Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 sausio 22d. 14:57 , Atnaujinta: 2021 sausio 22d. 18:13

Buvusios Lazdynų baseino rangovės įtrauktos į nepatikimų tiekėjų sąrašą

Lazdynų baseino statybos
Sauliaus Žiūros nuotr. / Lazdynų baseino statybos

Statybų bendrovės „Montuotojas“, „Mitnija“, „HSC Baltic“ ir „Axis Power“ įtrauktos į nepatikimų tiekėjų sąrašą. „Montuotojo“ ir „Mitnijos“ atstovų teigimu, šis sprendimas neužkerta kelio įmonėms dalyvauti viešuosiuose pirkimuose.

Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis pranešė, kad Apeliaciniam teismui ketvirtadienį priėmus sprendimą, jog miestas teisėtai nutraukė beveik 22 mln. eurų Lazdynų baseino statybos sutartį su bankrutuojančia statybų bendrove „Active construction management“ (buvusia „Irdaiva“) ir jos partnerėmis, savivaldybė buvo įpareigota nedelsiant įtraukti įmones į nepatikimų tiekėjų sąrašą.

Apeliacinio teismo sprendimas įsigaliojo iš karto, tačiau jis dar gali būti skundžiamas Aukščiausiajam Teismui.

Sauliaus Žiūros nuotr./Lazdynų baseinas
Sauliaus Žiūros nuotr./Lazdynų baseinas

„Mitnija“ atstovas Audrius Valatkevičius BNS teigė, jog sprendimas įtraukti įmonę į nepatikimų tiekėjų sąrašą nebuvo netikėtas ir ji toliau ketina dalyvauti viešuosiuose pirkimuose.

„Kiekvienas rangovas, tiekėjas dalyvaudamas panašaus pobūdžio teisminiame ginče tokią galimybę turi įsivertinti. Mes tą buvome padarę – įtraukimas į nepatikimų tiekėjų sąrašą mums nebuvo netikėtas. Kita vertus, įmonės įtraukimas į nepatikimų tiekėjų sąrašą nėra įpareigojantis perkančiosioms organizacijoms automatiškai atmesti tokio tiekėjo pasiūlymą“, – sakė A.Valatkevičius.

Pasak jo, kiekvienas viešajame pirkime dalyvaujantis tiekėjas turi teisę būti išklausytas – tai yra procedūrinė priemonė, kurią turi užtikrinti perkančioji organizacija prieš spręsdama dėl galimo tiekėjo atmetimo

„Mes naudosimės savo teise ir dalyvausime tuose viešuosiuose konkursuose, kuriuos, mūsų vertinimu, galėsime laimėti ir įgyvendinti skaidriai, profesionaliai, o užsakovo ir rangovo bendradarbiavimas bus pagrįstas atvirumo, geranoriškumo ir abipusės naudos principais“, – tvirtino A.Valatkevičius.

Mes naudosimės savo teise ir dalyvausime tuose viešuosiuose konkursuose, kuriuos, mūsų vertinimu, galėsime laimėti.

„Montuotojo“ generalinis direktorius Martynas Pargaliauskas taip pat teigė, jog priimtas sprendimas iš esmės neturės įtakos bendrovės galimybėms toliau plėtoti veiklą ir dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, tačiau reikės pateikti daugiau informacijos apie save nei įprastai.

„Mes esame pasirengę skaidriai ir atvirai pateikti reikiamus paaiškinimus visiems savo esamiems ir būsimiems užsakovams ir išsklaidyti abejones, jei tokių būtų“, – BNS sakė M.Pargaliauskas.

Pasak jo, ši patirtis ir sistemos požiūris į situaciją vienareikšmiškai skatins atsargiau rinktis projektus ir partnerius, su kuriais norima dirbti.

„Dar iki sutarties nutraukimo įmonėje įdiegėme papildomas patikros ir informacijos valdymo procedūras tam, kad tokios situacijos daugiau nepasikartotų“, – teigė M.Pargaliauskas.

„HSC Baltic“ įmonės direktoriaus Rimvydo Beržonskio 15min atsiųstame komentare taip pat teigiama, kad Lietuvos apeliacinio teismo sprendimas nebuvo netikėtas, tačiau jį ketinama skųsti.

„Mūsų nuomone, sprendimas yra neteisingas ir jį planuojame skųsti Lietuvos Aukščiausiajam Teismui. Žemesnės instancijos teismai nepagrįstai visą atsakomybę dėl rangos sutarties vykdymo perkėlė partneriams, neatsižvelgdami į po pagrindinio rangovo bankroto iš esmės pasikeitusias aplinkybes ir pačios Vilniaus miesto savivaldybės ir jos pavedimu už tinkamą projekto įgyvendinimą atsakingos bendrovės „Vilniaus vystymo kompanija“ atliktus rangos sutarties pažeidimus“, – teigiama įmonės komentare.

R.Beržonskio nuomone, ženkli suma projektui skirtų lėšų pagrindiniam partneriui buvo sumokėta nesilaikant Rangos sutartyje numatytų sąlygų ir dėl lėšų trūkumo buvo nebeįmanoma pabaigti Lazdyno baseino projekto.

„Mūsų bendrovės veiklai esminės įtakos teismo sprendimas neturės. Bendrovė toliau vykdys veiklą ir įsipareigojimus tiek valstybiniame, tiek privačiame sektoriuje. Be to, sprendimas mus įtraukti į nepatikimų tiekėjų sąrašus neuždraus mums dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, kadangi jis nėra įpareigojantis perkančiosioms organizacijoms automatiškai atmesti tokio tiekėjo pasiūlymą, tačiau reikš būtinybę pateikti daugiau informacijos apie save nei įprastai. Atitinkamos priemonės dėl situacijos ištaisymo bendrovėje jau yra pritaikytos“, – teigia įmonė.

Ji pridūrė, kad taip pat yra laukiama ir dėl atitinkamų asmenų galimai padarytų nusikalstamų veikų vykstančio ikiteisminio tyrimo rezultatų.

Įtraukiama trejiems metams

Į Viešųjų pirkimų tarnybos administruojamą nepatikimų tiekėjų sąrašą tiekėjai įtraukiami trejiems metams, jeigu padaro esminių sutarties pažeidimų.

Baseino statybų sutartį savivaldybė nutraukė 2020-ųjų pradžioje, teigdama, jog rangovai atsisako tęsti darbus. Bendra sutarties vertė siekė 21,8 mln. eurų.

Šiuo metu Vilnius ieško, kas pabaigs Lazdynų baseino statybas. Praėjusią savaitę skelbta, kad konkurse sulaukta trijų pasiūlymų, jo rezultatai turėtų paaiškėti pavasario pradžioje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Video

03:50
22:36
08:58

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką