Dabar populiaru
Publikuota: 2018 spalio 29d. 09:00

Kuriantiems stilingus namus: italų meistro spalvos ąžuolinėms grindims iš „Mastri Toscani“ kolekcijos

„Medžio stilius“ grindys
Projekto partnerio nuotr. / „Medžio stilius“ grindys

Kokios medinių grindų spalvos madingos šiemet? Ar gali būti unikalios, menininko kurtos spalvoms grindims? Ar iš tiesų grindys – viena esminių interjero dalių, todėl verta mąstyti ne tik apie funkcionalumą, bet ir apie stilių? Šie ir panašūs klausimai kyla visiems, įsirengiantiems ar rekonstruojantiems savo būstus.

Italijos peizažų spalvos lietuviškam ąžuolui

Lietuvoje jau beveik dvidešimt metų veikianti įmonė „Medžio stilius“, kurianti ir gaminanti ąžuolines grindis, duris ir laiptus, šį rudenį nudžiugino grindis klosiančius klientus, o architektams ir interjero dizaineriams atvėrė naujas kūrybines galimybes unikalia grindų spalvų kolekcija itališku pavadinimu „Mastri Toscani“ („Toskanos meistrai“). Spalvų kolekcijos autorius – Enrico Piselli, italų dizaineris, išdidžiai pabrėžiantis kilęs iš Toskanos regiono, sėkmingai bendradarbiaujantis su Lietuvos meistrais.

Įmonės gamykloje Vilkijoje 2017 m. pavasarį prasidėjo eksperimentas, kurį šiandien vainikuoja vienintelė tokia Toskanos regiono spalvų kolekcija: vidurio Italijos gamtos įkvėptomis spalvomis padengtas ąžuolas, iš kurio gaminamos grindinės lentos. Taip sukuriamas ypatingas namų stilius ir jaukumas, viešpatauja itališka emocija ir šiluma, Toskanos regionui būdingas saulės nugairintų pievų rusvumas, baltuojantis miestelių aikščių grindinys, derlingos žemės rudumas bei intensyvumas.

„Mes visada į ąžuolą žiūrime kaip į ypatingą, nepakartojamą medį ne tik dėl jo tvirtumo ir ilgaamžiškumo, mes labai tikime jo menine, stilistine ir funkcine verte. Ąžuole gamtos grožis nepakartojamas. O papildžius šiltais, menininko emocija praturtintais autentiškais Toskanos atspalviais, turime nuostabų rezultatą“, – įspūdžiais dalijasi „Medžio stiliaus“ įkūrėjas ir vadovas Giedrius Leliūga.

„Klasika, natūralumas, Toskana, grožis“

Kiekvienoje ąžuolo lentoje matosi rievės, linijos, nėra vienodų, pasikartojančių motyvų, per šimtą metų gyvenimo patirti gamtos išbandymai šiame medyje atsispindi kaip niekur kitur. Kolekcijos spalvų autorius Enrico Piselli sako: „Sujungiu dvi aistras: ąžuolą ir Toskanos gamtos grožį. Su ąžuolu dirbti čia, Lietuvoje, yra ypatinga garbė ir malonumas. Mane žavi Toskanos šiluma ir peizažo koloritas, todėl ir sakau, kad spalvų nekuriu, o imu jas iš gamtos. Bendradarbiaudamas su „Medžio stiliaus“ komanda turiu laisvę kurti, labai kokybišką ąžuolo medieną ir išmanančius darbą Lietuvos kolegas. O rezultatą galiu apibūdinti trumpai: „Classico, Naturale, Toscano, Bello“ (Klasika, natūralumas, Toskana, grožis).

Spalvos yra unikalios, nes kiekviena jų kurta atskirai, naudojant iš Italijos atsivežtus komponentus. Maišant juos su vandeniu ir įvairiais pigmentais, išlaikomas natūralus ąžuolo medienos vaizdas. Autorius akcentuoja, kad spalva neuždengia ąžuolo medienos visiškai, ji palieka matomas ir basomis kojomis juntamas ąžuolo rieves, linijas, visą „gamtos dizainą“. Kolekcija sukurta einant nuo tamsesnės, intensyvios spalvos link šviesesnių, kartais pilkesnių atspalvių. Bet visur matosi pirminis gamtos kūrinys – natūrali ąžuolo faktūra.

VIDEO: Italų dizainerio spalvos Medžio Stiliaus ąžuolinėms grindims

Kolekcijos spalvų pavadinimai taip pat parinkti neatsitiktinai. Autorius kiekvieną spalvą pavadino įkvėpimą jam suteikusios vietovės, miestelio, kalno ar slėnio vardais: „Farnetella“, „Siena“, „Pienza“, „Montalcino“, kt. Kiekvienas, įsirengęs namus, džiaugsis ne tik itališka emocija, bet ir nuostabiosios Toskanos dalele. Kolekcija „Mastri Toscani“ jau visuose „Medžio stiliaus“ salonuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

Daugiau informacijos https://medziostilius.lt

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką