Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos

Buvusio Klaipėdos komisariato rekonstrukcijos pradžios tikisi kitąmet

Kažkada uostamiesčio menininkams galėjęs atitekti Klaipėdos centre, Jūros g. 1 ir Jūros g. 1B, esantis policijos komisariato pastatų kompleksas šiandien ruošiamas rekonstrukcijai.
Statybos aikštelėje
Statybos aikštelėje / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Turto banko valdomi buvusio Vyriausiojo policijos komisariato pastatai, esantys adresu Jūros g. 1 ir Jūros g. 1B, Klaipėdoje, yra išimti iš parduodamų objektų sąrašo ir šiuo metu ruošiamasi rekonstrukcijai, pritaikant juos teismų poreikiams. Pasak Turto banko Komunikacijos skyriaus konsultantės Jolitos Skinulytės-Niakšu, atliekami įvairūs tyrimai ir ruošiamasi projektavimo konkursui.

„Šiuo metu jau yra atlikti fotogrametriniai tyrimai. Netrukus planuojame įsigyti kitus taikomuosius tyrimus (aerokartografavimo paslaugas, atlikti detalesnius pastato vertingųjų savybių tyrimus ir su tuo susijusius statinių konstrukcinius tyrimus), reikalingus projektavimo konkurso medžiagai parengti“, - kalbėjo konsultantė.

Rekonstrukcija prasidės kitų metų viduryje. Numatoma, kad atnaujintuose pastatuose įsikurs Klaipėdos apygardos teismas ir Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmai.

Senasis policijos komisariato pastatas buvo pastatytas 1862 m. Centrinėje jo dalyje buvo prisiekusiųjų teismas, kairėje pastato pusėje - kalėjimo kameros, o dešinėje veikė kitos teismo įstaigos. Vėliau, 1885 m., čia buvo įsikūręs Karališkasis apygardos teismas.

Vėliau prasidėjo pastatų komplekso plėtra, kuri truko iki 1899 m. Po jos atsirado atskiras sektorius moterims ir dirbtuvės.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Vakarų ekspresas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką