TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Aruodas.lt: būstą geriau nuomotis ar pirkti, jei tektų skolintis?

Daugiabutis
Daugiabutis
Šaltinis: Aruodas.lt
2
A A

Jei būstą įsigyti išeina tik pasiskolinus, tenka atsakyti sau – geriau imti paskolą ir būstą pirkti ar nuomotis? Verta įsipareigoti skolinantis ar geriau laisvai gyventi ir galėti bet kada kraustytis kitur? Dauguma portalo Aruodas.lt respondentų vieningi – būstą geriau pirkti ir geriausia tai padaryti iki 30-ies.

Dauguma būstą geriau pirktų, ne nuomotųsi

Lankomiausio nekilnojamojo turto portalo Aruodas.lt apklausoje respondentų buvo klausiama, kokia jų nuomonė – geriau būstą nuomotis ar pirkti, nors pinigų ir tektų skolintis. Tyrimo rezultatai atskleidė, kad netgi 95 proc. pasisako už būsto įsigijimą, vos 5 proc. – už nuomą.

Apklausos dalyvių taip pat buvo prašoma pažymėti teiginius, dėl kurių labiausiai verta pirkti būstą. Rezultatai atskleidė, kad dauguma (apie 90 proc.) respondentų pasirinko variantą, kad netgi mokant paskolą, mokama vis tiek už būstą, kuris vieną dieną jau bus nuosavas. Apie 70 proc. atrodo itin svarbu, kad būstą galima įsirengti pagal savo ar šeimos poreikius ir jame gyventi, kaip nori. Beveik 60 proc. taip pat įvardijo saugumo jausmą, kad nereikės baimintis, jog šeimininkai bet kada praneš, kad būsto nebenuomoja.

Kitiems respondentams svarbu, kad savame būste galima laikyti gyvūnus, o nuomojamame šeimininkai dažnai to neleidžia (55 proc.), kiti pastebi, kad būsto paskolos įmoka dažnai būna mažesnė nei nuomos (53 proc.), todėl būstą pirktų. Likusieji žvelgia į situaciją realiai – pripažįsta, kad ateityje neturės tiek santaupų, kad nusipirktų nekilnojamojo turto be paskolos, taigi net nesvarsto kitų galimybių.

Nuoma patraukli ne tik dėl mažesnių įsipareigojimų

Tie, kurie įsitikinę, jog geriau nuomotis, o ne skolintis, jei neturi pakankamai santaupų būstui įsigyti, didžiausią privalumą nuomojantis įžvelgia neturėjimą įsipareigojimų bankams. Aruodas.lt respondentų teigimu, taip lengviau pakelti naštą, pasikeitus finansinei situacijai (56 proc.).

Kiti beveik pusė apklausoje dalyvavusiųjų nuomai teikia pirmenybę dėl galimybės pagyventi skirtingose vietose ir suprasti, kur labiausiai patinka, taip pat dėl lankstumo, kurio ypač reikia, norint būstą keisti.

30 metų – amžius, kada būstą jau verta turėti

Daugiau kaip pusė (55 proc.) Aruodas.lt apklausoje dalyvavusių respondentų pripažino, kad šiuo metu būstą nuomojasi, beveik po 20 proc. gyvena jau savo būste arba su tėvais. Jų pažįstamų dauguma būstą taip pat nuomojasi (apie 47 proc.), tačiau trečdalis jau yra įsigiję nuosavus namus patys, penktadaliui tai padaryti padėjo tėvai.

Paklausus, kokio amžiaus, jų nuomone, jau privalu ir ar apskritai privalu turėti nuosavą būstą, dauguma respondentų mano, kad 30 metų yra amžiaus tarpsnis, iki kurio nuosavą būstą jau reikėtų turėti (44 proc.), nors likusios dalies atsakymai pasiskirstė panašiomis dalimis, bet skirtingai. Beveik ketvirtadalis apklausoje dalyvavusiųjų mano, kad amžius šiuo atveju nėra rodiklis – svarbiau kiti kriterijai, kurie leidžia pirkti būstą arba ne. Penktadaliui respondentų atrodo, kad būstą privalu įsigyti iki 35 metų, 15 proc. – iki 25 metų. Vos 7 proc. apklausos dalyvių mano, kad nuosavo būsto turėti išvis neprivalu.

Kiek kainuoja butai didmiesčiuose?

Vertinant abstrakčiai, ne pagal konkrečius kriterijus, pavyzdžiui, vietą mieste, statybą, įrengimą ar kt., šiuo metu vidutinė skelbimuose siūloma vieno kambario parduodamo buto kaina Vilniuje yra apie 41000, Kaune – apie 21000, Klaipėdoje – apie 29000 Eur. Už dviejų kambarių butą sostinėje tikimasi gauti vidutiniškai 77000, Kaune – 45000, Klaipėdoje – 55000 Eur.

Vieno kambario butų nuomos pasiūlos kaina Vilniuje siekia apie 280, Kaune – apie 200, Klaipėdoje – apie 160 Eur/mėn. Dviejų kambarių butų nuomos pasiūlos kaina Vilniuje šiuo metu yra vidutiniškai 350–400, Kaune ir Klaipėdoje – apie 300 Eur/mėn.

Aruodas.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Aruodas.lt

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką