Kalėdinis pasiūlymas! Metinė prenumerata dabar tik 9,99 Eur.
Prenumeruoti

Iššūkiu tapusio buto dizainerės: „Niekada aklai nesekame mada“

Nuostabūs senamiesčio vaizdai pro langus, šlaitinės lubos ir didelė, išilgai viso buto einanti terasa – taip ir traukia aplankyti naujame modernios architektūros name, pastatytame istorinio paveldo vietoje – Vilniaus senamiestyje, įrengtą butą.
Vilniaus senamiesčio įkvėptas butas
Vilniaus senamiesčio įkvėptas butas / Lauros Vanagaitytės-Marozienės nuotr.

Šio buto interjero dizainerės Laura Vanagaitytė-Marozienė ir Irena Vanagaitytė-Jankavičienė sako irgi neatsispyrusios įkvepiančiai senamiesčio aplinkai, kuri visada kuria tam tikrą atmosferą. „Siekėme išlaikyti pusiausvyrą tarp seno ir naujo ir sukurti šiuolaikiškų namų aplinką, kurioje derėtų modernios baldų formos ir klasikinės interjero detalės, tekstūros bei apdailos medžiagos – marmuras, žalvaris, aukštos grindjuostės ir tamsaus ąžuolo parketas eglute,“ – darbo pradžią prisimena dizainerės. Anot jų, interjero tendencijos kūrybiniame procese tėra tik vienas iš „ingredientų“, toli gražu ne pagrindinis.

„Kurdamos interjerą, niekada aklai nesekame mada ir neapsiribojame vienu ar kitu stiliumi. Interjero stiliaus pasirinkimą dažniausiai diktuoja pati erdvė ir žmonės, kurie joje gyvens, jų gyvenimo būdas ir poreikiai,“ – tęsia pasakojimą dizainerės ir tuoj pat priduria, kad didžiausiu savo įkvėpimo šaltiniu vadina ir šių namų šeimininkus, kurie labai aiškiai suformulavo savo pageidavimus, tačiau pasitikėjo ir nevaržė kūrybinės laisvės.

Lauros Vanagaitytės-Marozienės nuotr./Vilniaus senamiesčio įkvėptas butas
Lauros Vanagaitytės-Marozienės nuotr./Vilniaus senamiesčio įkvėptas butas

Paklaustos apie kūrybinius iššūkius, su kuriais galbūt teko susidurti projektuojant šio palyginti nedidelio buto erdvę, dizainerės pripažįsta: „Kuriant interjerą nedidelėje erdvėje visada atsiranda iššūkių. Vienas jų buvo suprojektuoti patogią ir funkcionalią virtuvės ir svetainės zoną, kuriai pagal pirminį planą buvo skirta gana nedaug vietos. Dalinės apdailos darbai jau buvo užbaigti ir atitiko užsakovų poreikius turėti tam tikrą kambarių skaičių, todėl esminių erdvės planavimo pakeitimų negalėjome daryti. Dėl buto architektūros ypatumų – aukštų šlaitinių lubų ir nedidelės kvadratūros – visus baldus projektavome ne į plotį, o į aukštį – tokiu būdu atsirado daugiau papildomos vietos daiktams pasidėti. Bene didžiausias iššūkis buvo 6 kvadratinių metrų erdvėje suprojektuoti drabužinę dviem asmenims – savaime suprantama, kad ji taip pat daugiaaukštė.“

Lauros Vanagaitytės-Marozienės nuotr./Vilniaus senamiesčio įkvėptas butas
Lauros Vanagaitytės-Marozienės nuotr./Vilniaus senamiesčio įkvėptas butas

„Svetainės erdvėje pakoregavome tik vieną sieną, kad atsirastų vietos indaujai, tiksliau baldui, kuriame būtų galima „paslėpti“ didelę dalį namų apyvokos daiktų. Tamsiai pilko, dažyto ąžuolo lukšto indauja, suformuota per visą svetainės sieną palei šlaitinių lubų liniją ir dekoruota stiklo ir žalvario detalėmis tapo ne tik funkcionaliu baldu, bet ir išraiškingu svetainės akcentu.“ – pasakojimą tęsia dizainerės.

Patrauklus ir pasirinktų interjero spalvų koloritas: vyrauja keli pilkos spalvos atspalviai – nuo labai šviesaus iki tamsaus. Juos paryškina klasikinės tamsaus ąžuolinio eglute sukloto parketo grindys, balto ir juodo marmuro plytelės, žalvario detalės bei ryškesnės baldų tekstūros. Spalvinę gamą išryškina svetainėje, virtuvėje, miegamajame kabantys skirtingi šviestuvai, atliekantys ne tik bendro apšvietimo funkciją, bet ir veikiantys kaip interjero puošybos akcentas.

Lauros Vanagaitytės-Marozienės nuotr./Vilniaus senamiesčio įkvėptas butas
Lauros Vanagaitytės-Marozienės nuotr./Vilniaus senamiesčio įkvėptas butas

Šviesiai pilka spalva nudažytos ir sienos, ir klasikinės durys su įsprūdomis, ir iki pat lubų einantys virtuvės baldai bei iš bendros erdvės neišskiriamos sieninės spintos. „Neutrali spalvinė gama tapo puikiu pagrindu ryškesniems interjero akcentams ir paveikslams. Pirmieji į šiuos namus atkeliavo žinomo tapytojo Vytenio Lingio paveikslai, ilgainiui atsiras ir daugiau meno kūrinių, kurie įneš į šį interjerą dar daugiau spalvų. Toks ir buvo sumanymas. Vienintelė erdvė, išsiskirianti iš bendro spalvinio konteksto, yra tualeto kambarys – jo sienos ir lubos nudažytos tamsiai žalia spalva, o grindys išklotos ryškiomis akmens masės plytelėmis. Šiuo sprendimu į subtilią, elegantišką aplinką norėjome įnešti šiek tiek žaismingumo,“ – spalvinius interjero sprendimus aiškina dizainerės.

Paprašytos įvertinti šį savo kūrybinį darbą, dizainerės apibendrina: „Sujungusios visus interjero sprendimus, sukūrėme funkciškai komfortišką ir estetišką gyvenamąją aplinką, kurioje palikome vietos ir pačių buto šeimininkų kūrybiškumui, puošiant savo namus meno kūriniais. Labai gaila, kad kol kas žiema ir negalime praverti durų į terasą, kuri tarsi pratęsia namų erdvės interjero stilistiką ir darniai sujungia ją su supančia aplinka.“

Interjero dizainas: Laura Vanagaitytė-Marozienė, Irena Vanagaitytė-Jankavičienė. Interjero dizaino studija "HABITAS".

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aktorius Giedrius Savickas: džiaugiuosi įžiebęs Kalėdų eglę nematančių žmonių mintyse ir širdyse
Reklama
Kalėdas pasitinkantis Linas Adomaitis kviečia „išgirsti“ Kauno miesto Kalėdų eglutę
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką