mokyklos vadovybė ėmėsi veiksmų

„Atsarginiai“: nesuvokiamas J.Hardeno rezultatyvumas, L.Dončičiaus semestras ir žvaigždės NBA2k turnyre

Pasaulis kišenėje

Ispanijos vasaros sostinė, kur saule mėgautis galima 3 tūkst. valandų per metus

Gazas

Snygis vėl bando vairuotojų kantrybę: kelininkai skelbia, kur eismo sąlygos sudėtingiausios

Kultūra

15min rekomenduoja: kokių renginių nepraleisti kitą savaitę?

Savaitės Lietuvos įvykiai – 15min fotografų kadruose (2019 m. sausio 14-20 d.)

24sek

„Wizards“ lyderis gali tapti D.Sabonio bendraklubiu arba būti iškeistas į J.Valančiūną

Mokslas.IT

Šiąnakt Mėnulis turėtų nusidažyti raudona spalva

Aktualu

Iš Norvegijos į Lietuvą grįžtančią šeimą apgavo sukčiai: „Būkite budrūs“

Gyvenimas

Nuotakos suknelė žiemai: kokią rinktis?

Vardai

Kas lieka už kadro: pasivaikščiokite po apdovanojimų „Žmonės 2019“ užkulisius

Gyvenimas

Linksmuolio kupiškėno Gintauto namuose – daugiau kaip 400 kortų kaladžių kolekcija

Mokslas.IT

Kuriamas „garo variklis“ kosmoso tyrimų zondams

Vardai

Darjušas ir Edita Lavrinovičiai – apie staiga įsiplieskusią meilę, piršlybas ir didesnės šeimos norą

Aktualu

Algimantas Liekis: Išlikimas lietuviais Tėvynėje ir svetur

Verslas

Po „Brexit“: ar Lietuvoje galios Britanijoje gautas diplomas ir kas finansuos studijas?

Vardai

Kanaruose būstą įsigijęs A.Kriščiūnas atskleidė brangiai kainavusią klaidą: „Teko smarkiai nusivilti“

Gyvenimas

Mikropigmentacijos meistrė Gintarė: „Tik maža dalis vyrų išdrįsta koreguoti trūkumus“

Vardai

Nauja žvaigždžių pora: Bradas Pittas susitikinėja su aktore Charlize Theron

Aktualu

Kėdainių rajone – automobilių kaktomuša: žuvo du žmonės, vienas sužeistas

Vardai

Su liga kovojęs Andrius Kulikauskas džiaugiasi ataugusiomis garbanomis: „Kitaip ir negalėjo būti“

Sportas

Įsiutęs M.Sarri rėžė savo žaidėjams: „Galbūt šiame lygyje jie neturėtų žaisti“

Naujienos

Aktualu

Šakočių kepėja iš Kaišiadorių rajono neatsigina kvietimų demonstruoti savo sugebėjimus

Aktualu

30 įdomiausių dalykų, kuriuos apie lietuvius atskleidžia visą Europą apimanti apklausa

Gazas

Lošti ar palaukti? „Teleloto“ laimėtas „Peugeot 206“ po 15 metų kainavo 750 eurų

Aktualu

Žiežmarių gimnazijos mokytojos tonas kirčiavimo pamokoje verčia gūžtis: mokyklos vadovybė ėmėsi veiksmų

„Atsarginiai“: nesuvokiamas J.Hardeno rezultatyvumas, L.Dončičiaus semestras ir žvaigždės NBA2k turnyre

Pasaulis kišenėje

Ispanijos vasaros sostinė, kur saule mėgautis galima 3 tūkst. valandų per metus

Gazas

Snygis vėl bando vairuotojų kantrybę: kelininkai skelbia, kur eismo sąlygos sudėtingiausios

Kultūra

15min rekomenduoja: kokių renginių nepraleisti kitą savaitę?

Savaitės Lietuvos įvykiai – 15min fotografų kadruose (2019 m. sausio 14-20 d.)

24sek

„Wizards“ lyderis gali tapti D.Sabonio bendraklubiu arba būti iškeistas į J.Valančiūną

Mokslas.IT

Šiąnakt Mėnulis turėtų nusidažyti raudona spalva

Aktualu

Iš Norvegijos į Lietuvą grįžtančią šeimą apgavo sukčiai: „Būkite budrūs“

Gyvenimas

Nuotakos suknelė žiemai: kokią rinktis?

Vardai

Kas lieka už kadro: pasivaikščiokite po apdovanojimų „Žmonės 2019“ užkulisius

Gyvenimas

Linksmuolio kupiškėno Gintauto namuose – daugiau kaip 400 kortų kaladžių kolekcija

Mokslas.IT

Kuriamas „garo variklis“ kosmoso tyrimų zondams

Vardai

Darjušas ir Edita Lavrinovičiai – apie staiga įsiplieskusią meilę, piršlybas ir didesnės šeimos norą

Aktualu

Algimantas Liekis: Išlikimas lietuviais Tėvynėje ir svetur

Verslas

Po „Brexit“: ar Lietuvoje galios Britanijoje gautas diplomas ir kas finansuos studijas?

Vardai

Kanaruose būstą įsigijęs A.Kriščiūnas atskleidė brangiai kainavusią klaidą: „Teko smarkiai nusivilti“

Gyvenimas

Mikropigmentacijos meistrė Gintarė: „Tik maža dalis vyrų išdrįsta koreguoti trūkumus“

Vardai

Nauja žvaigždžių pora: Bradas Pittas susitikinėja su aktore Charlize Theron

Aktualu

Kėdainių rajone – automobilių kaktomuša: žuvo du žmonės, vienas sužeistas

Vardai

Su liga kovojęs Andrius Kulikauskas džiaugiasi ataugusiomis garbanomis: „Kitaip ir negalėjo būti“

Sportas

Įsiutęs M.Sarri rėžė savo žaidėjams: „Galbūt šiame lygyje jie neturėtų žaisti“

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

04:13
03:15
00:21

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką