Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 4d. 20:31

Nedideliame bute meistriškai sutalpintas jaukumas ir Maroko elementai

28 kv. metrų ploto butas Šnipiškėse
Jovitos Bingelytės nuotr. / 28 kv. metrų ploto butas Šnipiškėse

Vilniaus Šnipiškių rajone interjero dizainerė nedidelį, 28 kv. metrų ploto butą pavertė tikra ramybės oze, į kurią, tikimasi, kad būsimieji savininkai norės po darbų grįžti. Be to, į vieno kambario butuką, kurio įrengimas atsiėjo maždaug 13–15 tūkst. eurų, pavyko sutalpinti ir egzotiškų Maroko elementų.

Projekto autorė interjero dizainerė Jovita Bingelytė 15min pasakojo, kad butas buvo įrenginėjamas pardavimui, todėl labai sunku nuspėti, kas bus jo gyventojai. Tačiau projektuojant interjerą orientuotasi, kad čia gyvens vienas ar du jauni žmonės.

„Buto vieta ir būsimų savininkų portretas padiktavo išplanavimą bei funkcines zonas. Kadangi plotas nedidelis, reikėjo apgalvoti kiekvieną kampelį, tačiau neapkraunant erdvės nereikalingais baldais ir taip sukuriant jaukius bei funkcionalius namus. Į šį nedidelį buto plotą pavyko sutalpinti atskirą miegamąjį, svetainę su virtuve, patogų koridorių bei erdvų vonios kambarį“, – tikino ji.

Jovitos Bingelytės nuotr./28 kv. metrų ploto butas Šnipiškėse
Jovitos Bingelytės nuotr./28 kv. metrų ploto butas Šnipiškėse

Pasak interjero dizainerės, pagrindinė šio buto interjero idėja – sukurti tokią aplinką, kuri neįpareigotų ir leistų iškart atsipalaiduoti vos grįžus namo po sunkios darbo dienos. Buvo nuspręsta interjere naudoti šiltas šviesias pastelines spalvas, minkštas formas, medžio ir ratano elementus bei kuo daugiau augalų ir gėlių.

Siekiant sutalpinti pačius būtiniausius daiktus į mažą erdvę, bet drauge vizualiai išlaikant erdvumą, didžiausi baldai parinkti šviesūs, kad jie susilietų su sienomis.

„Interjere naudojamos kuo šviesesnės pastelinės spalvos norint sukurti erdvumo ir minkštumo įspūdį, o interjero nuotaikai pabrėžti ir jaukumui suteikti buvo naudojamos ryškesnių spalvų detalės kaip švelniai rožinė, žali atspalviai bei gelsvi medžio tonai“, – sakė J.Bingelytė.

Jovitos Bingelytės nuotr./28 kv. metrų ploto butas Šnipiškėse
Jovitos Bingelytės nuotr./28 kv. metrų ploto butas Šnipiškėse

Kadangi virtuvė ir svetainės zona yra arti viena kitos, virtuvė projektuojama kuo kompaktiškesnė. Interjero detalės, esančios svetainės zonoje, parinktos šiek tiek ryškesnių spalvų, kad nukreiptų dėmesį ir virtuvė tarsi pranyktų erdvėje.

Interjero dizainerės teigimu, valgomojo stalo vieta ir pats stalas taip pat tarsi „išnykę“, stiklinis stalo paviršius ir baltos kėdės šalia lango atspindi nuo lango dar daugiau šviesos ir praplečia erdvę.

Miegamajame kambaryje dėmesys sutelktas į ryškesnes detales ir paveikslus ant sienų bei jaukumo suteikiančius dekoro elementus ant staliuko.

Vonios kambaryje smulkių raštų plytelės panaudotos išskiriant vieną sieną bei paryškinant buto interjero charakterį.

J.Bingelytė sakė, kad, rengiant interjero projektą, teko spręsti klausimą, kaip atvesti ventiliaciją į vonią, mat tai būna viena dažniausiai pasitaikančių problemų rekonstruojant senos statybos butus.

„Norint į vonią atvesti ventiliaciją, reikėtų nuleidinėti lubas miegamajame, tačiau, nenorint dar labiau sumažinti esamų lubų, buvo priimtas sprendimas formuoti nišą aplink lovą, ją tarsi įrėminant ir joje padarant apšvietimą“, – aiškino ji.

Jovitos Bingelytės nuotr./28 kv. metrų ploto butas Šnipiškėse
Jovitos Bingelytės nuotr./28 kv. metrų ploto butas Šnipiškėse

Interjero dizainerė pasakojo, kad interjere panaudojo ir egzotinius kraštus primenančius elementus.

„Nusprendžiau įnešti šiek tiek daugiau Amerikoje ypač populiaraus Boho stiliaus ir jam būdingų egzotinių detalių. Todėl paveiksluose galima pastebėti vaizdus iš Maroko architektūros, marokietiškų plytelių raštus bei tekstilės dominavimą interjere“, – teigė J.Bingelytė.

Paklausus, kuo labiausiai džiaugiasi ar didžiuojasi šiame projekte, dizainerė sakė, kad ji labiausiai džiaugiasi interjere sukurta nuotaika.

„Šiame interjere pavyko sukurti nuotaiką, apie kokią ir svajojau: atsipalaidavimo, truputį bohemos ir pavasariško žaismingumo. Juk interjere svarbiausia yra vidinė būsena, kaip jame jautiesi. Jei žmogui norisi būti toje aplinkoje, vadinasi, interjero dizaineris puikiai atliko savo darbą“, – įsitikinusi Jovita.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:28
03:17
02:11

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką