-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Atviros erdvės biuruose: ar tai jau praeitis?

Vienas iš didžiausių biuro projektavimo iššūkių – darbo vietų planavimas. Yra manančių, kad atviros darbo erdvės nebeatitinka šiuolaikinių biurų ergonomikos reikalavimų, o darbuotojams nėra patogu ir komfortiška jose dirbti. Tačiau biuro ir ergonomikos ekspertai sako, kad komfortišką darbo aplinką gali lemti ne tik atviros ar uždaros erdvės, bet ir tinkami interjero, akustikos sprendimai.
Biuro ir HORECA baldų įmonių grupės „Ergolain“ vadovė Vilma Bružienė
Biuro ir HORECA baldų įmonių grupės „Ergolain“ vadovė Vilma Bružienė / M.Gudzinevičiaus nuotr.

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Tarptautinio verslo ir komunikacijos bei Verslo vadybos ir analitikos programų studentai, vadovaujami dėstytojos dr. Eglės Verseckaitės–Grzeskowiak, skirtingose įmonėse atliko apklausą apie darbuotojų požiūrį į atviras darbo erdves.

Dėl pasaulinės pandemijos daugeliui kompanijų teko stipriai koreguoti darbo organizavimo taisykles biuruose. Tačiau specialistai atkreipia dėmesį, kad prie naujai atsiradusių rekomendacijų nevertėtų pamiršti ir standartinių ergonomikos sprendimų, tokių, kaip biuro akustika.

Kaip vieną iš didžiausių atvirų darbo erdvių minusų apklausos dalyviai paminėjo pašalinius garsus, trukdančius atlikti susikaupimo reikalaujančias užduotis. Daugiau kaip trečdalį (34 proc.) apklaustųjų atvirose darbo erdvėse dažniausiai blaško nesvarbūs kolegų pokalbiai, 24 procentai paminėjo kitus pašalinius garsus, o 23 proc. susikaupti trukdo kolegų telefoniniai pokalbiai.

Įdomu, kad į klausimą, kaip patys elgiasi suskambus mobiliam telefonui, 44 proc. apklaustųjų atsakė išeiną kalbėti į kitą erdvę, kad netrukdytų kolegoms, tačiau praktiškai tiek pat (42 proc.) linkę atsiliepti savo darbo vietoje. Daugiau kaip pusė apklaustųjų (57 proc.) su pašaliniu triukšmu bando kovoti užsidėję ausines, net 25 proc. nedaro nieko, ir tik 15 proc. tokiais atvejais išeina dirbti į kitas patalpas.

Pasak biuro ir HORECA baldų įmonių grupės „Ergolain“ vadovės Vilmos Bružienės, projektuojant šiuolaikinius ergonomiškus biurus svarbu vengti kraštutinumų. Ieškoti balanso tarp uždarų ir atvirų erdvių padeda tinkami ergonomikos ir akustikos sprendimai. Svarbu paminėti ir tai, kad neretai inovatyvūs, stilingi akustiniai sprendimai gali būti nepastebimi. Pavyzdžiui, akustiniais sprendimais gali būti baldai, šviestuvai, paveikslai ar net dirbtiniai augalai.

Paprašyti įvardinti, kokius akustinius sprendimus pastebi savo biuruose daugiau kaip trečdalis (33 proc.) apklaustųjų įvardino kilimus, ketvirtadalis – pertvaras tarp darbo stalų, 14 proc. – pokalbių/susitikimų kambarius, ir tik dešimtadalis – minkštasuolius ir sofas su aukštomis atkaltėmis.

V. Bružienė pabrėžė, kad biuruose tinkamai parinkti akustiniai sprendimai ne tik padeda atrasti optimalius interjero planavimo sprendimus, bet ir turi milžinišką poveikį darbuotojų savijautai bei darbo kokybei. „Šiuolaikiniai biuro baldai gali būti mobilūs, pritaikomi skirtingoms darbinėms, poilsio situacijoms, - pastebi V. Bružienė. – Kalbant apie atviras ir uždaras erdves, su tinkamai parinktais baldais galima suformuoti pusiau atviras darbo zonas su akustinėmis pertvaromis, rinktis akustiką gerinančius sprendimus, pastatyti specialias pokalbių būdeles, kurios gali kompensuoti atvirų erdvių trūkumus“.

Tarp 2020 metų naujienų – akustinė būdelė „TalkTalk“

Šiemet dar prieš pasaulinę pandemiją tarptautinėje „Stokholm Furniture Fair“ parodoje, kuri baldų rinkoje laikoma viena iš svarbiausių Europoje, „Ergolain“ su populiariomis baldų kolekcijomis pristatė ir naują savo akustinės būdelės modelį „TalkTalk“.

„Ergolain“ akustinės būdelės „TalkTalk“ – biurui ir kitoms atviroms erdvėms
„Ergolain“ akustinės būdelės „TalkTalk“ – biurui ir kitoms atviroms erdvėms

„Ergolain“ produktų vystymo skyriaus vadovė Jolita Šimkevičė sako, kad susidomėjimas tokio tipo biuro baldais tik auga: „Kai reikia susikaupti, susikoncentruoti ties viena užduotimi, atviro tipo biuruose darbuotojams labai svarbu turėti galimybę pasitraukti iš triukšmingos biuro zonos, taip pat kai reikia pasikalbėti telefonu netrukdant kolegoms. Tokios būdelės gali atstoti ir mini posėdžių kambarius per susirinkimus ar vaizdo konferencijas“.

Pasak J. Šimkevičės, tokios akustinės būdelės ne tik pasižymi akustinėmis savybėmis, sugeria pašalinius garsus, bet ir yra komfortiškos: „TalkTalk“ viduje yra mini staliukas, elektros ir USB pakrovimo jungtis, taip pat sumontuotas judesio daviklis, todėl atidarius duris automatiškai įsijungia arba išsijungia apšvietimas bei ventiliacija“.

R.Ašmonaitės nuotr./„Ergolain“ produktų vystymo skyriaus vadovė Jolita Šimkevičė
R.Ašmonaitės nuotr./„Ergolain“ produktų vystymo skyriaus vadovė Jolita Šimkevičė

Tokios akustinės būdelės gali būti lengvai permontuojamas kitoje erdvėje ar apskritai naujame biure. Pasak pašnekovės, pastaruoju metu klientai tokio tipo baldų ieško ne tik biurams. „Akustines būdeles išties galima pritaikyti ne tik biure, bet ir kitose viešose erdvėse, tokiose, kaip prekybos centrai, oro uostai, tarptautinių parodų paviljonai ir kitose“, - sako „Ergolain“ produktų vystymo skyriaus vadovė Jolita Šimkevičė.

Paroda „ARCHzona“
Paroda „ARCHzona“

Susitikime parodoje „Archzona“ spalio 15-17 dienomis parodų centre „Litexpo“

BŪTINA REGISTRACIJA ČIA.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius