Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 30d. 20:06

Būsto ABC. Įstiklintas šiltnamis sumontuotas iš metalinių konstrukcijų ir su pamatais laikomas statiniu ar pastatu?

Šiltnamis. BŪSTO ABC
Fotolia nuotr. / Šiltnamis.

15min paskelbus Valstybinės teritorijų planavimo ir statybų inspekcijos (VTPSI) pranešimą apie šiltnamius, daliai skaitytojų liko neaiškūs keli aspektai. Pavyzdžiui, Jonas paklausė, ar įstiklintas šiltnamis, sumontuotas iš metalinių konstrukcijų ir su pamatais, laikomas statiniu ar pastatu? 15min „Būsto ABC“ paprašė VTPSI patikslinti.

„Publikacijoje „Šiltnamis – statinys ar ne?“ rašoma, kad šiltnamis yra statinys, jei perkeliant į kitą vietą reikia jį išardyti į atskiras sudedamąsias dalis (medines, metalines konstrukcijas ir kt.), o ardymo metu toks daiktas praranda savo kaip pagalbinio ūkio paskirties pastato paskirtį (vertę) ir yra laikomas nekilnojamuoju daiktu. Tačiau lieka neaišku, ar įstiklintas šiltnamis, sumontuotas iš metalinių konstrukcijų ir su pamatais, bus laikomas statiniu ar pastatu?“

Atsakymo nerandate interneto platybėse? Klauskite specialisto! Siųskite savo klausimus el. paštu bustoabc@15min.lt. Atsakymo ieškokite naujoje „Verslo“ rubrikoje „Būsto ABC“.

15min „Būsto ABC“ VTPSI atstovė spaudai Ieva Liutkutė pateikė tokį atsakymą:

„Pagal Statybos įstatymo nuostatas statinys turi atitikti du požymius, t.y. turi turėti laikančiąsias konstrukcijas, kurios visos (ar jų dalis) sumontuotos statybos vietoje atliekant statybos darbus, ir turi būti nekilnojamasis daiktas (daiktas, kuris negali būti perkeliamas iš vienos vietos į kitą nepakeitus jo paskirties ir iš esmės nesumažinus jo vertės). Taip pat statiniai skirstomi į pastatus ir inžinerinius statinius.

Bendruoju atveju, įstiklintas šiltnamis, turintis laikančiąsias konstrukcijas (metalinį karkasą ir pamatus), kurios visos (ar jų dalis) sumontuotos statybos vietoje, atliekant statybos darbus ir perkeliant į kitą vietą, reikėtų jį išardyti į atskiras dalis (stiklas, metalinės konstrukcijos, pamatų konstrukcijos ir pan.) bei prarastų savo paskirtį (ir vertę) kaip šiltnamio, būtų laikytinas statiniu – pagalbinio ūkio paskirties pastatu“, – tikino ji.

15min „Būsto ABC“ primena, kad, pagal VTPSI, šiltnamis yra statinys, jei jį perkeliant į kitą vietą reikia jį išardyti į atskiras sudedamąsias dalis (medines, metalines konstrukcijas ir pan.), o ardymo metu toks daiktas praranda savo kaip pagalbinio ūkio paskirties pastato paskirtį (ir vertę) ir yra laikomas nekilnojamuoju daiktu, – rašoma pranešime žiniasklaidai.

Statinio (šiltnamio) statybai keliami šie reikalavimai:

1) Iki 80 kv. m ploto ir iki 5 m aukščio šiltnamis priskiriamas I grupės nesudėtingiesiems statiniams, kurių projektas ir SLD privalomi tik išskirtiniais atvejais – statant kultūros paveldo objekto teritorijoje, kultūros paveldo objekto apsaugos zonoje, kultūros paveldo vietovėje, kurorte, Kuršių nerijoje, Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorijoje bei magistralinio dujotiekio vietovės klasių teritorijoje, esančioje 200 m atstumu abipus magistralinio dujotiekio vamzdyno ašies. Kitais atvejais I grupės nesudėtingojo statinio SLD neprivalomas, o statinio projektas rengiamas statytojo pageidavimu.

Didesnių matmenų šiltnamiai, įvertinus konstrukcijų sudėtingumą, priskirtini neypatingiesiems arba ypatingiesiems statiniams, kuriuos norint statyti visais atvejais privalomas projektas ir SLD.

2) Statant šiltnamį arčiau kaip 3 m atstumu nuo sklypo ribos, bet ne arčiau kaip 1 m, kai pastato bet kurios konstrukcijos, esančios 1–3 m atstumu nuo sklypo ribos, bet kurio taško aukštis, matuojamas nuo žemės paviršiaus ties sklypų riba, didesnis už horizontalų atstumą nuo šio taško iki sklypų ribos, arba statant pastatą arčiau kaip 1 m atstumu nuo sklypo ribos privalomas rašytinis kaimyno sutikimas.

Sodo sklypo kaimyno rašytinis sutikimas privalomas norint šiltnamį statyti mažesniu kaip 3 m atstumu nuo sklypo ribos.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

11:55
26:29
01:19

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką