Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 rugsėjo 8d. 10:29

Įrenginėjant būstą moterys įsitraukia pačios, vyrai viską patiki dizaineriui

„Pilies apartamentai“
Beno Šileikos nuotr. / „Pilies apartamentai“
Būsto įrengimas – įdomus, jaudinantis ir kūrybingas procesas, tačiau ne paslaptis – norint, kad nauja erdvė virstų jaukiais namais, reikia įdėti nemažai pastangų. Dar prieš keletą metų dalinė apdaila renkantis naujos statybos būstą buvo norma, tačiau laikui bėgant tendencija pirkti jau įrengtus butus ar net namus ėmė stipriai augti. Kodėl?

Pasak NT rinkos specialistų, toks jau įrengtų būstų poreikis ėmė didėti siekiant taupyti laiką – žmonės nebenori skirti viso savo laisvalaikio įvairių medžiagų paieškoms, siekia atsisakyti papildomų rūpesčių ir daugelį klausimų patiki savo srities profesionalams.

Kad įrengtų butų rinka tampa vis paklausesnė, rodo ir nekilnojamojo turto vystymo bendrovės „Hanner“ patirtis – tokių butų poreikis labai padidėjęs. „Hanner“ siūlo du skirtingos kainos apdailos variantus. Pirkėjas renkasi iš kelių dizainerių parinktų spalvų, medžiagų, santechninės įrangos ir t. t.. Patvirtinus patikusią apdailą, klientas gali būti ramus, kad darbai bus atlikti laiku, profesionaliai ir kokybiškai. Be to, galime pasiūlyti ir visiškai įrengtus butus su baldais ir net pakabintomis užuolaidomis bei paveikslais. Tik šiuo atveju klientas apdailos nebesirenka, – sako bendrovės valdybos pirmininkas Arvydas Avulis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Arvydas Avulis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Arvydas Avulis

Pagrindinis motyvas laiko taupymas

„Šiuo metu yra dvi tendencijos: viena jų – žmonės nori taupyti laiką, todėl renkasi jau įrengtus butus; kita – jų prioritetas turėti būstą tokį, apie kokį visuomet svajojo, todėl jie resursų neskaičiuoja. Kuri iš jų teisingesnė – vieno atsakymo nėra, tačiau taip, Lietuvoje žmonės vis labiau nori pirkti jau įrengtus butus ir ateityje tas noras tik stiprės“, – 15min pasakojo dizaineris, „Hanner“ organizuojamo „Nacionalinio interjero konkurso“ dalyvis Donatas Každailevičius.

Pasak jo, tokią tendenciją pirmiausia diktuoja finansai ir laiko resursai – įvertinę, kiek laiko užtruks ir kiek pastangų pareikalaus būsto įrengimas, naujakuriai nusprendžia šios naštos nusikratyti. „Norint įsirengti būstą pačiam tai užtrunka mažiausiai pusę metų. Ir jei iš pradžių tai atrodo nedaug, kai darbai stoja – optimizmas baigiasi. Jau nekalbu apie tuos atvejus, kai tikimasi, jog virtuvę pavyks turėti iki Kalėdų, o terminams pailgėjus, šventės apkarsta... Todėl įsikurti naujame bute nors ir tą pačią dieną – didelis privalumas“, – pasakojo D.Každailevičius.

Darbus patikėti galima apdailos standartus turintiems „Hanner“ specialistams: klientas pagal savo pageidavimus gali pasirinkti medžiagas, jam nebereikia rūpintis užsakymų detalėmis, terminais, rangovų koordinavimu. Be to, tokiu atveju galima gauti geresnę kainą ir greitesnį darbų vykdymą.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Donatas Každailevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Donatas Každailevičius

Kita vertus, tokios jau įrengtų butų paieškos turi savų minusų – ne visuomet lengva rasti tokius namus, kokių ieškoma. Esą tai sienos ne taip perskirtos, tai apšvietimas ne toks, gal interjero spalvos nedžiugina, o vietoj išsvajotos vonios – įrengtas dušas. Dizainerio teigimu, pasirinkimas, nors ir nuolat didėja, kol kas dar yra ribotas, o įtikti reikliam, daug asmeninių pageidavimų turinčiam klientui – ne visuomet lengva.

„Į norus pataikyti sunku, tačiau tie, kuriems įtikti sunku, veikiausiai įsirengti nuspręs patys. Vis dėlto yra daug žmonių, kuriems jau įrengtas butas – privalumas, ir taip yra ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje“, – kalbėjo pašnekovas.

Turint aiškią viziją kurti tampa lengviau

Tokiai D.Každailevičiaus nuomonei paantrino ir dizainerė, taip pat „Nacionalinio interjero konkurso“ dalyvė Ana Drutel. Pasak jos, neretai kitose šalyje žmonės net nesvarsto įsigyti butų su daline apdaila, iškart dairosi jau įrengto būsto.

„Dirbau Anglijoje, Italijoje – ten, norint įsirengti būstą pačiam, jis pabrangsta kone tris kartus. Tai pirmiausia lemia laiko sąnaudos ir įvairių medžiagų ieškojimas, važinėjimas po parduotuves, kurios neretai yra už miesto. Lietuvoje esame šiek tiek išlepę – pas mus visos parduotuvės ranka pasiekiamos, norint nusipirkti statybinių medžiagų ar kokį baldą, nereikia važiuoti už miesto ribų“, – 15min sakė A.Drutel.

Dizainerė juokiasi – būsto įrengimas neretai yra lyg antras darbas, todėl reikia numatyti, kad, pavyzdžiui, Vilniuje įsigijus butą maždaug pusmetį dėl jo įrengimo teks skirti po porą valandų po darbo.

Kita vertus, esą labai svarbu turėti viziją, tiksliai žinoti, kam įrengiant naujus namus norima skirti daugiau dėmesio, kur sudėti svarbiausius akcentus. Todėl A.Drutel sako, kad prieš imantis nuo nulio kurti savo būstą, labai sveika pagyventi nuomojamame, o galbūt – kitų šeimininkų įrengtame bute. Tokiu atveju palaipsniui susidaromas bendras vaizdas, pavyksta išgryninti patinkančius, erzinančius dalykus, tampa lengviau sudėlioti savo svajonių namų planą.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ana Drutel
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ana Drutel

„Kai esi jaunas, gyveni su tėvais ir išsikraustai į naujai kuriamą nuosavą būstą, neretai net neįsivaizduoji, kokių spalvų, kokio funkcionalumo norėtum. Jauni žmonės dažnai yra pasimetę, nes neturi patirties, todėl labai sveika pagyventi vienam, su draugais ar antra puse – taip laikui bėgant susidarai įspūdį – ko tu norėtum iš buto, tai labai svarbu“, – kalbėjo dizainerė.

Tačiau ji taip pat tikina – kol kas šiuolaikiškus gyventojų poreikius tenkinančių įrengtų butų rinkoje nėra daug, todėl rasti tinkantį ir patinkantį – ne pati lengviausia užduotis. Kita vertus, jei pavyksta – toks jau įrengtas butas turi daug privalumų: tiek finansinių, tie laiko taupymo.

A.Drutel taip pat pastebi, kad neretai jau įrengtus būstus labiau vertina viengungiai vyrai, o moterys nori pačios prisidėti prie kūrybinio proceso ir drauge su dizaineriais imasi kūrybinių sprendimų įgyvendinimo. „Juokauju, kad jei šeimoje yra moteris – jai neretai būsto įrengimas bus smagus procesas, tačiau jei kuriasi tik vyras – jis linkęs darbus patikėti dizaineriui ir dėl daugelio detalių per daug nesuka galvos“, – pasakojo pašnekovė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

01:27:07
01:32
01:48

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką