Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 lapkričio 16d. 14:27

Atnaujinant daugiabučio „vizitinę kortelę“ – liftą ir laiptinę

Renovuotas daugiabutis
BETA nuotr. / Renovuotas daugiabutis
Senos statybos daugiabučiai, dalyvaudami Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje, gali ne tik sutaupyti energijos, bet ir įgyvendinti priemones, padedančias iš esmės atnaujinti svarbiausias namo bendras patalpas – laiptinę, bei modernizuoti itin daug elektros energijos naudojančius senus liftus ir tokiu būdu sukurti jaukesnę ir saugesnę aplinką name.

Ypatingai domisi laiptinių atnaujinimu

Laiptinių remontas, apimantis vidaus sienų, lubų, grindų paruošimą dažymui ir laiptų, laiptų turėklų atnaujinimą, jau kurį laiką susilaukė didelio susidomėjimo iš renovuotų daugiabučių gyventojų, pasakoja Aplinkos ministerijos Statybos ir būsto departamento Būsto skyriaus vedėjas Ramūnas Šveikauskas. Todėl laiptinių remontas įtrauktas ir tarp Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos priemonių, jam galima gauti paskolą iš banko su lengvatinėmis palūkanomis.

„Šiuo metu matome, kad toks sprendimas ne tik dar labiau paskatina gyventojus domėtis renovacija, bet ir suteikia finansinę pagalbą laiptinės remontui – kitų šaltinių, iš kurių galima būtų pasiskolinti tam lėšas, kol kas nėra, o kaupiamųjų lėšų norinti kokybiškai atnaujinti laiptinę, ne visada pakanka“, – pasakoja R. Šveikauskas.

Naudingiau atnaujinti viską

Aplinkos ministerijos atstovas atkreipia dėmesį, kad laiptinės remontas nėra valstybės finansuojama priemonė, ji neturi didelės įtakos energijos sutaupymams, tad nėra būtina. Vis dėlto, pasirinkę laiptinės remontą renovacijai besirengiantys daugiabučiai nemažai išlošia – vienu kartu atliekami visi namo atnaujinimo darbai bei užtikrinama jų kokybė – laiptinės remonto darbų įgyvendinimą stebi ir techninis prižiūrėtojas, ir administratorius. Renovacijos metu atliktam laiptinės atnaujinimui galioja ir 5 metų garantinis laikotarpis.

Štai pavyzdžiui Alytuje, kuriame nuo 2013 m. modernizuoti 49 daugiabučiai, laiptinių atnaujinimas renovacijos metu sulaukia nemažai dėmesio. Kaip pasakoja įmonės, užsiimančios renovacijos administravimu, atstovė, inžinierė technologė Dalė Raguckienė, į laiptinės atnaujinimo darbus reikia žiūrėti taip pat atsakingai, kaip ir į kitų renovacijos priemonių įgyvendinimą: „Pavyzdžiui, rengiant specifikaciją, reikia nepamiršti, kad rinkoje yra didelis dažų pasirinkimas, todėl rinktis reikėtų atidžiai, apsvarstyti ir brangiau kainuojančius, įbrėžimams atsparesnius dažus, užtikrinančius remonto ilgalaikiškumą.“

Lifto atnaujinimas – nemaža, bet vertinga investicija

Daugiabučiams, kurie turi liftus, ypatingai aktuali ir kita priemonė – senų liftų atnaujinimas arba keitimas energiškai efektyvesniais liftais, įskaitant priėjimo prie lifto pritaikymą žmonių su negalia poreikiams. Ši priemonė, kaip primena Aplinkos ministerijos Būsto skyriaus vedėjas Ramūnas Šveikauskas, yra remiama valstybės. Tiesa, lifto atnaujinimas arba net pakeitimas visiškai nauju, vis tiek – gana svari investicija daugiabučiui. Lifto atnaujinimas yra labai reikalinga priemonė, tačiau reikia nepamiršti, kad ji vis dėlto gali turėti įtakos galutinei investicinio plano sumai.

Alytuje daugiabučius renovuojančios įmonės atstovė Dalė Raguckienė taip pat pastebi, kad kai kuriais atvejais investicija į lifto pakeitimą nauju gali siekti keliasdešimt tūkstančių eurų. Tačiau, atsižvelgiant į norimą rezultatą, galima atnaujinti ne visą liftą, bet tik jo mechanizmus, kabiną ir pan. „Nauji liftai, žinoma, yra daug taupesni nei senesni, be to, jie saugesni, tylesni ir patogesni gyventojams. Be to, atnaujinti liftą galima ir pakeitus tam tikrus jo mechanizmus. Vis dėlto, kaip rodo praktika, gyventojai labiau džiaugiasi ir atnaujinta kabina, apšvietimu“, – pastebi pašnekovė.

Daugiabučio lifto ir laiptinės atnaujinimas

Liftų atnaujinimui, jų keitimui techniniu energiniu požiūriu efektyvesniais liftais, įskaitant priėjimo prie lifto pritaikymą žmonių su negalia poreikiams, suteikiama 30 proc. valstybės parama.

Bendrojo naudojimo laiptinių paprastajam remontui – vidaus sienų, lubų, grindų paruošimas dažymui ir dažymas ir laiptų, laiptų turėklų atnaujinimas ir dažymas – suteikiama paskola su 3 proc. lengvatinių palūkanų dengimu 5 metams.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką