Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 31d. 12:08 , atnaujinta: 2018 sausio 31d. 12:50

Aiškėja, kaip atrodys Vilniaus nacionalinis stadionas – bus deramasi su „Icor“

Komplekso vizualizacija
Komplekso vizualizacija

Nacionalinio stadiono konkurse vienintelė likusi koncerno „Icor“ (buvęs „Rubicon Group“) valdoma inžinerinių produktų ir sprendimų bendrovė „Axis Industries“ Vilniaus savivaldybėje pristatė komplekso ir nacionalinio futbolo stadiono preliminarų pasiūlymą. Skelbiama, kad, iš konkurso pašalinus antrąjį dalyvį, bendrovę „Vilniaus nacionalinis stadionas“, projekto reikalavimus atitikęs dalyvis yra kviečiamas dalyvauti kitame etape. Iš konkurso pašalintos įmonės vadovas teigia, kad sprendimą planuojama skųsti komisijai, o jei sulauks neigiamos išvados – teismui.

Antradienį daugiafunkcio komplekso komisijai prisistatė pasiūlymą pateikęs konsorciumas, kurį sudaro kompanijos „Axis Industries“, „Venetus Capital“ ir „Kauno arena“, bendradarbiaujančios su tarptautine architektų kompanija „Populous“ ir lietuviais „Cloud architektai“. Pasiūlymą pristatė architektas iš Didžiosios Britanijos Damonas Lavelle.

„Pagrindinis mūsų uždavinys – užtikrinti, kad milžiniškos sporto ir socialinės infrastruktūros projektas būtų tvarus, gyvybingas ir veikiantis, orientuotas į kokybiškas paslaugas. Siekiame, kad neliktų ateičiai užprogramuotų problemų“, – pranešime spaudai cituojamas konsorciumo atstovas Julius Dovidonis.

Konsorciumo teigimu, projektą būtų įmanoma įgyvendinti už 79,9 mln. eurų, futbolo stadiono kaina sudarytų 33,8 mln. eurų. Komplekso projektavimas turėtų užtrukti apie metus, statybos – dar dvejus ir 22 metus valdytų objektą.

„Po Komisijos vertinimo, projekto reikalavimus atitikęs dalyvis yra kviečiamas dalyvauti kitame etape, kurio metu turės parengti ir pateikti jau išsamius projekto pasiūlymus: Daugiafunkcio komplekso detalizuotą urbanistinį ir architektūrinį sprendinį, finansinės veiklos modelį ir komercinės veiklos verslo planą. Šis pasiūlymas bus vertinamas iki birželio vidurio, vėliau prasidės oficialios derybos su potencialiu stadiono statytoju. Koncesijos sutarties pasirašymas, įvykus deryboms ir parengus paraišką ES finansavimui gauti, numatytas 2019 metų vasarą“, – rašoma pranešme spaudai.

Komplekso vizualizacija
Komplekso vizualizacija

Ant Šeškinės kalno iškils milžiniškas kompleksas

Pagal „Icor“ siūlymą, ant Šeškinės kalvos turėtų iškilti 15 tūkst. sirgalių talpinantis nacionalinis stadionas su futbolo aikšte ir stogu tribūnoms.

Taip pat 22 hektarų teritorijoje šalia prekybos centro „Akropolis“, vietoje dabar stūksančių betono griaučių, ketinama įgyvendinti daugiafunkcę infrastruktūrą, skirtą ikimokyklinio ugdymo, neformaliojo švietimo ir sveikatinimo paslaugoms teikti, kultūros, komunikacijos ir informacijos centrui, sporto muziejui, masiniams kultūros ir sporto renginiams.

Konkurso rengėjai Ukmergės ir Ozo gatvių sankirtoje numatė ne tik konkrečius daugiafunkcio komplekso objektus, bet ir būsimus jų plotus. Čia ketinama pastatyti ir 300 vaikų talpinantį darželį, kurio pastato plotas sudarys 3,7 tūkst. kv. metrų, lauko teritorija – 2,3 tūkst. kv. metrų, o kaina – 3,6 mln. eurų.

Neformaliojo ugdymo veiklai skirtas 56 tūkst. kv. metrų objektas, kuris po savo stogu sutalpins 6 krepšinio aikšteles, rankinio ir futbolo sales, kurių bendras plotas – 7 tūkst. kv. metrų. Čia bus įrengtos 1,7 tūkst. kv. metrų ploto meninės ir sportinės gimnastikos, 500 kv. metrų bokso, imtynių ir fizinio pasirengimo salė. Šiame pastate veiks ir administracinės 1,1 tūkst. kv. metrų patalpos.

Vilniaus miesto savivaldybės nuotr./Savivaldybėje – daugiafunkcinio komplekso ant Šeškinės kalvų vizualizacijos pristatymas
Vilniaus miesto savivaldybės nuotr./Savivaldybėje – daugiafunkcinio komplekso ant Šeškinės kalvų vizualizacijos pristatymas

Šalia taip pat numatyta įrengti UEFA reikalavimus atitinkančias tris futbolo aikštes, kurių bendras plotas sudarys 32 tūkst. kv. metrų. Taip pat iškils lengvosios atletikos stadionas, atitinkantis visus IAAF reikalavimus, su 3 tūkst. sėdimų vietų žiūrovams. Šio stadiono plotas – 14 tūkst. kv. metrų. Šių objektų statybai numatyta skirti 16,4 mln. eurų.

Suplanuotas ir Kultūros ir ugdymo centras ir biblioteka, kurių plotas sudarys 1,6 tūkst. kv. metrų. Čia numatytos ir konferencijų salės, kuriose tilps apie 1,5 tūkst. renginių dalyvių. Šio objekto statyboms numatyta beveik 4,6 mln. eurų. Nacionalinis sporto muziejus turės 10 salių, bus 1,5 tūkst. kv. metrų ploto, jo kaina – 4,2 mln. eurų.

Bendrai naudojamai infrastruktūrai įrengti numatyta 11 mln. eurų, kitoms būtinos išlaidoms – dar apie 3,2 mln. eurų.

Po ilgamečių, tačiau neužbaigtų, statybų šiandien daugiafunkcio komplekso vietoje yra išlikusi ankstesnio projekto betono griaučių struktūra, kuri apsunkina komplekso statybas.

Antras dalyvis buvo pašalintas

Antrojo dalyvio – bendrovės „Vilniaus nacionalinis stadionas“ projekto Vilniaus savivaldybės komisija nusprendė nepriimti, nes šie pateikė savo pasiūlymą ne per viešųjų pirkimų sistemą, o atnešė voke. Bendrovės vadovas Renatas Načajus tuomet teigė skųsiantis daugiafunkcio komplekso komisijos sprendimą.

„Vilniaus nacionalinis stadionas“ vizija
„Vilniaus nacionalinis stadionas“ vizija

Komisija nustatė, kad vienas dalyvių – „Vilniaus nacionalinis stadionas“ – netinkamai pateikė preliminarų pasiūlymą. Savivaldybės teigimu, pasiūlymas konkursui buvo pateiktas, tačiau darbo grupę konsultuojantys Centrinės projektų valdymo agentūros ekspertai, taip pat Viešųjų pirkimų tarnyba pateikė kitokią nuomonę – „Vilniaus nacionalinis stadionas“ pasiūlymą pateikė netinkamai, nes pagal konkurso nustatytas sąlygas pasiūlymas turėjo būti pateiktas elektroniniu būdu centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje, o ne popieriniuose dokumentuose.

Komisija nepatikėjo, kad R.Načajaus bendrovė galėjo susidurti su techniniais nesklandumais bandydama pateikti projektą konkursui, nors taip teigė R.Načajus. Komisijos rašte teigiama, kad buvo kreiptasi į Viešųjų pirkimų tarnybą bei Centrinę projektų valdymo agentūrą – šios patikino, kad sutrikimų sistemoje nebuvo. Todėl pasiūlymą popierine forma Komisija laiko nepateikta ir grąžino.

Nacionalinio stadiono konkursą komisiją sudaro Vilniaus miesto savivaldybės administracija, Kūno kultūros ir sporto departamentas, Vidaus reikalų ministerijos atstovai, VšĮ „Investuok Lietuvoje“ ir VšĮ „Centrinė projektų valdymo agentūra“ ekspertai.

Sprendimą planuoja skųsti teismui

Iš konkurso pašalintos bendrovės „Vilniaus nacionalinis stadionas“ vadovas Renatas Načajus žiniasklaidai atsiųstame komentare teigia, kad kvietimo iš komisijos pristatyti savo preliminarų pasiūlymą negavo, todėl antradienį vykusiame uždarame posėdyje nedalyvavo. Anot jo, dėl komisijos sprendimo yra ruošiama pretenzija, kuri šiame etape bus teikiama komisijai.

„Jei sulauksime neigiamo komisijos atsakymo, šis bus skundžiamas teismui. Skundžiamas komisijos sprendimas yra grindžiamas VPT ir CPVA neigiamomis išvadomis, kurių turinys mums iki šiol nėra atskleistas, nors beveik prieš savaitę prašėme komisijos kaip įmanoma skubiau pateikti mums šiuos dokumentus, kad rengdami skundą galėtumėme tinkamai atsakyti į juose išdėstytus motyvus.

Vienas dalyvis nacionalinės reikšmės infrastruktūrinio projekto konkurse – tikrai nėra išeitis, palankiausia visuomenei. Šiame etape buvo teikiami tik preliminarūs neįpareigojantys pasiūlymai, kuriuos tolimesniame etape reikės detalizuoti. Vadinasi, iškart panaikinus bet kokią galimą konkurenciją, komisija ne tik atsisako viešų diskusijų, koks projektas yra aktualus lietuviams bei kaip racionaliausiai panaudoti valstybės lėšas, bet ir įrodo nekreipianti dėmesio į kokybišką pasiūlymo turinį“, – sako R.Načajus.

Bendrovė „Vilniaus nacionalinis stadionas“ stadiono kompleksą siūlo pastatyti už 77,8 mln. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:04
01:07
01:24

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką