Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 6d. 00:00

Naudingi vaizdo patarimai, kaip apsaugoti namus nuo ugnies gniaužtų

Ugnis
123rf.com nuotr. / Ugnis

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenys rodo, kad beveik 90 proc. visų gaisruose mirštančių mūsų šalies žmonių žūva degant gyvenamiesiems namams. Lietuvos gyventojus ugnis dažnai užklumpa miegančius, todėl jie paprasčiausiai nespėja sureaguoti ir išsigelbėti. Kad gaisruose nukentėtų kuo mažiau žmonių, nuo gegužės 1 d. dūmų detektoriai bus privalomi kiekvienuose namuose. Tikimasi, kad nukentėjusių ar žuvusių ugnyje skaičius Lietuvoje bus sumažintas daugiau nei perpus.

„Gjensidige“ atkreipia dėmesį, kad dūmų detektoriai namuose gelbėja žmonių gyvybes ir jų turtą. Vos prieš savaitę draudimo bendrovė užfiksavo atvejį, kai naktį miegančią šeimą pažadino kaukiantis dūmų detektorius. Žmonės šoko iš lovų, bėgo iš namų ir lauke pastebėjo degantį namo fasadą. Ugnis buvo greitai užgesinta, „Gjensidige“ draudikai operatyviai atlygino 2 tūkst. eurų nuostolius. Jei dūmų detektorius namuose nebūtų sumontuotas, šis įvykis galėjo virsti dar viena skaudžia istorija su tragiškomis pasekmėmis.

Kaip apsaugoti namus nuo viską naikinančių ugnies spąstų pataria Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Komunikacijos skyriaus vedėja Lina Nuobarienė:

Saugiausia yra savo turtą apdrausti – tai pirmoji garantija, kad po įvykusios nelaimės liksite ne tuščiomis kišenėmis. Draudimo bendrovė „Gjensidige“ vykdo turto draudimo akciją: sudariusiems naują būsto draudimo sutartį – dūmų detektorius dovanų. Akcija vyksta iki gegužės 12 dienos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką