Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 22d. 11:53

Architektai pradeda konsultacijas su visuomene dėl Šv.Jokūbo ligoninės projekto

Šv. Jokūbo ligoninės teritorijos architektūros konkursą laimėjo „DO Architects“
„DO Architects“ / Šv. Jokūbo ligoninės teritorijos architektūros konkursą laimėjo „DO Architects“

Spalį paaiškėjus, kaip atrodys buvusi Vilniaus Šv. Jokūbo ligoninės teritorija, konkursą laimėjęs projektas pristatomas paveldo institucijų atstovams. Projekto autorių „DO Architects“ teigimu, prieš pradėdami rengti techninį projektą, jie siekia išgirsti ir įsiklausyti į paveldosaugininkų bei visuomenės nuomonę.

„Rengiant ir įgyvendinat architektūrinius projektus, dialogas su ekspertais ir miesto gyventojais yra ypač svarbus. Todėl savo architektūrinę viziją norime pristatyti kuo platesniam žmonių ratui, atsakyti į visus rūpimus klausimus ir įsiklausyti į pasiūlymus“, – pranešime spaudai cituojama architektų studijos „DO Architects“ partnerė Gilma Teodora Gylytė.

Teigiama, kad projektas jau aptartas su Kultūros paveldo departamento vadovu Vidmantu Bezaru, vertinimo komisijos pirmininku ir Vilniaus miesto architektu Mindaugu Pakalniu, taip pat planuojamos konsultacijos su Kultūros paveldo centro, Lietuvos architektų rūmų atstovais, Šv. Jokūbo ligoninės kaimynais – Dominikonų vienuoliais, vieša diskusija su visuomene.

„DO Architects“/Šv. Jokūbo ligoninės teritorijos architektūros konkursą laimėjo „DO Architects“
„DO Architects“/Šv. Jokūbo ligoninės teritorijos architektūros konkursą laimėjo „DO Architects“

Barokinio pastatų komplekso kaimynystėje įsikurs licėjus ir viešbutis su konferencijų centru. Konkursą laimėjusiame projekte numatyta, kad šie nauji pastatai bus statomi išskaidytai, todėl bažnyčios bokštai ir vienuolynas bus matomi iš įvairių perspektyvų.

Skelbta, kad investicijų bendrovės „Lords LB Asset Management“ fondo „Lords LB Special Fund IV“ įmonė „Orkela“ į viešbučio „Clarion“ ir konferencijų centro projektą buvusioje šv. Jokūbo ligoninės teritorijoje planuoja investuoti 45 mln. eurų.

„DO Architects“/Šv. Jokūbo ligoninės teritorijos architektūros konkursą laimėjo „DO Architects“
„DO Architects“/Šv. Jokūbo ligoninės teritorijos architektūros konkursą laimėjo „DO Architects“

Projektą, kuriame buvo numatytas viešbutis ir biurų pastatai, visuomenei „Orkela“ pristatė 2018 metų kovą, tačiau dėl architektūros sprendinių jis sulaukė visuomenės ir specialistų kritikos. Vėliau pakoreguotą projektą nagrinėjusi Vilniaus regioninė architektų taryba jį įvertino palankiau, tačiau sostinės savivaldybė nusprendė neišduoti statybos leidimo plėtrai, nepritarusi projekto sprendiniams.

2018 metų rudenį Kultūros paveldo departamento Pirmoji nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba patikslino komplekso vertingąsias savybes: nuspręsta, jog Vilniaus Šv. Apaštalų Jokūbo ir Pilypo bažnyčia, dominikonų vienuolyno ansamblis ir Šv. Jokūbo ligoninės statiniai yra vienas kompleksas – bendras paveldosaugos objektas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką