15min be reklamos

Avarinės būklės balkonus naujinti ėmėsi patys: daugiabutis namas keičiasi akyse

Kėdainiečiai, nelaukdami nelaimių, savo daugiabučių namų balkonus tvarkosi patys. Štai miesto P. Lukšio g. 2-ojo daugiabučio namo bendrija ėmėsi iniciatyvos ir tvarko balkonus savo lėšomis.
Nuo šiol namas bus ne tik estetiškai gražesnis, bet svarbiausia – saugus ir nekeliantis grėsmės žmonių sveikatai ar net gyvybei.
Nuo šiol namas bus ne tik estetiškai gražesnis, bet svarbiausia – saugus ir nekeliantis grėsmės žmonių sveikatai ar net gyvybei. / rinkosaikste.lt/Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Bendrija, sutaupiusi pakankamai lėšų, vienos namo pusės balkonus atnaujino prieš dvejus metus, o kitos – kiemo pusės – šį rudenį. Namo bendruomenė sako, kad darbų dar daug, mat norima, kad namas būtų tvarkingas ir niekuo neišsiskirtų iš kitų Kėdainių mieste esančių daugiabučių.

Ir saugu, ir gražu

Nuo šiol namas bus ne tik estetiškai gražesnis, bet kas svarbiausia – saugus ir nekeliantis grėsmės žmonių sveikatai ar net gyvybei.

Prie P. Lukšio g. 2-ojo daugiabučio namo šį rudenį darbavosi statybininkai. Čia buvo nuimamos senos balkonų konstrukcijos, kurios palaipsniui keičiamos naujomis. Keičiami tiek metaliniai balkonų rėmai, tiek pasenusi šiferinė dalis. Daugiabučio balkonai nuo šiol bus vienodi – tamsiai rudos spalvos metalo konstrukcijų.

„Žinoma, kad balkonus atnaujinti reikėjo – jie buvo avarinės būklės, tad surinkę dalį pinigėlių vienos namo pusės balkonus atnaujinome prieš dvejus metus, o iš kiemo pusės atnaujinome visai neseniai. Dabar visas namas gražus, o svarbiausia – saugus“, – pabrėžė namo bendrijos pirmininkė Birutė Steponavičienė.

Savo jėgomis

Ne paslaptis, kad iki šiol nekaip atrodžiusio daugiabučio balkonai įgis kur kas estetiškesnį vaizdą, jau nekalbant apie tai, kad gyventojams būti tvarkingame balkone bus daug saugiau. „Rinkos aikštė“ išsiaiškino, jog daugiabučio namo bendrija balkonus tvarko savo iniciatyva ir savo lėšomis.

„Iš tiesų bendrijoje turime nemažai skolininkų, tačiau tvarkomės kiek tik galim. Daugėja tvarkingų savininkų, kurie nori tik vieno – kad namas būtų tvarkingas ir jame būtų galima normaliai gyventi“, – dėstė bendrijos vadovė.

Planų nemažai

Moteris atskleidė, kad namui reikia statybininkų rankų, mat būtina tvarkyti stogą, taip pat numatyta ir kitų darbų.

„Darbų tikrai yra, reikia tik dirbti. Ir lėšų, žinoma, reikia. Reikia stogą, stogelius žiūrėti, reikia elektros skydinę susitvarkyti. Tikrai daug darbų, bet manau, kad po truputį visus mes juos įgyvendinsime“, – optimistiškai kalbėjo B. Steponavičienė.

Ne pirmas

Verta pažymėti, jog tai jau ne pirmas daugiabutis namas, kurio balkonus remontuoja daugiabučio namo bendrija.

Prieš keletą metų buvo tvarkomi P. Lukšio g. 7-ojo daugiabučio balkonai. Tiesa, ten darbai buvo sudėtingesni, mat balkonų konstrukcija visai kita.

Taip pat pieš keletą metų panašūs darbai buvo vykdomi ir Žemaitės g. 29-ajame daugiabučiame name. Ten taip pat buvo vykdomas balkonų remontas.

Tikrai pavojingi

Specialistai pažymi, jog Žemaitės ir P. Lukšio gatvėje esančių daugiabučių namų problema ta pati – pavojingos ar net avarinės būklės balkonai. Tad anksčiau ar vėliau žmonės turės priimti atitinkamus sprendimus, nes antraip reikėtų laukti nelaimės.

Be abejo, kituose miestuose yra pavyzdžių, kuomet žmonės šalina balkonus, tiesiog nupjaudami dalį plokštės ir sutvarkydami.

Tačiau vėlgi, juk patogiau gyventi name, kuriame yra balkonas.

rinkosaikste.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką