Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 20d. 16:34

Modulinės sienos – investicija į kokybiškus ir ilgaamžius namus

Modulinės sienos
Asmeninio albumo nuotr. / Modulinė statybos technologija populiarėja Lietuvoje

Šiuolaikinės statybų technologijos yra pažengusios taip toli, kad, žmogui teisingai pasirinkus pastato struktūrą, sklype statinys gali iškilti vos per keletą savaičių ar netgi dienų. Darbo jėga brangsta, tačiau gerokai sutrumpėjo statybos darbų laikas, įvairesniu virto ir pats statybos procesas, kuriam naudojamos medžiagos sulig kiekviena diena tampa vis kokybiškesnės ir ekologiškesnės, o technologijos – modernesnės.

Viena tokių, kasmet sulaukiančių vis didesnio tiek investuotojų, tiek įprastų vartotojų susidomėjimo – modulinė statybos technologija.

Modulinių elementų namai pamažu tampa standartu namų statyboje, kadangi, anot nekilnojamojo turto (NT) srities ekspertų, prieš tradicinę statybą pasižymi daugeliu pranašumų.

Tarp jų – statybos laiko sutrumpėjimas, mažesnis atliekų kiekis, aukštesnė surinkimo kokybė ir netgi galimas finansinių išteklių taupymas.

Statybų procesą spartinantis modulis

Modulis – plokščias arba tūrinis pastato elementas, pagamintas gamykloje ir pristatomas tiesiai į statybų aikštelę, kurioje iš vieno ar daugiau tokių pačių sudedamųjų elementų yra surenkamas pastatas.

Šiuo moderniu statybos būdu nauji namai iškilti gali netgi perpus greičiau negu pasikliaujant tradicinės statybos būdais.

„Moduliai dažniausiai surenkami iš sieninių skydų ir pristatomi į statybvietę kaip tūriniai elementai. Modulinė statyba apima statybos elementų projektavimo, paruošimo, apdirbimo, transportavimo ir surinkimo procesą, skirtą greitai objekto statybai vietoje“, – 15min pasakoja statybų rinkos ekspertų – modulines sienas statančios „Icos.lt“ įmonės vadovas Pavelas Pozniakovas.

Asmeninio albumo nuotr./Iš modulinių elementų surenkamas namas
Asmeninio albumo nuotr./Iš modulinių elementų surenkamas namas

Skirtingi karkasai – skirtingi tipai

Anot NT srityje veikiančios įmonės vadovo, moduliai skiriami į keturis pagrindinius tipus. Šie elementai gali būti gaminami iš medinio ar metalinio karkaso, monolitinio gelžbetonio arba surinkti iš mišrių medžiagų.

„Medinio karkaso moduliai yra pagaminti iš medinio karkaso su apšiltinimo medžiaga ir skirti vieno arba dviejų aukštų statinio statybai. Antrojo tipo – iš metalo karkaso gaminami moduliai – dažniausiai būna erdviniai, konteinerinio tipo. Yra galimybė mudulinius konteinerius gaminti su pilna inžinerine sistema ir apdaila. Tuo tarpu monolitinio gelžbetonio sienos skirtos daugiaaukščių namų statybai, stendinės gamybos technologijos būdu pagaminami gamykloje su juose jau suformuotomis angomis. Ketvirtojo tipo – mišrios modulinės sienos – gaminamos iš medžio betono blokelių „Durisol“, klijuojant juos specialiais poliuretano klijais. Gamybos metu prie surinktos Durisol blokelių sienos priklijuojama reikiamo storio šilumos izoliacija, kurios storis atitinka norimą energinę klasę, t. y. A, A+ arba A++. Išgaunama lengva, liktinio klojinio tuščiavidurė siena su suformuotomis angomis, užarmuota metaliniais karkasais“, – detalizuoja P.Pozniakovas.

Fasadinės modulinės sienos į objektą atvežamos apšiltintos, statybos aikštelėje būna sumontuojamos ir išramstomos, o uždaras sienų kontūras užpildomas betonu. Tokiu būdu išgaunama vienalytė tvirta, šilta gelžbetoninė siena

Vienbučio namo pirmas aukštas sumontuojamas ir betonu užpilamas ant jau paruošto pamato per 1–2 dienas.

Apšildomi ir izoliuojantys garsą

Pirmieji trys modulių variantai jau senokai žinomi ir sparčiai naudojami statybvietėse Lietuvoje, tuo tarpu mišrusis modulinių sienų tipas dar sąlyginai naujas, tad apie jį žinoma nedaug.

„Tęsiant mišrių modulinių sienų temą, reikėtų paminėti, jog patys medžio drožlių „Durisol“ blokeliai jau savyje turi šilumos varžą. Sienos turi suprojektuotą ištrauktą šiltą angokraštį, kuris garantuoja lango statymą šiltoje zonoje, tokiu būdu išvengiant šilumos tiltelio. Be to, daugiabučių namų statytojams siūlome modulines „nešančias“ sienas tarp butų su garso izoliacija nuo 56 iki 63 dB“, – proceso detales ir galimybes atskleidžia vieno iš modulinių sienų statytojų šalyje – įmonės „Icos.lt“ – vadovas P.Pozniakovas.

Asmeninio albumo nuotr./Modulinė siena, sudaryta iš „Durisol“ medžio drožlių blokelių
Asmeninio albumo nuotr./Modulinė siena, sudaryta iš „Durisol“ medžio drožlių blokelių

Kodėl sienos gaminamos ne statybvietėje?

Statybų sektoriaus specialistas neabejoja modulinės statybos pranašumais prieš tradicinės statybos būdus.

„Modulinė konstrukcija – tai gerai suprojektuota ir apgalvota gamybos sistema, išskirianti tuo, jog svarbiausi namo elementai – sienos – įrenginėjamos uždarose gamyklos patalpose, po stogu, išvengiant atmosferos poveikio, o ne statybvietėje, kur sąlygos sunkiai kontroliuojamos, kur „šlubuoja“ sienų geometrija, jų armavimas, mūrijimo technologijos išlaikymas. Gamyklos patalpose kontroliuojama ir palaikoma tam tikra vidaus oro temperatūra, tad medžiagos, iš kurių gaminamos sienos, neprisigeria drėgmės ir neišsausėja. Negana to, kiekvienas namas pirmiausia suprojektuojamas 3D modeliavimo sistemoje „BIM“, kuri padeda išvengti projektavimo klaidų ir leidžia tiksliai apskaičiuoti laikančiąsias konstrukcijas, – patikina su „Icos.lt“ įmone bendradarbiaujantis atestuotas konstruktorius Valerij Bezborodyj. – Sakykime taip: užsisakę modulines sienas, gaunate visiškai paruoštą projektą tvirtam namui, arba „namo dežutę“, sutaupote brangų savo ir statybininkų laiką bei optimizuojate visą statybos procesą į vieną sistemą.“

Asmeninio albumo nuotr./Statybvietėje
Asmeninio albumo nuotr./Statybvietėje

Nepūva, nedega, neteršia aplinkos ir saugo sveikatą

Kokybė ir laikas – nenuginčijamai pagrindiniai modulinių konstrukcijų privalumai ir faktoriai, labai svarbūs apie svajonių namus galvojantiems, daugiabučio ar komercinių patalpų statybas planuojantiems užsakovams.

Jie statybų procesą gali pradėti bet kuriuo metu laiku ir mėgautis gyvenimu kokybiškuose, ilgaamžiuose namuose neilgai trukus – vienbučio namo pirmas aukštas sumontuojamas ir betonu užpilamas ant jau paruošto pamato per 1–2 dienas.

Modulinių sienų konstrukcijos – ne tik nedegios, REI 240 atsparumo ugniai klasės, bet ir dėl unikalių „Durisol“ savybių sukuria puikų vidaus patalpų mikroklimatą, tinka alergiškiems žmonėms, o dėl didelės sienų akumuliacijos dar ir palaiko šilumą arba vėsumą namuose.

„Dėl medienos skiedrų „mineralizacijos proceso“ šie moduliniai produktai nepūva ir nedega. Nepamirškime, kad po „mediniu gaubtu“ „slepiasi“ gelžbetoninė siena. „Icos“ produktai daro teigiamą poveikį gyvenamojo būsto kokybei ir patalpų mikroklimatui. Sienos iš medžio drožlių blokelių „kvėpuoja“: sugeba praleisti vandens garus, o prireikus – absorbuoti juos „atiduodamos“ į vidų, taip reguliuodamos kambarių klimatą ir gerindamos oro kokybę. Dėl mineralizacijos procese padidinto pH sienose naudojamos medžiagos nepuola pelės ar kiti graužikai bei kenkėjai. Sienų kvėpavimas užtikrina, kad jose niekada nesusiformuos pelėsis. Be to, blokelių gamybos metu nenaudojamas produkto priverstinis džiovinimas, todėl nėra deginimo proceso, į aplinką neišskiriamas anglies dioksidas, o gamybinės atliekos yra grąžinamos atgal į gamybos procesą“, – patikino modulines sienas statančios „Icos.lt“ įmonės vadovas P.Pozniakovas.

Asmeninio albumo nuotr./Pavelas Pozniakovas ir Valerij Bezborodyj
Asmeninio albumo nuotr./Pavelas Pozniakovas ir Valerij Bezborodyj

Profesionalai suteiks garantiją, kokybę ir nekainuos brangiau

Modulinėse sienose esančios gelžbetonio konstrukcijos užtikrina pastato ilgaamžiškumą, stabilumą bei suteikia galimybę statyti funkcionalias įvairaus storio ir formų sienas, prisitaikančias prie dizainų įvairovės.

Sienos iš medžio drožlių blokelių „kvėpuoja“: sugeba praleisti vandens garus, o prireikus – absorbuoti juos.

Tokio tipo konstrukcijos naudojamos pastatų „laikančioms“ sienoms (vienbučiams, daugiabučiams), tarpbutinėms pertvaroms, sienoms žemiau pirmojo aukšto (rūsiams, automobilių stovėjimo aikštelėms) bei kelio garso barjerams.

„Galima sakyti, jog baigėsi laikai, kai namą statantis žmogus ieškojo profesionalių statybininkų, kurių nūdieną atrasti nebe taip ir paprasta, jam teko dairytis pigesnių medžiagų, o proceso eigoje – dar ir kontroliuoti visus darbus. Geriausias patarimas šių dienų žmogui būtų toks: palikite statybos darbus savo srities žinovams, kurie už tuos pačius pinigus pasiūlys ne tik kokybiškesnį, bet protingesnį ir greitesnį variantą su garantija“, – drąsiai svajonių būsto link su technologijomis koja kojon žengti pataria tik ką gyvenamųjų namų kvartalo statybas sostinėje užbaigusiai „Icos.lt“ vadovaujantis P.Pozniakovas.

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Ypatingos

06:42
10:09

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką