Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Interjero dizainerė pataria: 2016-ųjų dekoro tendencijos

Tamsios spalvos, skirtingų amžių deriniai ir tam tikra netvarka – šios ir kitos dekoro detalės madingos šiais metais. Interjero dizainerė Gintautė Kisieliūtė pataria, į ką reikia atkreipti dėmesį kuriant savo namų aplinką.
Tamsios spalvos interjere
Tamsios spalvos interjere

Tamsių, niūrių tonų naudojimas

Ilgus metus matėme šviesius interjerus, buvo itin išpopuliarėjusios baltos sienos, lubos ir net grindys. O šiais metais pastebime polinkį į tamsesnes, patalpai nuotaiką suteikiančias spalvas. Itin populiarios: tamsiai mėlyna (ang. „navy blue“), anglies, tamsiai žalia (angl. „hunter green“), baklažanų spalvos ir jų tonai. Daug dėmesio skiriama erdvėms, skirtoms poilsiui, privatumui, atsipalaidavimui. Tamsesni atspalviai suteikia patalpai ramią ir jaukią atmosferą.

Tamsios spalvos interjere
Tamsios spalvos interjere

Sena ir nauja samplaika

Skirtingų epochų baldų ir detalių derinimas suteikia erdvėms dinamiškumo. Antikinės detalės perteikia istorinius laikotarpius bei jų šarmą, jaukumą. Itin išpopuliarėjo 5-ojo ir 7-ojo dešimtmečio nuotaikos: žalvariniai akcentai, auksas – metaliniai paviršiai atneš pasiilgto blizgiojo retro įvaizdį, kuris spinduliuoja modernia, tačiau brandžia prabanga.

Seno ir naujo samplaika interjere
Seno ir naujo samplaika interjere

Spalvingos plytelės

Iš mados dar neišeina ir toliau vyrauja skirtingų plytelių deriniai, margi spalviniai sprendimai bei skliautiniai, geometrinės formos bei raštai. Anksčiau daugiau dominavę vonios kambariuose, šiemet jie vis labiau užkariauja virtuves – ir modernias, ir klasikines ar skandinaviško stiliaus.

Spalvingos plytelės
Spalvingos plytelės

Tekstūros

Jau nuo 2000-ųjų, pasibaigus lakoniškojo modernizmo erai, po truputį pradėjusios rastis būstų interjeruose, 2016-aisiais tekstūros ypač karaliaus dizaino srityje. Itin populiarūs ilgo plauko kilimai, kailiai, įvairaus pynimo audiniai, megzti užtiesalai – dar daugiau jaukumo, šilumos ir noro liesti paviršius, prie jų prisiglausti. Dėl tos pačios priežasties taip pat vis labiau populiarėja ne tik švelnūs bei minkšti paviršiai: atsiranda natūralios odos poreikis bei išpopuliarėja urbanistiniam stiliui būdingi rūdžių imitacijos, plieno paviršiai, marmuras, kamštinė danga.

Tekstūros
Tekstūros

Įvairių tradicijų ir kultūrų įtaka

Globalioje visuomenėje, kur viskas tampa ranka pasiekiama, atsiranda vis daugiau eklektikos, todėl natūralu, jog ji įžengia ir į mūsų namus. Labai išpopuliarėjo Turkijos, Maroko, Indijos elementai interjere, jų spalvingi, tekstūriški audiniai bei formos. Taip pat suklestėjo vietinių amatininkų rankų darbo baldų ar dizaino elementų rinka, nes po truputį ieškoma savo kraštą atspindinčios produkcijos, kurios nebus bijoma derinti su baldais ar detalėmis iš egzotiškiausių pasaulio kampelių.

Įvairių tradicijų ir kultūrų samplaika interjere
Įvairių tradicijų ir kultūrų samplaika interjere

Juoda kaip naktis

Panašu, jog juoda spalva įgijo naują formą bei kitokį požiūrį į ją. Anksčiau laikyta niūria, erdves apsunkinančia, mažinančia, šiandien ji dažniau suskamba kaip gaivus akcentas. 2016-ais metais namuose vis dažniau pastebima juodų elementų.

Juoda kaip naktis
Juoda kaip naktis

Kontrastas

Kalbame ne vien apie spalvas: nauja – sena, glotnu – šiurkštu, tamsu – šviesu, matiniai – blizgūs paviršiai ir t.t. Tokie skirting interjero elementai tik pabrėžia vienas kito savybes ir jas išryškina, suteikdami interjerui gyvybės, savitumo, originalumo, žaismingumo.

Kontrastas
Kontrastas

Surežisuota netvarka

Tuščio ir šalto modernizmo era baigėsi. Šiandien žmogų apibūdina ir jo namai, juose esantys daiktai, todėl būstas tampa vis „lengvabūdiškesnis”. Jaukumui bei stiliui perteikti naudojamos detalės, išdėstomos tarsi atsitiktinai, tačiau iš tiesų jos – neatsiejamas bei reikšmingas interjero įvaizdžio variklis. Naujovė – ratukai, rankenėlės, kilputės ant pačių netikėčiausių baldų vietų – tai detalės, tarsi pabrėžiančios gyventojo laisvumą bei internacionalumą.

Surežisuota netvarka
Surežisuota netvarka

Gamta – mūsų dalis

Visi trokštame atsigręžti į gamtą, į natūralumą, todėl namuose vis daugėja žalumos – nuo mažų vazonėlių iki vertikalių sodų, įrengtų balkonų ir net lauko baldų, naudojamų interjeruose. Namuose gausėja ir natūralių medžiagų, taikomų kaip dekoro elementai, pavyzdžiui, mineralų, medžio, nepoliruoto akmens, kristalų, šiaudų ir pan. kompozicijos.

Gamta - mūsų dalis
Gamta - mūsų dalis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius