Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Šiaudinukų“ savininkai džiaugiasi labiau nei įsigiję betoninius namus

Nuosavas namas
123FR nuotr. / Nuosavas namas
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Sukinių sodžiaus bendruomenės narys, šiaudinio namo savininkas Jonas Dragūnas iš didmiesčio nusprendė persikelti gyventi į kaimą. Įtakos apsisprendimui turėjo visuomenės nuostata, kad nekilnojamasis turtas, ypač jo išlaikymas mieste, itin brangus. Būtent taip pašnekovas ir atrado šiaudinio namo teikiamus privalumus.

„Šiaudų namo pagrindinė konstrukcija – šiaudų plytos. Tai yra maždaug 1 m ilgio ir 25 cm aukščio, 45 cm pločio plyta. Iš tokių plytų statomas namas, dėl apsauginių priemonių tiek iš vidaus, tiek iš išorės dengiamas moliu, taip pastatomos sienos. Tokio namo stogas, pamatai – jie yra pačio savininko ar statytojo kelias.

Namo statyboms – specialūs kursai

Statybų procesas priklauso nuo finansinės savininko padėties, tad stogas gali būti tiek skardinis, tiek šiaudinis. Pašnekovas pasakojo, kad pradėjus galvoti apie šiaudinio namo statybas, Didžiojoje Britanijoje jam su žmona teko praeiti specialius kursus, perskaityti daug literatūros. Tą patį J.Dragūnas patartų ir tiems, kurie ketina statytis tokio tipo namą.

„Galima namą statytis pačiam, tada kaina bus maža, tačiau, jei statybos bus patikimos įmonei, šiaudinis namas gali kainuoti tiek pat, kiek mūrinis. Todėl svarbu pasverti savo norus ir lūkesčius“, – „Žinių radijo“ laidoje „Atsakingi už gamtą“ sakė J.Dragūnas.

Galima namą statytis pačiam, tada kaina bus maža, tačiau, jei statybos bus patikimos įmonei, šiaudinis namas gali kainuoti tiek pat, kiek mūrinis.

„Pačio namo kaina sumažėja tiktai tuo, kad namo sienos yra statomos iš šiaudų, kurie kainuoja pigiau. O stogas, pamatai, langai, apdaila kainuoja tiek pat, kiek ir statant paprastą namą. Tai susitaupo sienų kaina ir susitaupo pačiam statant darbo jėga. Mūsų atveju, mes namą pasistatėm patys, vienintelį ką užsakinėjome, tai tik kaminą", – prisiminė pašnekovas.

Namuose tikrai šilta

Tokio namo statybos truko nuo 2010 balandžio mėn. iki 2011 m. rugpjūčio. Šiaudiniame name ši žiema Dragūnų šeimai jau trečioji. Paklausus, ar tokiuose namuose net ir per didžiausius šalčius galima gyventi, pašnekovas patikino, kad tikrai taip.

„Jie yra šilti ir tam nereikia labai daug energijos išleisti. Mūsų namas nėra didelis apie 40 kvadratinių metrų, jis apšildomas 5 kilovatų krosnele. Krosnelės nereikia kūrenti nuolatos, užtenka ją pakurti iš ryto“, – patikino šiaudinio namo savininkas.

Vyro tikinimu, tokie namai neturi minusų, nes kiekvienas jų yra pritaikytas prie savininkų komforto lygio. J.Dragūnas pabrėžė, kad prieš įsikeliant gyventi į tokį namą, jie stebėjo savo sąnaudas, tad buvo nuspręsta atsisakyti elektros tiekimo tinklais, pasirinkti buvo atsinaujinantys elektros šaltiniai.

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką