Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 lapkričio 29d. 10:11

„Citus“ skelbia architektūrinį konkursą naujam biurų pastatui Žvėryne: pirmai vietai atiteks 10 tūkst. eurų

„Citus“ skelbia architektūrinį konkursą naujam biurų pastatui Žvėryne
„Citus“ nuotr. / „Citus“ skelbia architektūrinį konkursą naujam biurų pastatui Žvėryne
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Citus“ bendradarbiaudama su Lietuvos architektų sąjunga, skelbia atvirą architektūrinio projekto konkursą planuojamam biurų pastatui Žvėryne, Vilniuje. Apie 2,5 tūkst. kv. m ploto, 4 aukštų pastatas turės būti A++ energinės klasės. Statybos darbus numatoma pradėti kitų metų IV ketvirtį, o pabaigti 2019 metų pabaigoje. Investicijos į projektą turėtų siekti 4 mln. eurų.

Konkurso prizinį fondą sudarys 20 tūkst. eurų: pirmą vietą užsėmusiems architektams bus skirta 10 tūkst. eurų, antros ir trečiosios vietos laimėtojams – atitinkamai 5 tūkst. ir 3 tūkst. eurų piniginiai prizai. Taip pat bus skirtas specialus 2 tūkst. eurų prizas už tvarumą ir „Žaliųjų pastatų“ idėjas, rašoma pranešime spaudai..

Projektas bus vystomas Žvėryno mikrorajone, 0,1253 ha ploto komercinės paskirties sklype, prie „vartų“ į Žvėryną – Sėlių ir Kęstučio gatvių sankryžos.

Planuojama, kad verslo centras užims apie 2,5 tūkst. kv. m, bus iki 4 aukštų, ketvirtadalį sklypo ploto užims želdiniai. Projekte turi būti numatytos požeminė ir antžeminė automobilių parkavimo aikštelės. Didžiąją dalį patalpų ketinama nuomoti, likusioje dalyje įsikurs pagrindinis „Citus“ biuras.

„Citus“ nuotr./„Citus“ skelbia architektūrinį konkursą naujam biurų pastatui Žvėryne
„Citus“ nuotr./„Citus“ skelbia architektūrinį konkursą naujam biurų pastatui Žvėryne

Konkursą inicijuojančios įmonės direktorius Mindaugas Vanagas teigė, kad tikslas yra sukurti tokį projektą, kuris taptų įmonės „vizitine kortele“ ir atspindėtų vertybes, kuriomis bendrovė vadovaujasi savo veikloje bei projektuose.

„Kurdami kiekvieną projektą vadovaujamės tvarumo principais, siekiame, kad pastatas ar pastatai būtų ilgaamžiai, energetiškai efektyvūs, likvidūs ilgalaikėje perspektyvoje ir tenkintų savo būsimų šeimininkų poreikius. Šiame projekte patikrinsime, ar įmanoma pastatyti pastatą, kuris ne tik būtų aukščiausios A++ energinio efektyvumo klasės, bet ir visiškai nenaudotų papildomos energijos, o ją visą pasigamintų savarankiškai“, – kalbėjo M.Vanagas.

Projektas turi tenkinti tokių standartų, kaip LEED, WELL Building Standard (WELL) ar panašių, reikalavimus, racionalumo principus.

Konkurso pasiūlymus vertins 7 narių komisija: trys iš jų skirti užsakovo, likę keturi – architektų sąjungos. Komisijai pirmininkaus „Citus“ direktorius Mindaugas Vanagas, o jam padės Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos direktorius Mindaugas Statulevičius, Žvėryno bendruomenės atstovė Jūratė Markevičiene, taip pat Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis, ICOMOS Lietuvos Nacionalinio Komiteto vadovė, architektė Marija Nemuniene bei architektai Leonardas Vaitys ir Gintaras Prikockis. Konkurso tvarumo kriterijų vertins „Vesta Consulting“ ekspertas Eugenijus Šapel.

Registracija vyksta iki gruodžio 15 dienos, konkursinius projektus pateikti reikės iki kitų metų sausio 31 dienos, o o nugalėtojas paaiškės 2018 metų kovo 3 dieną.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:20
02:37
01:14:11

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

15MAX
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką