Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Praktinė mokomoji medžiaga: išsamus natūralaus tinko ir dažų naudojimo pristatymas

Susidomėjimas natūraliais produktais didėja ne tik mitybos, apyvokos srityse, bet ir pastatų priežiūroje bei statybose. Galvojantys apie tinkavimą ir dažymą natūraliomis medžiagomis nuo šiol naudingų žinių šia tema gali pasisemti iš internete laisvai prieinamos informacinės video medžiagos.

Rudenį Kultūros ministerijos organizuoti atviri mokymai „Tinkavimas ir dažymas natūraliomis medžiagomis“ (vykę 2017 m. spalio 25-28 d. Lietuvos liaudies buities muziejuje) sulaukė didelio visuomenės susidomėjimo, rodančio, jog vis daugiau žmonių atsigręžia į natūralius, laiko patikrintus tradicinius sprendimus, tačiau informacijos šiomis temomis dar nėra daug.

Išsamus natūralaus tinko ir dažų naudojimo pristatymas

Keturių valandų trukmės video medžiaga tematiškai sudalinta į 8 dalis.

Siekiant mokymų medžiagą padaryti plačiau prieinama, dalis renginio buvo filmuojama ir patalpinta internete. Keturių valandų trukmės video medžiaga tematiškai sudalinta į 8 dalis, apimančias teorines paskaitas ir praktinius užsiėmimus. Juos vedė ilgametę patirtį turintys meistrai Saulius Jackevičius, Otto Stornes (Norvegija), profesorius habil. dr. Vytautas Levandauskas, Erikas Garšanovas, Ruslanas Aranauskas, Gintaras Markevičius.

Paskaitose ir užsiėmimuose apie natūralų tinką apžvelgiamas istorinis kontekstas, skirtingos tinko rūšys, jų sudėtis, savybės ir naudojimo ypatumai, pristatomi patalpų paruošimo tinkavimui, molinio ir kalkinio tinko naudojimo, taip pat kalkių gesinimo procesai.

Kitose dalyse pateikiama informacija apie natūralius dažus – jų rūšis, sudėtį, privalumus, pigmentus. Nemažai dėmesio skiriama linų sėmenų aliejui, kurio pagrindu gaminami dažai ir kiti produktai. Pristatomas emulsinių, tradicinių švediškų, kalkinių ir molio dažų paruošimas. Papildomai pateikiama informacija apie medienos impregnavimui ir kitais tikslais naudojamą degutą – rodomas išgavimo procesas, kalbama apie jo panaudojimą ir savybes, skirtumus tarp dervos ir deguto.

Metodinė informacija prieinama ir kitomis temomis

Prieš pusantrų metų tos pačios programos dėka surengtas medinių langų ir durų restauravimo mokymų ciklas, kurio metu taip pat paruošta ir jau seniau internete patalpinta metodinė video medžiaga. Joje labai nuosekliai ir praktiškai pristatomi visi šių medinių pastato dalių restauravimo etapai, reikalingi įrankiai ir medžiagos.

Visa VIDEO MEDŽIAGA prieinama Youtube kanale EEA Grants Culture Lithuania paskyroje.

15min multimedijos pasakojimas apie mokymus - ČIA

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius