Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

Apleisti Raimondo Baranausko rūmai Vilniaus centre jau turi naujus savininkus

Paaiškėjo, kas varžytynėse įsigijo apleistą bankrutavusio banko „Snoras“ prezidento Raimondo Baranausko ir jo žmonos Sigitos turtą Vilniaus Algirdo gatvėje. Registrų centro duomenimis, sandorį rugpjūčio pradžioje įregistravo ir jo savininkais tapo Kęstutis ir Norbertas Faktorovičiai.
Vilniaus centre stovi apleistas R.Baranauskui ir jo žmonai priklausantis namas
Vilniaus centre stovi apleistas R.Baranauskui ir jo žmonai priklausantis namas / vilnius21.lt ir 15min nuotr.

Registrų centro duomenimis, nenaudojamą 629,91 kv. m ploto administracinį pastatą, 325,78 kv. m ploto garažą ir apie 17 arų sklypą įsigijo bendrovė „Toša“, kurios pagrindinis akcininkas įmonė – „Kenova Group“. Pastarosios akcininkai yra broliai Kęstutis ir Norbertas Faktorovičiai, žinomo investuotojo Anatolijaus Faktorovičiaus sūnūs.

Dar nežino ką darys

„Kartu su broliu mes užsiimame nekilnojamojo turto vystymo ir nuomos veikla jau eilę metų. Taip pat ne pirmą kartą dalyvaujame varžytynėse“, – 15min patvirtino N.Faktorovičius.

Šiuo metu dar analizuojame, kokio tipo projektas bus vystomas šioje vietoje, todėl nei investicijų dydžio, nei terminų dar neturime.

Anot jo, turtas sudomino dėl savo vietos, bet konkrečių planų, ką ten darys – kol kas neturi.

„Algirdo g. 3 esantis objektas visų pirma mus sudomino savo lokacija. Tai patraukli vieta nekilnojamojo turto vystymo projektui. Šiuo metu dar analizuojame, kokio tipo projektas bus vystomas šioje vietoje, todėl nei investicijų dydžio, nei terminų dar neturime“, – sakė jis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Norbertas Faktorovičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Norbertas Faktorovičius

Baranauskų rūmus įsigiję Kęstutis ir Norbertas yra žinomo investuotojo Anatolijaus Faktorovičiaus sūnūs. A.Faktorovičius 1993 metais įkūrė vieną pirmųjų Lietuvoje aukštųjų technologijų įmonę „Viltechmeda“, kurią vėliau sėkmingai pardavė JAV kompanijai, bei įkūrė rizikos kapitalo fondą.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vilniaus centre stovi apleistas Raimondui Baranauskui priklausantis namas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vilniaus centre stovi apleistas Raimondui Baranauskui priklausantis namas

Įsigijo už 1,5 milijono eurų

15min žiniomis, naujieji savininkai Turto bankui dar nesumokėjo už likusią 33 arų sklypo dalį 652 tūkst. eurų. N.Faktorovičiaus teigimu, dėl to šiuo metu vyksta derybos.

„Su Turto banku vyksta diskusija dėl likusios sklypo dalies. Mūsų ir Turto banko teisininkai analizuoja esamą situaciją ir mes tikimės, kad rasime sprendimus greitu metu“, – tikino jis.

15min skelbė, kad birželį antstoliai paskelbė R.Baranausko ir jo žmonos Sigitos turto Algirdo gatvėje varžytynes. Už objektą buvo paskelbta 1,35 mln. eurų pradinė kaina, tačiau varžytinių dalyviai ją pakėlė iki 1,51 mln. eurų.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vilniaus centre stovi apleistas Raimondui Baranauskui priklausantis namas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vilniaus centre stovi apleistas Raimondui Baranauskui priklausantis namas

Nespėjo susitvarkyti dokumentų

Administracinį pastatą buvęs „Snoro“ akcininkas kartu su sutuoktine įsigijo 2009 metais iš Vilniaus savivaldybės aukcione už 6,3 mln. litų (1,82 mln. eurų). Pastatą planuota rekonstruoti.

Žiniasklaidoje skelbta, kad, pirkdamas namą, turėjo už 695 tūkst. eurų įsigyti ir žemės sklypą, tačiau to taip ir nepadarė. R.Baranauskas siekė patikslinti žemės sklypo plotą, tačiau derinimas įstrigo institucijose, o vėliau, šeimininkui pabėgus į Angliją, jo turtas buvo areštuotas.

2013 metų gruodį Vilniaus apygardos teismas nutarė, kad Baranauskai Turto fondui turėjo sumokėti pinigus už sklypą. Pora teisme bandė reikalauti atidėti mokėjimą, tačiau teismas jo netenkino.

Beje, iš R.Baranausko ir jo sutuoktinės Vilniaus miesto apylinkės teismas bendrovei „Lesto“ 2013 metais priteisė apie 1,5 tūkst. eurų už sunaudotą, bet neapmokėtą elektrą.

Balandžio pradžioje Vilniaus apygardos teismas patenkino „Snoro“ bankroto administratoriaus prašymą pritaikyti laikinąsias apsaugos priemones buvusių pagrindinių banko akcininkų Vladimiro Antonovo ir Raimondo Baranausko turtui. Teismui pateikto ieškinio suma viršija 500 milijonų eurų.

Generalinės prokuratūros prašymu areštuotas R.Baranausko turtas užsienyje ir Lietuvoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius