Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 15d. 13:18

Antakalniečių bendruomenė skelbia nepritarianti Sapiegų parko atnaujinimo projektui

Atnaujinto Sapiegų parko projekto pristatymas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Atnaujinto Sapiegų parko projekto pristatymas

Asociacija „Antakalniečių bendruomenė“ teigia nepritarianti pateiktam Sapiegų parko atnaujinimo projekto variantui. Bendruomenė pasigenda požiūrio į parką kaip į istoriškai susiformavusią visumą, turinčią glaudų ryšį su Sapiegų rūmais ir Trinitorių vienuolynu, taip pat atkreipiamas dėmesys, kad projektas apima tik nedidelę parko dalį. Antakalniečiai nepatenkinti ir tuo, kad ketinama iškirsti medžius ir teigiama, kad planuojamos infrastruktūros išlaikymas pareikalaus daug investicijų.

Asociacija „Antakalniečių bendruomenė“ trečiadienį išplatino raštą, kurį adresavo Vilniaus merui Remigijui Šimašiui ir savivaldybės Miesto plėtros departamentui. Raštą pasirašė bendruomenės pirmininkė Edita Kavaliauskienė.

„Kadangi nepakanka istorinės ir ikonografinės informacijos ir yra visiškai pasikeitusi urbanistinė Parko aplinka, dėl ko barokinio parko restauracija, atkuriant projektuotojų pasirinkto laikotarpio vaizdą, praktiškai neįmanoma (įmanomas tik jo elementų atkūrimas), siūlome tvarkant parką vadovautis Želdynų įstatymu, šitaip siekiant išsaugoti esamus vertingus želdynus (prieš tai nustačius išlikusią vertingąją dendrologinę struktūrą, remiantis istorine medžiaga, o kartu estetinę ir ekologinę želdinių vertę)“, – dėsto E.Kavaliauskienė išplatintame rašte.

Ji rašo, kad bendruomenė pritaria L.Sapiegos gatvės, atskiriančios rūmus nuo parko panaikinimui, laiptų, tvoros visu istorinio ansamblio perimetru ir istorinių vartų atkūrimui. Esą šie sprendimai nežalotų esamų vertingų želdinių.

„Siūlome parko komunikacijas ir takus projektuoti laikantis nustatytų reikalavimų, t.y. nepakenkiant ilgamečiams medžiams ir ypatingą dėmesį skiriant seniausios Vilniaus liepos apsauginės zonos suformavimui“, – nurodoma antakalniečių rašte.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Atnaujinto Sapiegų parko projekto pristatymas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Atnaujinto Sapiegų parko projekto pristatymas

Bendruomenė teigia nepritarianti „tokio pobūdžio sprendiniams, kurie nėra tvarūs ir kurių priežiūrai reikėtų nuolatinių nepateisinamai didelių išlaidų“.

Bendruomenės nuomone, paveldosauginiu požiūriu yra du „teisingi“ parko tvarkymo sprendimai. Pirmas, kad Sapiegų parkas galėtų būti tvarkomas atliekant remonto darbus ir restauruojant tyrimais nustatytus atskirtus barokinio parko elementus. Arba parkas būtų restauruojamas kaip barokinis sodas, remiantis tyrimais ir tiksliais faktais.

„Pateiktas dalies parko projektas neatitinka nė vieno galimo iš šių dviejų sprendimų paveldosauginiu požiūriu ir neatliepia projekto „Valstybinio parko tvarkymas ir pritaikymas tausojančiam naudojimui“ tikslų: atkurti Sapiegų rezidencijos parko vertybes, išryškinant jų istorinę ir kultūrinę reikšmę, Vilniaus ir LDK istorijos kontekste, parko socialinį, ekonominį potencialą pritaikyti bendruomenės reikmėms“, – rašoma rašte.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Atnaujinto Sapiegų parko projekto pristatymas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Atnaujinto Sapiegų parko projekto pristatymas

15min primena, kad po kovo pabaigoje vykusio pristatymo visuomenei ir kilusio triukšmo, sostinės meras Remigijus Šimašius nusprendė stabdyti Sapiegų parko tvarkymo įgyvendinimą. Praėjusį ketvirtadienį „Vilnius tech park“ buvo pristatytas atnaujintas parko atnaujinimo projektas. Teigiama, kad planuojama išsaugoti daugiau medžių, kai kurias erdves atverti lankytojams, tačiau baroko elementų neatsisakoma.

Rangos darbus atliks „Eikos statyba“, su kuria Vilniaus miesto savivaldybė 2019 metų vasario 11 dieną pasirašė beveik 3,18 mln. eurų vertės sutartį.

Viešajame pirkime taip pat dalyvavo „Ekstra statyba“, kurios pasiūlymas buvo atmestas dėl „per didelės ir perkančiajai organizacijai nepriimtinos“ kainos. „Ekstra statyba“ pasiūlė 3,8 mln. eurų kainą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

00:14
01:53
23:12

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką