TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti

Būsto ABC. Dizainerės patarimai naujiems mokslo metams: ką reikia žinoti prieš atnaujinant vaiko kambarį?

Artėjant mokslo metams ir didėjant galimybei, kad mokytis teks iš namų, 15min „Būsto ABC“ paprašė dizainerės rekomendacijų tėvams. Beata Senkevič papasakojo, kaip galima būtų nedidelėmis sąnaudomis atnaujinti atžalos kambarį ir padaryti jį patogų.
Vaiko kambarys
Vaiko kambarys / 123rf.com

Atsakymo nerandate interneto platybėse? Klauskite specialisto! Siųskite savo klausimus el.paštu bustoabc@15min.lt. Atsakymo ieškokite naujoje „Verslo“ rubrikoje „Būsto ABC“.

B.Senkevič nuomone, vaiko kambaryje svarbiausia funkcionalus ir racionalus kambario išplanavimas, atitinkantis vaiko amžių ir poreikius. Įvertinkite ne tik dabartinį atžalos ūgį, bet ir tai, kiek jis gali paaugti.

„Augant vaikams reikės vis daugiau naujų baldų, pavyzdžiui, mokyklinio stalo, kėdės, knygų lentynų ir pan. Atkreipkite dėmesį į tai, kaip statote baldus. Kušetės, foteliai ir komodos visada turėtų būti statomos tarp jų paliekant keliasdešimt centimetrų laisvos vietos. Svarbu, kad baldai nevaržytų judėjimo, atitiktų vaiko poreikius ir pomėgius“, – aiškino ji.

Itin geras sprendimas – mobilūs baldai. Juos lengva pastumti į kitą kambario vietą, taip sudarant daugiau galimybių ir erdvės vaiko aktyviems žaidimams.

„Susilankstantys baldai, taip pat dabar populiarūs baldai transformeriai irgi padės taupyti erdvę, kai jos stokojama, bet puikiai tiks ir didesniam kambariui. Baldai transformeriai, apimantys porą vaiko kambario zonų, užims tik vienos zonos vietą ir bus lengva pakeisti ir pritaikyti vaikui mokytis“, – tikino B.Senkevič.

Nedideliame vaiko kambaryje dizainerė rekomenduoja rinktis funkcionalius, praktiškus ir kompaktiškus lengvesnių medžiagų baldus, kurie optiškai didins erdvę ir realiai užims mažiau vietos.

„Ypač puiki išeitis – stalas, sujungtas su lova. Pavyzdžiui, tarsi dviaukštis baldas, kurio antrame aukšte yra lova, o pirmame – rašomasis stalas, dažnai komplektuojamas ir su spintele, lentynomis. Tai puikus sprendimas, nes dvi zonos užima mažiau grindų ploto“, – įsitikinusi B.Senkevič.

Dar viena gudrybė, padėsianti taupyti vietą, – lentynos su krepšiais. Čia galėsite sudėti mažylio žaislus, o vėliau – knygas.

Galiausiai dizainerė atkreipia dėmesį į apšvietimą. Anot jos, miegojimo zonoje šviesos srautas gali būti ne toks intensyvus, bet darbo, žaidimų – būtinas geras apšvietimas.

O ką daryti, jei galiu skirti tik 100 eurų? B.Senkevič tokiu atveju siūlo atkreipti dėmesį į dekoro elementus. Vaikui augant ir keičiantis hobiams bei norams, galite pakeisti vienos sienos fototapetą.

„Užtenka nedidelio fototapeto tik tam tikram sienos fragmentui ir vaiko kambarys atgimsta naujai“, – įsitikinusi ji.

Be to, ji siūlo pasižvalgyti po baldus iš „antrų rankų“.

„Tokie baldai bus kokybiški, bet kainuos žymiai pigiau. Juk vaiko norai dažnai keičiasi, jam augant baldai net nespėja nusidėvėti ir jau turime pakeisti“, – primena ji.

B.Senkevič teigimu, didžiausia klaida įrenginėjant vaiko kambarį, kad erdvė apkraunama per dideliu kiekiu baldų. Labai svarbu, kad vaikui augant būtų paprasta pakeisti žaidimo spinteles į knygų lentynas, atsirastų vietos mokykliniam stalui.

„Baldai neturėtų būti perkami „išaugimui“. Dažnai įsigyjami per dideli baldai, kurie apsunkina mažesniųjų kasdienybę, vaikui juk nebus patogu sėdėti ant suaugusiųjų kėdės ar lovos. Baldai vaiko kambaryje turi būti paprasti ir patogūs jam, kad jis išmoktų viskuo naudotis be suaugusiųjų pagalbos“, – atkreipė dėmesį ji.

Taip pat dažnai tėvai parenka vaikų kambariuose ryškias sienas, tačiau jos dirgina ir mažojo neveikia raminančiai. Dizainerė siūlo neutralias sienų spalvas, o vieną tapetuoti pagal vaiko amžių.

„Raštai ir spalvos turėtų būti kuo mažiau įpareigojančios. Geriau rinktis ryškesnius žaismingus akcentus, dekoro elementus (pagalvėles, šviestuvus, paveikslus), kurie būtų lengvai pakeičiami“, – mano ji.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius