Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 16, 10:34

Kokius privalumus suteikia šlaitinių stogų šiltinimas purškiamomis poliuretano putomis?

Drastiškai pašokus energetinių resursų kainoms – kelis kartus pabrangus elektrai, dujoms ir net malkoms – ypač svarbu tapo kuo taupiau šildyti namus. Specialistai skaičiuoja, kad daugiausiai šilumos name prarandama pro „kiaurą“ stogą. Ar šiemet dar galime pasiruošti žvarbesniems orams ir apšiltinti stogą, kai už lango jau rudeniška dargana? Ar yra sprendimų, kad be gigantiškų išlaidų šildymui namai būtų šilti ir jaukūs?
Kokius privalumus suteikia šlaitinių stogų šiltinimas purškiamomis poliuretano putomis?
PAGRINDINE / „Šiltinimas365“ nuotr.

Žilvinas Jocius, daugiau kaip 10 metų namų šiltinimo ir sandarinimo sprendimų patirtį sukaupęs bendrovės „Šiltinimas365“ vadovas, vienareikšmiškai atsako, kad naudojant modernias technologijas ir šiuolaikines šiltinimo medžiagas namų stogus galima apšiltinti bet kuriuo metų laiku, net kai jau pliaupia rudeniniai lietūs ar danguje ima sklandyti pirmosios snaigės.

Vienu šūviu – keli zuikiai

„Ir naujų, ir senų namų šlaitinius stogus šiltinti tarp gegnių bet kokiomis oro sąlygomis galima pasitelkus purškiamas poliuretano putas, – pataria apšiltinimo ekspertas. – Jas naudojant pasiekiamas puikus apšiltinimo rezultatas, išsprendžiamos ne tik šilumos praradimo, bet ir kitos problemos.“

Ekspertas akcentuoja, kad naujus ar anksčiau pastatytus šlaitinius stogus šiltinant purškiamomis poliuretano putomis darbai vyksta labai sparčiai, savininkams nereikia rūpintis medžiagų transportavimu ir sandėliavimu. Be to, purškiamos putos užpildo visus tarpelius, nelieka sujungimų, nereikia tvirtinimo elementų, todėl nelieka šalčio tiltelių, kurie neretai pasitaiko stogus šiltinant kitomis medžiagomis. Ne mažiau svarbu, kad purškiamos putos taip pat puikiai prisitaiko prie konstrukcijų nelygumų ir, tinkamai paruošus, gerai prie jų prilimpa.

„Taigi, šlaitinio stogo šiltinimui naudojant purškiamas poliuretano putas, anot garsaus posakio, vienu šūviu nušaunama net keli zuikiai, t. y. pasiekiami kelis naudingi efektai“, – tikina apšiltinimo ekspertas.

Naudojant uždarų porų poliuretano putas sandarumas pasiekimas visu šiltinimo storiu ir nelieka šalčio tiltelių, kuriuose gali kondensuotis drėgmė, pagerėja garso izoliacija. Be to, naudojant šią technologiją ir medžiagas, nėra būtina papildoma garo izoliacija. Tačiau, perspėja Ž. Jocius, nereikėtų painioti sandarumo ir garų izoliacijos: „Atvirų porų poliuretano putoms garų izoliacija būtina, kaip ir šiltinant vatomis“.

Kaip racionaliai apšiltinti ir išnaudoti palėpę?

„Praktika rodo, kad gyventojai vis dažniau nori išnaudoti anksčiau namuose neįrengtas palėpes, tačiau senų pastatų gegnių aukštis reikalauja apšiltinimą daryti ypač sumaniai, kad nesumažėtų įrengiamų patalpų aukštis. Šiltinimui naudojant purškiamą uždarų porų poliuretaną aukščio nuostolių yra išvengiama ar jie minimalūs, – pataria apšiltinimo ekspertas. – Taip pat reikia prisiminti, kad purškiamas putas galime naudoti net ypač sudėtingų konstrukcijų šlaitiniams stogams patikimai apšiltinti. Tačiau kreipiantis dėl šlaitinio stogo apšiltinimo darbų purškiamomis poliuretano putomis labai svarbu įsitikinti, ar paslaugas teikiantys darbuotojai yra tinkamos kvalifikacijos, pasiteirauti, kokius šiltinimo projektus jie jau yra įgyvendinę, kokių atsiliepimų sulaukę.“

„Šiltinimas365“ nuotr./Kokius privalumus suteikia šlaitinių stogų šiltinimas purškiamomis poliuretano putomis?
„Šiltinimas365“ nuotr./Kokius privalumus suteikia šlaitinių stogų šiltinimas purškiamomis poliuretano putomis?

Ž.Jocius atkreipia dėmesį, kad tais atvejais, kai yra pakankamas gegnių aukštis, galima naudoti kombinuotą apšiltinimo variantą: atvirų porų poliuretano putas padengiant pakankamą sandarumą ir garų izoliaciją užtikrinančiu purškiamų uždarų porų poliuretano putų sluoksniu. Tokia apšiltinimo kombinacija bus pigesnė nei naudojant tik uždarų porų poliuretano putas, tačiau apšiltinimo medžiagų sluoksnis bus storesnis. Beje, norint pasiekti tą patį apšiltinimo efektą uždarų porų poliuretano putų sluoksnio reikia 22 cm storio, o atvirų porų poliuretano putų – 37 cm (tokio storio būtų naudojamas ir polistireno putplastis ar vata).

„Susiruošusiems apšiltinti savo namų šlaitinius stogus primenu, kad, siekiant išvengti galimų problemų dėl garų kondensavimosi šiltinimo sluoksnyje ar šalčio tilteliuose, būtina didesnė darbus atliekančių specialistų patirtis bei gilesnės žinios“, – teigia ilgametę patirtį sukaupęs šiltinimo sprendimų ekspertas.

Atvirų ir uždarų porų poliuretano putos: savybės ir panaudojimas

„Suplanavusiam apšiltinti savo namus purškiamomis poliuretano putomis būtina išsiaiškinti, kuo skiriasi atvirų ir uždarų porų poliuretano putos, kokios jų savybės, kurios kokiems tikslams tinka“, – akcentuoja Ž.Jocius.

Anot jo, nesąžiningi ir nekompetentingi pardavėjai dažnai sąmoningai klaidina žmones priskirdami uždarų porų poliuretano putų privalumus atvirų porų putoms, o uždarų porų poliuretano prastesnes garso izoliacines savybes priskirdami atvirų porų poliuretano putoms.

„Šiltinimas365“ nuotr./Kokius privalumus suteikia šlaitinių stogų šiltinimas purškiamomis poliuretano putomis?
„Šiltinimas365“ nuotr./Kokius privalumus suteikia šlaitinių stogų šiltinimas purškiamomis poliuretano putomis?

„Iš pradžių, atsižvelgiant į jų savybes, uždarų porų poliuretano putos buvo naudojamos šiltinimui, o atvirų porų – garso izoliacijai. Per keletą metų, renkantis mažesnę kainą ir vadovaujantis klaidingu teiginiu, kad visom poliuretano putoms nereikia garo izoliacijos, atvirų porų poliuretano putos užėmė didesnę šiltinimo rinkos dalį palyginti su uždarų porų putomis. Trumpai tariant, atvirų porų poliuretano putas pagal savybes galima lyginti su vatomis, todėl sprendimai turi būti kaip šiltinant vata, o uždarų porų poliuretano putas reikia lyginti su PIR ar fenolio putų plokštėmis – jos sandarina, sukuria garo barjerą, taupo vietą.“

Uždarų ir atvirų porų poliuretano putos turi skirtingas savybes. Uždarų porų poliuretano putų daugiau kaip 90 procentų sudaro celėse uždarytos inertinės dujos, jų tankis – daugiau kaip 36 kg/m3 – tai kietos, sunkiai pirštu įspaudžiamos putos, vieno sluoksnio storis 1,5–3 cm. Atvirų porų poliuretano putos yra minkštos ir elastingos, tankis 8–12 kg/m3, jos primena poroloną. Užpurkšto sluoksnio storis 15–25 cm. Siekiant įsitikinti, kurias putas naudoja apšiltinti jūsų namui, reikia prašyti pateikti eksploatacinių savybių deklaraciją ir lyginti produktų markiruotę su dokumentais.

Patirtis sukaupta, bet klientus saugo ir draudimas

Jis taip pat būtinai pataria išsiaiškinti, kaip, paprastai tariant, bus apšiltinama viena iš sudėtingiausių konstrukcinių namo dalių tarp sienos ir stogo, t. y. konstrukcija virš murloto, į kurį remiasi stogo gegnės. Pavyzdžiui, „Šiltinimas365“ specialistai viename iš namų, kur nebuvo reikiamo šiltinimo aukščio, siekdami sumažinti galimą šalčio tiltą ir garų kondensaciją šiltinimo medžiagoje bei garantuoti sandarumą, tarpą virš murloto užpildė uždarų porų poliuretano putomis, sujungdami jas su sienos šiltinimu.

„Šiltinimas365“ nuotr./Kokius privalumus suteikia šlaitinių stogų šiltinimas purškiamomis poliuretano putomis?
„Šiltinimas365“ nuotr./Kokius privalumus suteikia šlaitinių stogų šiltinimas purškiamomis poliuretano putomis?

„Visada teiraukitės, kas ir kaip kompensuos stogo perdarymo darbus, jei dėl netinkamai atliktų apšiltinimo darbų kiltų bet kokios problemos, – perspėja „Šiltinimas365“ vadovas. – Turėdami ilgametę patirtį galime teigti, kad didžioji dalis statybinio broko atsitinka dėl priimto neteisingo sprendimo bei nesilaikant darbų technologijos. Glaudūs mūsų komandos ryšiai maksimaliai padidina visų darbuotojų asmeninę atsakomybę už galutinį rezultatą, todėl klausimų dėl atliktų darbų kokybės kyla ypač retai. Ir jei spręsti atsiradusiai problemai neužtektų mūsų pastangų ar lėšų, esame savo veiklą apdraudę draudimo kompanijoje, kuri kompensuotų mūsų klientų patirtą žalą.“

Naudodami šiuolaikines technologijas ir medžiagas „Šiltinimas365“ specialistai namo konstrukcijų šiltinimo darbus bet kur Lietuvoje atlieka ištisus metus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką