Dabar populiaru
15min be reklamos

Aiškėja, kaip po rekonstrukcijos atrodys Studentų skveras Kaune

Šią vasarą neatpažįstamai pasikeitus Vienybės aikštei, miesto puošmena tapusi erdvė netrukus išsiplės ir kitapus K.Donelaičio gatvės, – čia esantis Studentų skveras sulauks ryškių pokyčių. Vieni pagrindinių akcentų – žaliosios zonos, specialus apšvietimas, nauja granito danga ir patogios vietos laisvalaikio susitikimams. Studentų ypač mėgstamą erdvę planuojama atnaujinti iki 2022 metų pavasario.
Studentų skvero rekonstrukcija
Studentų skvero po rekonstrukcijos vizualizacija / Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Kaip informuojama Kauno miesto savivaldybės pranešimu spaudai, dar 2013 metais Kauno miesto taryba pritarė studentų siūlymui pietinei Vienybės aikštės daliai, esančiai tarp Kauno technologijos ir Vytauto Didžiojo universitetų centrinių rūmų, suteikti Studentų skvero pavadinimą.

Kauno miesto savivaldybės nuotr./Studentų skvero po rekonstrukcija vizualizacija
Kauno miesto savivaldybės nuotr./Studentų skvero po rekonstrukcija vizualizacija

„Paprastai tariant, Studentų skveras po rekonstrukcijos stilistiškai suvienodės su šiaurine Vienybės aikštės dalimi, nes ir istoriškai, ir faktiškai tai yra viena bendra aikštė, kurią skiria K.Donelaičio gatvė“, – aiškino projekto autorius architektas Rimantas Giedraitis.

Pasak specialistų, akademinės bendruomenės pamėgtos 5 tūkst. kv. metrų ploto erdvės infrastruktūra – nusidėvėjusi ir jau kuris laikas prašėsi permainų.

„Dabar tarsi turime aikštę, perskeltą į dvi dalis, kur vaizdas skiriasi kaip diena ir naktis. Šią nelygybę ištaisysime. Tikslas – viską sutvarkyti iki 2022 metų, kuomet Kaunas taps Europos kultūros sostine. Tikimės, kad iš pagrindų atnaujintas Studentų skveras savo funkcionalumu ir estetine išvaizda niekuo nenusileis tarptautinį įvertinimą pelniusiai gretimai erdvei anapus K.Donelaičio gatvės“, – teigė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Kauno miesto savivaldybės nuotr./Studentų skvero po rekonstrukcija vizualizacija
Kauno miesto savivaldybės nuotr./Studentų skvero po rekonstrukcija vizualizacija

Išlaikys bendrą stilistiką

„Giedraitis & architektai“ biuro vadovas R.Giedraitis ir jo vadovaujama komanda jau po savaitės (sausio 6 dieną) visuomenei išsamiai pristatys parengtus projektinius pasiūlymus bei lauks kauniečių pastabų. Atsižvelgus į jas, bus pradėtas rengti techninis projektas.

Pasak Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus Viliaus Šiliausko, sėkmingai užbaigus techninio projekto rengimo procedūras, rangos pirkimą planuojama pradėti jau pavasario pradžioje.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Vienybės aikštė Kaune
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Vienybės aikštė Kaune

Planuojama, kad atsinaujinusioje erdvėje bus ryškiai matomos žaliosios zonos su augalų apšvietimu, taip pat jaukios terasos su suoliukais tarp jų. R.Giedraitis pabrėžia, kad skvere bus naudojamos tos pačios apdailos medžiagos kaip Vienybės aikštėje – granito plokštės bei šviesus betonas, tad Studentų skveras stilistiškai atkartos tai, ką jau spėjo pamėgti kauniečiai ir miesto svečiai kitoje gatvės pusėje.

Daugiau vietos laisvalaikiui

Kaip numatyta projekte, Studentų skveras išsiskirs kokybišku visos teritorijos apšvietimu, taip pat numatytos kelios vietos skulptūroms.

„Bus išsaugoti visi šioje teritorijoje esantys medžiai, taip pat numatytos vietos gausesniems studentų sambūriams – tiek ant mobilių lauko baldų, tiek ant ilgų suolelių“, – pasakojo architektas.

Kauno miesto savivaldybės nuotr./S.Daukanto gatvė
Kauno miesto savivaldybės nuotr./S.Daukanto gatvė

Tuo tarpu į skverą „atsiremiančios“ S.Daukanto gatvės rekonstrukcija jau įpusėjo. Atšilus orams bus baigta kloti granitinė danga, užpildomi plokščių siūlių tarpai. Visus darbus S.Daukanto gatvėje ketinama baigti iki 2021 metų vidurio.

Pristatymas – nuotoliniu būdu

Viešas projekto pristatymas vyks sausio 6 dieną nuo 16 valandos nuotoliniu būdu prisijungus prie nuorodos: http://bit.ly/skveropristatymas.

Iš anksto susipažinti su projektiniais pasiūlymais galima Kauno savivaldybės interneto svetainėje: http://bit.ly/projektiniaipasiulymai, paieškos langelyje įvedus: „Vienybės aikštė“.

Motyvuotas pastabas ir pasiūlymus dėl projektinių pasiūlymų sprendinių galima teikti projektuotojui iš anksto paštu (V.Putvinskio g. 17-4, LT-44243, Kaunas) arba el. paštu (direktorius@g-architektai.lt). Daugiau informacijos telefonu: +370 699 11770.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką