Dabar populiaru
15min be reklamos

Ant Nemuno kranto Kaune pradedamos gyvenamųjų namų komplekso statybos

Kairiajame Nemuno krante, H. ir O. Minkovskių gatvėje, „SBA Urban“ pradeda išskirtinio gyvenamųjų namų komplekso statybas. Šalia Nemuno salos esančioje teritorijoje jau startavo sklypo tvarkymo darbai. Planuojama, kad pirmųjų dviejų daugiabučių statybos bus baigtos, o naujakuriai galės pradėti kurtis jau kitų metų pradžioje, – informuojama „SBA Urban“ pranešimu spaudai.
Ant Nemuno kranto Kaune išdygs gyvenamųjų namų kompleksas
Ant Nemuno kranto Kaune išdygs gyvenamųjų namų kompleksas / „SBA Urban“ nuotr.

„Pirmojo etapo investicijos į išskirtinę teritoriją, kuri apjungs Kauno Centro ir Senamiesčio gyvybę su gamtos teikiamais privalumais, sieks apie 15,5 mln. eurų.

Gavus statybų leidimus ir baigus kitas būtinas procedūras, šią unikalią miesto erdvę aktyviai rengiame statybos darbams. Gegužę pradėsime įrenginėti pamatus, o vasaros viduryje iškils pirmasis pirmojo pastato aukštas. Butų rezervacijas planuojame pradėti gegužę, o naujakuriai į pirmuosius du gyvenamuosius namus ant upės kranto galės įsikelti jau kitų metų pirmojoje pusėje”, – sako „SBA Urban” generalinis direktorius Giedrius Cvilikas.

„SBA Urban“ nuotr./Giedrius Cvilikas
„SBA Urban“ nuotr./Giedrius Cvilikas

Pasak jo, projektas paskatins gyventojus atsigręžti į upę ir suteikti galimybių mėgautis tuo, ką miestas turi gražiausio – senamiesčio architektūra ir Nemunu.

2,5 ha teritorijoje kairiajame upės krante, netoli numatomo M.K.Čiurlionio koncertų centro, planuojama daugiau nei trečdalį erdvių skirti gyvenamiesiems pastatams.

„SBA Urban“ nuotr./Ant Nemuno kranto Kaune išdygs gyvenamųjų namų kompleksas
„SBA Urban“ nuotr./Ant Nemuno kranto Kaune išdygs gyvenamųjų namų kompleksas

Projekte suplanuoti penki 6-8 aukštų, A+ energinės klasės gyvenamieji namai, kuriuose – 155 butai. Naujakuriai galės rinktis tiek mažesnio ploto 1 kambario, tiek ir didesnius, šeimoms pritaikytus, 4 kambarių butus. Pirmuoju projekto etapu bus išvystyti 2 pastatai.

G.Cviliko teigimu, projekto vieta paskatino ieškoti išskirtinių architektūrinių ir dizaino sprendimų, kurie darniai įsilietų tiek į urbanistinį, tiek ir į žalią šios miesto dalies peizažą.

Plėtojant projektą daug pastangų buvo skirta teritorijos vizijos sprendimams, kad tarpusavyje derėtų tiek nauji pastatai, tiek ir senieji objektai. Architektūrinę teritorijos koncepciją parengė Nacionalinės premijos laureato Rolando Paleko architektūros studija.

„SBA Urban“ nuotr./Ant Nemuno kranto Kaune išdygs gyvenamųjų namų kompleksas
„SBA Urban“ nuotr./Ant Nemuno kranto Kaune išdygs gyvenamųjų namų kompleksas

Šioje miesto dalyje greta Nemuno salos ir arenos bus vystomi ne tik gyvenamieji namai, bet ir biurai, kultūros ir sporto objektai. Miesto inicijuoti projektai – M.K.Čiurlionio koncertų centras, muziejus-mokslo sala, kurios statybos darbai jau pradėti.

Pagal miesto patvirtintą teritorijos plėtros planą Nemuno saloje atsiras ir du nauji pėsčiųjų bei dviratininkų tiltai.

„Jau kurį laiką Kaune yra jaučiamas naujos statybos būsto deficitas – sostinėje nauji butai yra perkami beveik triskart dažniau nei Kaune. Vis dėlto, paklausa naujiems būstams Kaune yra didelė. Dar net neprasidėjus statyboms nuolat sulaukiame užklausų apie projekto šalia Nemuno salos eigą.

Pirmieji mūsų pastatai, iškilsiantys 2022-ųjų pradžioje, rinką pasieks pačiu laiku. Galiausiai, dėl patvirtintų teritorijos plėtros etapų, ši buvusi pramoninė erdvė tikrai taps kauniečių traukos centru“, – sako Giedrius Muliuolis, „SBA Urban“ komercijos departamento vadovas.

„SBA Urban“ nuotr./Giedrius Muliuolis
„SBA Urban“ nuotr./Giedrius Muliuolis

Baigus įgyvendinti projektus, nuo miesto centro naujasis rajonas pėstiesiems ir dviratininkams bus pasiekiamas lengvai ir greitai – vos per 10-15 minučių. Didžiuosiuose Europos miestuose tokia prabanga – gamta šalia miesto centro – yra retenybė. O šio rajono gyventojai, nuomininkai bei lankytojai galės mėgautis natūralių Nemuno pakrančių, Nemuno salos bei Aleksoto šlaito teikiamais privalumais

Naujojo rajono koncepcija ir vizija – kaip atrodys biurų, gyvenamųjų namų ir viešųjų erdvių išsidėstymas – buvo parengta bendradarbiaujant architektams, investuotojams, verslininkams, bendruomenėms. Plėtojant projektą didelis dėmesys buvo skirtas vieningam viso rajono vaizdui ir etapais paremtu vystymu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką